Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 68×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

10 0
8.4.2023

Acolyte

V příštím roce se dočkáme prvního hraného seriálu z období Vrcholné Republiky, který se bude odehrávat přibližně kolem roku 132 před Yavinem, tedy sto let před první filmovou epizodou a sto let po knihách, které nám toto období představily. Pro účastníky Celebration zde byl odvysílán první trailer, ve kterém se objevili rytíři Jedi v tradičních zlatých róbách z tohoto období a spoustu mimozemských ras. Bylo také potvrzena dřívější domněnka, že si zde Joonas Suotamo zahraje Wookie Jedie. Nejde však o Burryagu z knih, ale zcela novou postavu. My se můžeme podívat alespoň na nové logo.

Andor – 2. série

Byť se bude druhá a závěrečná série Andora natáčet až do srpna, dočkali se účastníci Celebrationu opět krátkého traileru. Vrátily se v něm všechny důležité postavy jako Cassian, Bix, Luthen, Dedra, Syril nebo Mon Mothma a tón zůstal věrný tomu, co známe z první řady. Také Andora se dočkáme v příštím roce, pravděpodobně v srpnu.

Skeleton Crew

Do třetice se skupinka vyvolených mohla podívat na první záběry z dalšího projektu, který nás v budoucnu čeká. Tentokrát se jednalo o Skeleton Crew, který na Disney+ dorazí již v letošním roce a půjde o takový mix Stranger Things a Ztracených ve vesmíru v kulisách Star Wars.

Příběh by se měl točit kolem skupiny dětí, které ztvární Ravi Cabot-Conyers, Kyriana Kratter a Robert Timothy Smith, které se ztratí v neprobádaných částech galaxie a průvodce jim bude dělat tajemná postava, kterou ztvární Jude Law. Z traileru víme, že se vrátí také pirát Vane z třetí řady Mandaloriana, takže se nám víceméně potvrdily dřívější zvěsti. Jedno z dětí je pak rasou Ortolan, tedy stejné rasy jako modrý hudebník Max Rebo.

Celý projekt je dílem Jona Wattse, který se postaral i o scénář a Celebration nám pak odhalil režiséry, kteří se postarali o jednotlivé epizody. Fanoušky může potěšit návrat Bryce Dallas Howard, jejíž epizody Mandaloriana patří k těm neoblíbenějším.

Ahsoka

První ukázkou, která byla oficiálně vypuštěna na veřejnost, je zatím Ahsoka. Té se dočkáme letos v srpnu a vrátí se v ní všechny oblíbené postavy ze seriálu Povstalci a také spoustu známých tváří z jiných projektů. Kromě traileru jsme dostali také první plakát.

Trojice nových filmů

Jak jsme vás informovali již ve článku, Disney oznámilo filmy hned ze tří období. Jeden se bude točit kolem Rey a bude zasazen 15 let po události Epizody IX. Druhý si zrežíruje Dave Filoni a bude kulminací událostí jeho hraných seriálů, které odstartoval Mandalorian a o třetí se postará James Mangold a ten nás zavede na počátek řádu Jedi, protože ukáže příběh vůbec prvního Jedie.

Mandalorian – Sedmá epizoda třetí série

Zatímco my běžní smrtelníci se nové epizody dočkáme zřejmě až ve středu, tak účastníci Celebrationu ji mohli vidět již v pátek. Internetem již pochopitelně kolují informace o tom, co se v epizodě objeví. Spoilery si můžete přečíst na vlastní nebezpečí:

Moff Gideon, který je na svobodě, což nám seriál dříve odhalil, se sešel s dalšími přeživšími vůdci Impéria, kterými jsou Brendol Hux (otec Armitage ze sequelové trilogie) a Gilad Pellaeon, jehož existenci nám kánon potvrdil jednou větou v seriálu Povstalci. S těmito dvěma muži mluví o tom, že očekávají návrat Thrawna a Hux pracuje na klonovacím projektu Necromancer, který pochopitelně vyústí v návrat císaře. Gideon pak požádá o Praetoriany – rudá stráž, trošku designově namixovaná s Mandaloriany. Uvidíme také jeho vlastní mandalorianskou helmu. Paz Vizsla zemře v souboji právě s Praetoriany a IG-11 bude přetvořen v mechanický oblek pro Grogu. Gideon se celou dobu skrýval na Mandaloru, který je jeho základnou. Skončit to má zajetím Dina a tím, že Gideon pošle letku TIE proti Mandalorianům.

Která novinka vás potěšila nejvíce? Co dalšího od Celebrationu očekáváte?

Foto: Disney, Lucasfilm

Diskuze /6

LALI1987

Každý serie na novú trilógiu a oni v nej chcú pokračovať, to je banda dementov :D

8.4.2023 | 12:44:06
zabijakptak

Pořád jsem naivně věřil, že se od sequelů budou distancovat, ale bohužel… dílo těch dvou patlalů Abramse a Johnsona teď udává, co se bude ve Star Wars dít.

8.4.2023 | 13:19:24
Edvin69

Hlavní filmový příběh stojí za starou belu a než aby se pokusil „alespoň předstírat“ že poslendí trilogie nevznikla a postavy strčily hluboko do šuplíku, tak v tom pokračují…

Co se týká seriálů, tak jejich největší chyba je to že, rozředily zajímavé postavy do příliš mnoha sólových seriálů. Kdyby byly Boba Feet, Ashoka a Obi-wan pravidelnými postavami vyskytující se v jediném seriálů, tak by ten seriál utáhli i kdyby byl příběh slabší. Když jsou ale všichni takhle rozkouskovaní, tak se není co divit, že jediná zajímavá postava celý seriál neutáhne sama.

To byl důvod, proč byly Klonové Války tak úspěšné. Jediný seriál a přímo napěchvaný skvělýma postavama které známe a milujeme. I kdyby byl místy příběh trochu slabší, tak nám to bylo jedno, protože všechny ty postavy to prostě byly schopné utáhnout samy. Každý si tam něco našel a všichni byli spokojení.

P.S. Vzhledem ktomu jaké psí kusy Kathleen Kennedy dělá z celou SW značkou, tak už jen čekám kdy oznámí seriál „Leia“ odehrávající se mezi episodou 3 a 4. „Příběh silné a nezávislé žena jenž se nepotřebuje spoléhat na žádného muže. Samozřejmě to bude bisexuálka a polovinu seriálu to budeme řešit její romance s ženami. Druhou polovinu seriálu se bude Leia snažit proniknout do patriarchální politiky a ukázat všem, že ženy jsou ve všem lepší než líní, zkorumpovaní, hloupí, neschopní a zbabělí muži.“

#4 zabijakptak
8.4.2023 | 16:09:28
zabijakptak

#3 Edvin69: No já čekám na The Acolyte až se tam bude řešit identita hlavních postav, jejich sexualita, deprese, jaké je jejich místo ve světe.. Komplikované milostné trojúhelníky, jak se pár rozdělí, protože každý půjde k jiné straně síly (holka půjde pravděpodobně k temné straně, protože na ni bude mít vliv její „abusive“ otec, který bude zároveň hlavní záporák seriálu), její přítel (černé pleti) ji bude chtít získat zpět a přívést ke světlé straně.. :D

#5 Edvin69
8.4.2023 | 16:58:17
Edvin69

#4 zabijakptak: Holka půjde k temné straně síly? To jsi se jako zbláznil? Holky nemohou propadnout temné straně! Pouze slabí muži propadají temné straně! A toho přítele temné pleti musíš nahradit přítelkyní temné pleti. Jo a bude mít dva otce homosexuály, kteří ji adoptovali. Homosexuál nemůže být záporák, takže záporákem bude nějaký vysoký, bílý herterosexuální muž, jenž bude naprosto neschopný a zbabělý (stejně jako všichni ostatní heterosexuální běloši v seriálu). Takhle to pro Disney splní všechny kolonky :D

#6 Blackhand47XD
8.4.2023 | 21:43:13
Blackhand47XD

#5 Edvin69: Ono by to mělo být o dvojčatech, kdy jedna sestra bude u světlé a druhá u temné strany. :)

webmaster
8.4.2023 | 22:39:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama