Batwoman
63/100 - 72×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Co všechno víme o arrowerském Batmanovi?

Co všechno víme o arrowerském Batmanovi?

Díky Hushově proměně jsme konečně v rámci vesmíru Arrowerse poznali tvář Bruce Waynea. Pojďme si nyní shrnout vše, co o Batmanovi víme z dalších seriálů a pokusme se tak sestavit jeho profil.

6 1
2.7.2020

Tvář Bruce Waynea

závěrečné epizodě první řady Batwoman se padouch Tommy Elliot díky pomoci Alenky dočkal nové tváře, podoby samotného Bruce Waynea. Tato poslední scéna nám tak ukázala, že Bruce si v seriálech Arrowerse může zahrát herec Warren Christie (Alphas).

Elliot se ve finále první série spojil s Alenkou. Foto: CW, Warner Bros. TV

Spolupráce se Supermanem

Zatímco v komiksu jsou Superman a Batman častými partnery a společně několikrát pomohli zachránit svět před útočícími mimozemskými hordami a taktéž před prezidenstvím Lexe Luthora, v Arrowerse se prozatím nepotkali. V seriálu Supergirl ale bylo několikrát naznačeno, že na Zemi-38, jež po Krizi zanikla, oba hrdinové spolupracovali. Jak tomu bude dále, prozatím nebylo řečeno, ale vzhledem k tomu, že další crossover Arrowerse protne seriály Superman & Lois a Batwoman, je možné, že se jejich dalšího setkání brzy dočkáme.

I v Arrowerse oba největší hrdinové bojovali bok po boku. Foto: DC Comics

Zabil Jokera

Na "Batwomanině ":character:8565 Zemi se Batman před třemi lety rozhodl opustit Gotham City poté, co zabil svou nemesis, samotného Jokera. Princ zločinu se i v této realitě jmenoval Jack Napier a někteří fanoušci spekulují, že jeho zabitím se Batman dal na dráhu úchylného zločinu ve stylu Batmana, co se směje ze ságy Metal. Je možné, že nás čeká crossover na motivy díla Scotta Snydera?

Před odchodem z Gothamu zabil Batman Jacka Napiera. Foto: Warner Bros.

Další padouchové

Na Zemi, jež vznikla po konci Krize, jsou aktuálně přítomni mnozí Batmanovi nepřátelé a kromě Hushe se jedná například o Riddlera, Killer Croca, Mr. Freeze, Penguina, Scarecrowa, Poison Ivy, Clayface a Catwoman. O osudu Ra's Al Ghula a jeho dcer prozatím nevíme nic, naopak proměna teprve čeká Harveyho Denta, který byl v Batwoman několikrát zmíněn.

Zbraň Mr. Freeze využila v Elseworlds jeho žena Nora. Foto: CW, Warner Bros. TV

Má komplikovaný vztah s Tommym Eliotem

Ve třetí epizodě Batwoman se poprvé ukázal Tommy Elliot (Gabriel Macht), který se touží pomstít svému dřívějšímu příteli Brucovi. Stejně jako v komiksu Hush, je Elliot i zde dětským přítelem Waynea a nakonec i v seriálu jejich vztah dospěl v to, že Tommy získal Bruceovu tvář a hodlá zničit netopýří odpor.

Hush je hodně věrný komiksové předloze. Foto: DC Comics

V Gothamu spolupracoval s Robinem či Azraelem

Ještě před svým odchodem z Gothamu, po kterém nastala tříletá doba bez maskovaného ochránce, pracoval Batman na obraně města společně s rytířem Řádu sv. Dumy Azraelem a dle vyjádření rozhlasové reportérky Vesper Fairchild mu v této činnosti pomáhal i Robin. Prozatím nevíme, který z nositelů tohoto jména to byl, přítomnost zázračného chlapce by ale Arrowerse rozhodně oživila.

Azrael podle zápisků Lucia Foxe bránil Gotham po Batmanově boku. Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

Byl prvním mstitelem Arrowerse

I když tvůrce seriálu Arrow Marc Guggenheim původně plánoval ve finále ukázat, jak se gothamský playboy Bruce Wayne inspiroval Green Arrowem a začal svůj boj proti zločinu, nakonec se v kánonu Arrowerse Batman stal prvním opravdovým vigilantem. V crossoveru Elseworlds se sice Oliver několikrát o Batmanovi vyjádřil coby o mýtu, podle Kate a dalších gothamských postav ale bránil své město dávno před Oliverovým vzestupem ve Star City.

Batmanův nástup na scénu inspiroval ostatní mstitele. Foto: CW, Warner Bros. TV

I v Arrowerse měl pletky s rodinou Al Ghul

V seriálu Arrow se ukázala slavná rodina Al Ghul, jež v komiksech sehrála ústřední roli v budování netopýří mytologie. Ra's Al Ghul v podání Matta Nablea zde vystupoval se svými dcerami a v sedmé sérii bylo dokonce řečeno, že Talia, nejstarší a nejznámější dcera Hlavy démona, měla s Brucem pletky. Vzhledem k tomu, že v komiksu z tohoto svazku vzešel syn Damian, mají tvůrci Arrowerse rozhodně spoustu možností k propojení nejrůznějších příběhů.

Vrátí se díky Batmanovi i Talia? Foto: CW, Warner Bros. TV

Největší neúspěch

Bruce v Arrowerse udělal mnoho chyb, dle nalezených záznamů je ale jasné, že za své největší selhání považuje svou neschopnost zachránit Beth po Jokerově útoku. Právě po tomto neúspěchu začal Batman ztrácet pevnou půdu pod nohama, což vedlo k jeho odchodu z Gothamu.

Batman se dlouho trápil kvůli údajnému úmrtí Beth Kane. Foto: CW, Warner Bros. TV

Batsuit

Batman po sobě zanechal v Gothamu i velice slušný a kvalitní oblek, který po něm převzala Batwoman. V posledních dílech Batwoman bylo odhaleno, že kostým dokáže ohrozit Kryptonit, proto se ho Hush s tváří Bruce Waynea vydává ukrást. Přivede jeho mise pravého Batmana do vesmíru Arrowerse?

Batman nosil během svého boje tento kostým. Foto: CW, Warner Bros. TV

Měl by se podle vás arrowerský Batman objevit v další sezóně propojeného vesmíru?

Diskuze /3

Lex Luthor

Bloodhaven byl několikrát zmíněn v Arrowverse takže si myslím, že Robin o kterém je řeč byl Dick Grayson a chtěl bych Batmana v další sérii.

3.7.2020 | 14:05:48
DC Expert

Kde je jeho syn Damien Waine? A mimochodem na konci roku mají oznámit seriál batman, takže tohle je už zbytečné pokud to bude mít na starosti CW.

#3 Salem
4.7.2020 | 11:40:12
Salem

#2 DC Expert: já bych spíš tipoval HBO Max

5.7.2020 | 12:12:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Reklama

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama