The Mandalorian Gideon

Gideon

Gideon

Moff Gideon přijíždí na planetu Nevarro, když vidí, jaký svinčík tu za sebou nechali bývalí imperialisté, kteří nezískali cennou zásilku pro Impérium.

Sezóny 2
2019 - 2020

Moff Gideon sloužil jako voják Impéria, posléze se ovšem vyšplhal v imperiálním žebříčku až na maršála, následně se z něj dokonce stal moff. Toto označení znamená, že Gideon měl na starost určitou část galaxie, která spadala pod jeho správu. V jeho ansámblu jsou kromě klasických stormtrooperů třeba také deathtroopeři, speciální vojáci Impéria.

Když se rozpadlo Impérium, nutně to neznamenalo jeho konec. Impérium fungovalo i tak, problém byl v tom, že Imperátor nikdy nezvolil svého nástupce, a tak jednotliví admirálové a moffové spolu začali soupeřit, kdo by z nich mohl usednout na zdánlivě přitažlivý trůn. Samozřejmě tento boj netrval věčně, postupně to vedlo k zániku větší části Impéria, přesto v galaxii i po bitvě o Endor existovali bývalí imperialisté, kteří se mezi sebou dokázali dohodnout.


Mezi nimi je i samotný Gideon, který je povolán na planetu Nevarro, když viděl, že to místní imperialisté nezvládají. Ti měli získat Baby Yodu, stvoření velice citlivé na Sílu. To se jim ovšem nepodařilo a Mandalorian nadělal na planetě velkou paseku. Když už to nešlo přehlížet, objevuje se na scéně právě moff Gideon, který se sem vypravil, aby sjednal pořádek a ukázal všem, že síla Impéria v galaxii stále něco znamená.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Unlenn

Velmi zajímavý záporák

1.12.2020 | 11:21:15
JohnM.Grayson

Blacksaber, který patřil Mandalorianům před vzestupem Impéria, pančíř ve stylu mandalorianských bojovníků a víceméně výrazná postava, která by mohla přijít v éře po Viszlovi. Řekl bych, že Gideon bude mít kvůli meči právě Ahsoku jako rivala, nebo se objeví nějaká zmínka o Sabine Wren.

1.9.2020 | 2:30:02
tom99

Za mě rozhodně velice zajímavý záporák. Esposito je jako vždy skvělý.

webmaster, grafik
14.8.2020 | 20:53:25
Michal Ebert

Těším se jak Mandovi v druhý sérii pořádně zatopí.

5.1.2020 | 21:26:39
Kothy

Zahadny zaporak.

5.1.2020 | 19:32:11
dan12345

Hodně zajímavý záporák, už se těším, co nám předvede v další sérii.

30.12.2019 | 21:21:33
KarlCZ

No tak já myslím, že herec hovoří za vše :)

29.12.2019 | 13:47:19

Stav překladu

Epizoda S02E08: Chapter 16: The Rescue

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců