Game of Thrones (Hra o trůny) S07E07: The Dragon and the Wolf

S07E07: The Dragon and the Wolf

S07E07: The Dragon and the Wolf

Blíží se velké setkání v Králově přístavišti, které rozhodne o osudu Západozemí. Sansa se snaží pochopit, čeho všeho je její sestra schopna.

cz sk
27.8.2017
12 070 000
1 hodina 22 minut

Základní info:

Režie: Jeremy Podeswa
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Liam Cunningham (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Nathalie Emmanuel (Missandei), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Conleth Hill (Varys), John Bradley (Samwell Tarly), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Jerome Flynn (Bronn z Černovody), Hannah Murray (Fialka), Kristofer Hivju (Tormund), Rory McCann (Sandor Clegane), Iain Glen (Jorah Mormont), Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), Anton Lesser (Qyburn), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Vladimír Furdík (Noční král), Jacob Anderson (Šedý červ), Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane), Daniel Portman (Podrick Payne), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Staz Nair (Qhono), Richard Rycroft (Wolkan), Wilf Scolding (Rhaegar Targaryen), Aisling Franciosi (Lyanna Stark), Brendan Cowell (Harrag), … 

Hlavní příběhové linie:

Královo přístaviště

Danyina armáda dorazí k branám Králova přístaviště, aby se Cersei a Dany mohli zúčastnit velkého setkání v Dračím doupěti. Zde spojenci Daenerys ukáží Cersei polapeného nemrtvého. Cersei je ochotna spolupracovat, ale Jon odmítne před ní pokleknout. Situaci naštěstí zachrání Tyrion, který osobně dojde za Cersei a přemluví ji ke spolupráci. Jaime se později dozvídá, že to celé byla jenom lest. Cersei chce sice pomoci v boji proti nemrtvým, ale po boji využije situace, kdy budou spojenci oslabeni, k tomu, aby je porazila.

Zimohrad

Sansa se radí s Petyrem, jak má zkrotit Aryu. Když ji Sansa konečně povolá do Velkého sálu, tak obviní Petyra ze všeho, co udělal. Arya následně na Sansin povel Petyra zabíjí. Bran se setkává se Samem a společně se baví o skutečném původu Jona.

Dračí kámen

Spojenci plánují, jak se dostanou na sever, aby přemohli nemrtvé. Theon se setkává s Yařinou posádkou, kterou přemluví k tomu, aby společně zachránili Yaru.

Kdesi na moři

Daenerys, Jon a ostatní směřují do Bílého přístavu, aby společně mohli cestovat na sever. Během plavby se Jon staví za Daenerys do kajuty a vyspí se s ní.

Východní hlídka

Tormund je svědkem toho, jak ke Zdi směřuje armáda mrtvých v čele s Nočním králem, který lítá na drakovi. Po chvíli se jim podaří zničit Zeď, takže v postupu na jih jim již nic nebrání.

Počet smrtí

V sedmém díle sedmé série zemřela jedna známá postava a nespecifikovaný počet dalších lidí. Padli Petyr Baeliš a nevyřčené množství strážců na Východní hlídce.

Knižní předloha

Sedmý díl The Dragon and the Wolf nemapuje zatím žádné kapitoly knižní předlohy ságy Písně ledu a ohně.

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě The Dragon and the Wolf

Kolik lidí žije v hlavním městě?

Trailer k sedmé epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Mammon52852

Za mně v poho já klidně těch 100% dám a neodradí mně otázky typu 1.Jak dostali draka z jezera (no jak asi nějací nemrtví skočily do vody a obvázaly draka ŘETĚZY nikde není dané že nemrtví umřou ve vodě jen neumí plavat takže zůstanou na dně) 2.Proč bylo manželství Rhaegara anulováno (bože protože se asi zabouchl do Lyanny tak si ji chtěl vzít jestli je jiný důvod tak se ho snad dozvíme v 6 knize jestli ji vůbec dodělá) 3.Drak chrlí modrý oheň neměl by zeď posílit (proč oheň jako oheň). Škoda Malíčka čekal jsem že všechny hlavní postavy přežijí do poslední série ale jsem rád zmrd dostal co si zasloužil a pak ještě že všichni skočily na Eurona že se bojí hlavně Theon že mu to zbaštil když byl u toho jak mu zajal ségru a viděl co je to za sociopata. Teď jen čekat skoro dva roky NEUVĚŘITELNÉ.

15.9.2017 | 22:18:44
skylines

Není ten dlouhovlasý Walker taky Targaryen? :D Třeba Mad King? :D To by bylo vtipný :D

12.9.2017 | 4:41:46
hyena

skvela scena ked sa stretli sandor a jeho bracha pre mna atmosferickejsie nez padnutie nejakej steny

7.9.2017 | 10:46:13
eli.hot

Malíček! Konečně! Palec nahoru pro Stark family :) U Targaryenů se to dalo čekat, žádný překvápko. Hlavně mě štve, že to divákům museli naservírovat takhle a plno fanouškům to nebylo jasný už z minulé série, tohle to „tak debile ti to musíme říct po lopatě“ se mi nelíbilo. Jinak je fakt že je blbost jak draka vytáhli z toho jezera. Jinak mě nic asi netrápí. Snad jen příští série bude lepší. A Cersei je evidentně omezená blbka, co nechce vidět pravou hrozbu a konečně ji Jamie opustil. Už bylo na čase.

5.9.2017 | 21:57:15
Oberyn

Viděl někdo video na YT s názvem Game of Thrones – What Do The White Walkers Want? …podle mě velmi zajímavá teorie…a dává to smysl…

redaktor
5.9.2017 | 20:53:22
DrCvach

Ze sedmé řady jsem spíše na rozpacích. A nehodlám hodnotit jen poslední epizodu.

  1. V epizodě šest mne nejvíce zarazilo, že sedm statečných odešlo za zeď jen s konvenčními zbraněmi. Proč? Když měli k dispozici i obsidián-sopečné sklo?
  2. Mrtváci. Nemohou do vody – Souhlas. Až do příletu draků – a i po příletu – stáli u ledové praskliny jako přikovaní.
  3. Po sestřelení draka číslo 3 – na několika řetězech s velmi silnými články (kde je, dop*dele, vzali?) zabitého draka vytáhli. Kdo ty řetězy na draka uvázal?
  4. Drak oživen. OK
  5. Oči modré. OK

Epizoda 7. Už jen stručně. Jaký oheň chrlí zabitý drak? Barva – modrá, tedy STUDENÁ! Neměl by MODRÝ=STUDENÝ oheň zeď spíš ještě více zesílit? Jsem z toho docela Baratheon…

4.9.2017 | 15:56:25
TomAK

Proč Noční král, nezabije toho kdo oživil „důkaz“ co mají v bedně?! Pak by měli jen mrtvolu…

4.9.2017 | 7:58:05
pagus

ahoj nevite jestli to davali na HBO s dabingem?dik

3.9.2017 | 11:28:29
BixB

Plus jenom rozhovor Cersei s Tyrionem, posléze s Jaimem, potom smrt Malíčka taky ušla, jinak nuda, předvídatelnost, Theon měl být mrtvý, no.. tahle série byla odpadní, zlaté knížky.

3.9.2017 | 9:09:34
memar

Najslabší diel tejto série, ale aj tak dobré.

3.9.2017 | 8:54:35

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás