Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

S07E02: Stormborn

S07E02: Stormborn

Daenerys je poctěna nečekanou návštěvou, Jon se vypořádává se vzpourou a Tyrion vymýšlí plán na dobytí Západozemí.

sk
23.7.2017
9 270 000
1 hodina

Základní info:

Režie: Mark Mylod
Scénář: Bryan Cogman
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Liam Cunningham (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Carice van Houten (Melisandra), Nathalie Emmanuel (Missandei), Indira Varma (Ellaria Písek), Alfie Allen (Theon Greyjoy), John Bradley (Samwell Tarly), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Conleth Hill (Varys), Iain Glen (Jorah Mormont), Diana Rigg (Olenna Redwyne), Jim Broadbent (Ebrose), Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), Gemma Whelan (Yara Greyjoy), Anton Lesser (Qyburn), Jacob Anderson (Šedý červ), Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane), James Faulkner (Randyll Tarly), Tom Hopper (starší Dickon Tarly), Ben Hawkey (Horký koláč), Keisha Castle-Hughes (Obara Písek), Rosabell Laurenti Sellers (Tyene Písek), Jessica Henwick (Nymeria Písek), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Tim McInnerny (Robett Glover), Bella Ramsey (Lyanna Mormont), Megan Parkinson (Alys Karstark), Harry Grasby (Ned Umber), Richard Rycroft (Wolkan), Ben Fox (muž v hospodě), Mark Roper (muž v hospodě), … 

Hlavní příběhové linie:

Dračí kámen

Dany se přesvědčuje, zda je jí Varys skutečně loajální, a poté společně s Tyrionem představuje svým spojencům plán, jak dobudou Západozemí. Následně se Daenerys setkává s Melisandrou, která jí poradí, ať se spojí s Jonem Sněhem, který by pro ni mohl být velmi cenným spojencem.

Zimohrad

Jon obdrží dopis od Daenerys, ve kterém stojí, ať se vydá na Dračí kámen. Jon je rozhodnutý její nabídku přijmout, protože potřebuje jak dračí sklo, které je na Dračím kameni, tak i její muže a draky. Jonovi vazalové s ním však nesouhlasí, protože nechtějí, aby král Severu odjel pryč. Jon proto svým nástupcem jmenuje Sansu.

Královo přístaviště

Cersei svolá do Králova přístaviště vazaly rodu Tyrellů, aby je přesvědčila o tom, že se musí spojit a společně čelit Daenerys. Jaime usiluje o totéž, a proto se snaží zjistit, na čí straně stojí Randyll Tarly.

Citadela

Sam se setkává tváří v tvář s Jorahem. Když arcimistr zamítne jeho léčení, tak to Sam zkusí po svém z úcty k jeho padlému otci.

Hostinec na rozcestí a jeho okolí

Arya se po setkání s lannisterskými vojáky vydala opět na jih, ale v Hostinci na rozcestí se setkala s Horkým koláčem, který jí řekl, že její bratr Jon ovládl Zimohrad a stal se králem Severu. Arya se proto vydá na sever, cestou ji však přepadne skupinka vlků. Arya pozná, že jedním z nich je i její zlovlk Nymeria.

Někde na Úzkém moři

Theon, Yara, Ellaria a jejich vojska plují po Úzkém moři, ale po cestě je přepadne Euron Greyjoy, který s nimi svede námořní bitvu, během které se mu podaří získat cenné zajatce.

Počet smrtí

Ve druhém díle sedmé série zemřelo nevyřčené množství postav. Jmenovitě zemřely Nymeria Písek a Obara Písek. Dále zemřelo nespecifické množství železných.

Knižní předloha

Druhý díl Stormborn mapuje dění čtvrtého knižního titulu Hostina pro vrány ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje jednu kapitolu:

  • Kapitola 35: Samwell

Zároveň mapuje dění pátého knižního titulu Tanec s draky ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje tři kapitoly:

  • Kapitola 22: Tyrion
  • Kapitola 26: Vzpurná nevěsta
  • Kapitola 35: Jon

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě Stormborn

Trailer ke druhé epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Super, hlavne bitka na konci.

webmaster
3.11.2022 | 20:20:14
risker

„Mír nikdy nevydrží, drahá."

27.11.2021 | 0:07:17
filikec

Tak to bylo gayský

29.1.2018 | 19:41:37
BadJoke

Nebýt epické bitky na konci epizody a rozhovoru Beališe a Snowa, tak bych dal o hvězdičku dolů. První půlka byla docela nuda, vzato kvalitně natocěno.

22.12.2017 | 22:42:18
eli.hot

Ty části z Oldtownu jsou boží. Už minule to mělo grády :) Ale tento díl zachránil až konec…

5.9.2017 | 21:40:40
Limbero

Průměr. Nic víc – nic míň.

14.8.2017 | 21:52:57
LadyKamčatak

Lodní bitva parádní :)

10.8.2017 | 17:02:05
Menneriath

o kusok lepsie nez predchadzajuci diel + konecne nejake to napatie

8.8.2017 | 21:54:00
Evala

Dialogy byly skvělé, zvlášť v kontextu s předchozí epizodou, ale i tak to v celém univerzu GoT je spíš slabší část.

7.8.2017 | 9:24:16
Romanoid

Samova linka byla nechutná, ale zajímavá. Bitva na konci se mi líbila, až na pár nelogických věcí, na které jsem si už zvykl. Nechápu romanci mezi Červem a Missandei – naprosto zbytečné a dlouhé, navíc je to eunuch, tak nechápu na co si tam hráli.

5.8.2017 | 15:07:16

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama