The Mandalorian
92/100 - 219×

The Mandalorian

Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Disney+ | 40 minut
žánr
Akční, Fantasy, Sci-fi
hrají
Pedro Pascal (Din Djarin), Nick Nolte (Kuiil), Carl Weathers (Greef Karga), Gina Carano (Cara Dune), Giancarlo Esposito (Gideon), Taika Waititi (IG-11), Werner Herzog (Klient), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Amy Sedaris (Peli Motto), Katee Sackhoff (Bo-Katan Kryze), Emily Swallow (Zbrojařka), Omid Abtahi (Penn Pershing), Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Temuera Morrison (Boba Fett)

Gideon

Gideon

Moff Gideon přijíždí na planetu Nevarro, když vidí, jaký svinčík tu za sebou nechali bývalí imperialisté, kteří nezískali cennou zásilku pro Impérium.

Sezóny 3
2019 - 2023

Moff Gideon sloužil jako voják Impéria, posléze se ovšem vyšplhal v imperiálním žebříčku až na maršála, následně se z něj dokonce stal moff. Toto označení znamená, že Gideon měl na starost určitou část galaxie, která spadala pod jeho správu. V jeho ansámblu jsou kromě klasických stormtrooperů třeba také deathtroopeři, speciální vojáci Impéria.

Když se rozpadlo Impérium, nutně to neznamenalo jeho konec. Impérium fungovalo i tak, problém byl v tom, že Imperátor nikdy nezvolil svého nástupce, a tak jednotliví admirálové a moffové spolu začali soupeřit, kdo by z nich mohl usednout na zdánlivě přitažlivý trůn. Samozřejmě tento boj netrval věčně, postupně to vedlo k zániku větší části Impéria, přesto v galaxii i po bitvě o Endor existovali bývalí imperialisté, kteří se mezi sebou dokázali dohodnout.

Mezi nimi je i samotný Gideon, který je povolán na planetu Nevarro, když viděl, že to místní imperialisté nezvládají. Ti měli získat Baby Yodu, stvoření velice citlivé na Sílu. To se jim ovšem nepodařilo a Mandalorian nadělal na planetě velkou paseku. Když už to nešlo přehlížet, objevuje se na scéně právě moff Gideon, který se sem vypravil, aby sjednal pořádek a ukázal všem, že síla Impéria v galaxii stále něco znamená.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Unlenn

Velmi zajímavý záporák

1.12.2020 | 11:21:15
JohnM.Grayson

Blacksaber, který patřil Mandalorianům před vzestupem Impéria, pančíř ve stylu mandalorianských bojovníků a víceméně výrazná postava, která by mohla přijít v éře po Viszlovi. Řekl bych, že Gideon bude mít kvůli meči právě Ahsoku jako rivala, nebo se objeví nějaká zmínka o Sabine Wren.

1.9.2020 | 2:30:02
tom99

Za mě rozhodně velice zajímavý záporák. Esposito je jako vždy skvělý.

webmaster, grafik
14.8.2020 | 20:53:25
Michal Ebert

Těším se jak Mandovi v druhý sérii pořádně zatopí.

5.1.2020 | 21:26:39
Kothy

Zahadny zaporak.

5.1.2020 | 19:32:11
dan12345

Hodně zajímavý záporák, už se těším, co nám předvede v další sérii.

30.12.2019 | 21:21:33
KarlCZ

No tak já myslím, že herec hovoří za vše :)

29.12.2019 | 13:47:19

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Novinky

Stávka scenáristů a herců skončila, jak to bude s natáčením čtvrté řady Mandaloriana?

Stávka scenáristů a herců skončila, jak to bude s natáčením čtvrté řady Mandaloriana?

Seriál Mandalorian je stálicí na Disney+ a může se pyšnit vysokou sledovaností. Čtvrtá řada se stále chystá, scénář je již dávno hotový a prakticky se již po konci stávky čeká na první klapku. Sehnat všechny herce nebude úplně až tak jednoduché. Kdy by se mohlo začít natáčet?

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Seriály z Mando-verse konečně našly svého Nicka Furyho

Seriály z Mando-verse konečně našly svého Nicka Furyho

Seriály potřebují ten stmelovací element, který dá všechny dohromady, nebo ne? Zvlášť když se chystá celovečerní film, který má být pomyslným vyvrcholením hned několika seriálů. A právě tento element Star Wars již našly. Mají svého Nicka Furyho, který je bude provázet i nadále.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama