Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

S07E03: The Queen's Justice

S07E03: The Queen's Justice

Daenerys na sebe upozorňuje, Cersei vrací dárek a Jaime se poučuje ze svých chyb.

sk
30.7.2017
9 250 000
1 hodina 5 minut

Základní info:

Režie: Mark Mylod
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Liam Cunningham (Davos Mořský), Carice van Houten (Melisandra), Sophie Turner (Sansa Stark), Nathalie Emmanuel (Missandei), Indira Varma (Ellaria Písek), Alfie Allen (Theon Greyjoy), John Bradley (Samwell Tarly), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Conleth Hill (Varys), Jerome Flynn (Bronn z Černovody), Iain Glen (Jorah Mormont), Diana Rigg (Olenna Redwyne), Jim Broadbent (Ebrose), Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), Gemma Whelan (Yara Greyjoy), Jacob Anderson (Šedý červ), Anton Lesser (Qyburn), Mark Gatiss (Tycho Nestoris), Rosabell Laurenti Sellers (Tyene Písek), Ellie Kendrick (Meera Reed), Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane), Rupert Vansittart (Yohn Royce), James Faulkner (Randyll Tarly), Tom Hopper (starší Dickon Tarly), Brendan Cowell (Harrag), Richard Rycroft (Wolkan), Sara Dylan (Bernadette), Staz Nair (Qhono), … 

Hlavní příběhové linie:

Dračí kámen

Jon Sníh připlouvá na Dračí kámen, kde se brzy setkává se samotnou královnou Daenerys. Jon odmítá před ní pokleknout a říká jí o hrozbě, která je vážnější než dobytí železného trůnu. Tyrion začne Jonovým šíleným slovům věřit, a proto Daenerys přemluví, aby jeho lidem dovolila těžit dračí sklo.

Někde na Úzkém moři

Posádce železných se podaří najít Theona Greyjoye, který jako jeden z mála přežil Euronovu spoušť a nebyl zajat.

Královo přístaviště

Euron přijíždí do Králova přístaviště a užívá si své slávy. Cersei je jeho úlovkem potěšena, a proto se patřičně vypořádává se svými novými zajatci. Poté s Jaimem vymyslí plán, jak vyšachují Daenerys. Zároveň řeší problém s Železnou bankou, která chce zpátky své peníze.

Zimohrad

Po neuvěřitelně dlouhé době se Sansa konečně shledává s Branem, který společně s Meerou přijel do Zimohradu. Sansa však brzy pozná, že se její bratr velmi změnil.

Citadela

Sam úspěšně vyléčil Joraha, což překvapí i samotného arcimistra. Jorah se tak konečně vrací za Daenerys.

Casterlyova skála

Tyrion odhalí svůj skvělý plán na dobytí Casterlyovy skály, ale dobývání jde lépe, než by kdo čekal.

Vysoká zahrada

Jaime obětoval svůj rodný domov, aby lehce dobyl Vysokou zahradu, sídlo rodu Tyrellů. Během setkání s Olennou se dozví, že právě ona zabila jeho nejstaršího syna.

Počet smrtí

Ve třetím díle sedmé série zemřelo nevyřčené množství lidí, kteří se skládali z vojáků rodů Lannisterů a Tyrellů a Neposkvrněných. Dále zemřely Tyene Písek a Olenna Tyrell, jejichž smrt sice nebyla vidět, ale je velmi pravděpodobná.

Knižní předloha

Třetí díl The Queen's Justice mapuje dění třetího knižního titulu Bouře mečů ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje jednu kapitolu:

  • Kapitola 77: Tyrion

Zároveň mapuje dění čtvrtého knižního titulu Hostina pro vrány ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje jednu kapitolu:

  • Kapitola 24: Cersei

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě The Queen's Justice

Trailer ke třetí epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Úžasný diel! Pozerám znovu celý seriál pár rokov po konci, a nechápem na čo ľudia stále tak nadávali že posledné série boli slabé. Špička!

webmaster
8.11.2022 | 20:45:10
risker

„Chci, aby věděla, že jsem to byla já."

2.12.2021 | 13:56:24
Logan_the Wolverine

Tell her, I want her to know, it was me…BEST

26.6.2019 | 0:34:17
Milano33

Rozhovor Jaimeho a Olenni bol k popukániu, jedná z najlepších scén siedmej série :D

25.3.2019 | 17:44:14
Lord Okakek

Konec a scénář je velkolepý. A Olenna je naprosto super, vždycky byla nejlepší z žen GoT. Jako vždycky v sedmé sérii -super díl

16.8.2018 | 21:52:48
KarlCZ

Awesome!

29.4.2018 | 19:24:21
BadJoke

Byl jsem rád, že se Snow a Danny konečně potkali, ale oproti předešlému dílu se vrátilo na stejnou úroveň jako první díl. Jede to docela pomalu, na to že to má jen 8 dílů.

22.12.2017 | 22:45:24
eli.hot

scéna Cersei a Sand, dost dobrý! :) ale ten konec…nejlepší dáma celého seriálu! ach jo.

5.9.2017 | 21:44:31
1Bobesh1

Celou dobu se to táhne pomalými krůčky a najednou zařadí pětku…

admin
16.8.2017 | 22:34:15
Movego

Olenna nééééé, já tak nějak tušil, že to přijde ale stejně :o Ta herečka byla naprosto perfektní, škoda no… ale stejně odešla přesně tak, jak bych to čekal od královny trnů!!! RIP. Cersei už mi leze krkem ale herecé výkony Leny jsou čím dál tím lepší :) Pár věcí mi tam přišlo poněkud nelogických ale díl celkem slušný.

13.8.2017 | 20:39:41

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama