Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 298×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

S07E01: Dragonstone

S07E01: Dragonstone

Jon připravuje obranu Severu, Cersei se snaží vyrovnat síly a Daenerys připlouvá domů.

cz sk
16.7.2017
10 110 000
1 hodina 2 minuty

Základní info:

Režie: Jeremy Podeswa
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Liam Cunningham (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Nathalie Emmanuel (Missandei), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Conleth Hill (Varys), John Bradley (Samwell Tarly), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Hannah Murray (Fialka), Kristofer Hivju (Tormund), Rory McCann (Sandor Clegane), Iain Glen (Jorah Mormont), Jim Broadbent (Ebrose), Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), David Bradley (Walder Frey), Anton Lesser (Qyburn), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Paul Kaye (Thoros z Myru), Jacob Anderson (Šedý červ), Ellie Kendrick (Meera Reed), Ben Crompton (Eddison Tollett), Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane), Tim McInnerny (Robett Glover), Daniel Portman (Podrick Payne), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Bella Ramsey (Lyanna Mormont), Richard Rycroft (Wolkan), Lucy Hayes (Kitty Frey), Ed Sheeran (lannisterský voják), Thomas Turgoose (lannisterský voják), William Postlethwaite (lannisterský voják), Megan Parkinson (Alys Karstark), Harry Grasby (Ned Umber), Neil Fingleton (nemrtvý obr), Ian Whyte (nemrtvý obr), … 

Hlavní příběhové linie:

Dvojčata

Arya se přestrojí za mrtvého Waldera Freye a svolá všechny členy jeho rodu. Na hostině začne oslavovat vyvraždění Starků. přičemž dá všem napít otráveného vína, čímž vyhladí téměř celý rod.

Země za Zdí

Armáda Nočního krále směřuje na jih ke Zdi. Bran se s Meerou konečně dostane k průchodu skrze Zeď, kde je přivítají členové Noční hlídky.

Zimohrad

Jon jakožto nový král Severu oznamuje svým vazalům, že bude potřeba povolat každého muže i každou ženu do obrany proti bílým chodcům. Zároveň si zajišťuje věrnost rodů Karstarků a Umberů, kteří Starky zradili. Následně mu Sansa domlouvá, aby ji začal poslouchat, protože je sice v kralování dobrý, ale i král potřebuje svého rádce, který se vyzná.

Královo přístaviště

Jaime a Cersei vítají v Králově přístavišti krále Eurona, který královně přišel nabídnou své služby výměnou za to, že si ho Cersei vezme. Cersei ho ihned odmítne, a proto se Euron rozhodne, že jí věnuje dar.

Citadela

V Citadele se Sam zapojí do každodenní rutiny, během které se snaží získat přístup do uzavřené části knihovny, aby pomohl Jonovi s bílými chodci.

Jižně od Dvojčat

Arya cestuje na jih, aby v Králově přístavišti zabila královnu Cersei. Cestou však narazí na její vojáky, se kterými se brzy spřátelí.

Někde na Severu

Sandor a členové Bratrstva bez praporců se vydávají ke Zdi, ale cestou se zastaví v chatrči, kde Sandor kdysi dávno okradl staršího muže s dcerou. Sandora trápí svědomí, a proto se je rozhodne řádně pohřbít.

Dračí kámen

Daenerys konečně doplula do Západozemí. Jako místo svého vylodění si vybrala ostrov Dračí kámen, kde se narodila. Po příchodu brzy zjišťuje, že je tato pevnost zcela neobydlená.

Počet smrtí

V prvním díle sedmé série zemřelo nevyřčené množství postav, a zároveň došlo k potvrzení osudu dalších tří postav. Bylo potvrzeno, že Harald Karstark, Sally a farmář zemřeli. Zároveň zemřel nespecifický počet členů rodu Freyů.

Knižní předloha

První díl Dragonstone mapuje dění třetího knižního titulu Bouře mečů ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje jednu kapitolu:

  • Kapitola 78: Sam

Zároveň mapuje dění čtvrtého knižního titulu Hostina pro vrány ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje pět kapitol:

  • Kapitola 1: Prolog
  • Kapitola 5: Samwell
  • Kapitola 17: Cersei
  • Kapitola 18: Železný kapitán
  • Kapitola 45: Samwell

Také mapuje dění pátého knižního titulu Tanec s draky ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje čtyři kapitoly:

  • Kapitola 7: Jon
  • Kapitola 17: Jon
  • Kapitola 35: Jon
  • Epilog

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě Dragonstone

Trailer k první epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Parádny diel, najlepší bol koniec Freyovcov a posledná scéna s Daenerys.

webmaster
2.11.2022 | 20:51:40
risker

„Řekni jim, že zima si přišla pro rod Freyů."

27.11.2021 | 0:06:51
Helldanca

že tam dali Eda, to je bomba <3

22.1.2020 | 14:01:47
KarlCZ

Supr rozjezd, Ed Sheeran :D

14.4.2018 | 9:09:29
MaRRaSRoFl

Když moc očekáváte, tak Vás to většinou zklame, já si myslím, že jako úvod série to byl dobrej díl

24.12.2017 | 14:51:14
BadJoke

Pěkně to navázalo na 6. serii, ale abych pravdu řekl očekával jsem víc, ale to jsou skoro všechny první díly GoT.

22.12.2017 | 22:36:11
Madafaka888

To se nikdo nezamyslel nad tim, co se stalo Edmurovi Tullymu, když byl zajetcem Freyu a ty jsou ted mrtvý??

22.12.2017 | 1:13:24
eli.hot

Vůbec nic se nedělo. Ale vůbec nic. Návrat Daenny do Vesterosu vůbec nebyl vygradovanej, jak to asi režiséři šmýšleli, byla to nuda…

5.9.2017 | 21:38:56
Menneriath

velmi pomaly rozbeh na pilotny diel novej serie, ale samozrejme ma svoju ulohu.

8.8.2017 | 21:51:37
Evala

Tahle epizoda podle mě vyvolá vděk pouze u opravdových fanoušků, kteří si víc než rok museli počkat na pokračování. V kontextu s ostatními epizodami docela slabota.

7.8.2017 | 9:17:57

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama