The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

Jedi knight

No, diel to bol taký priemerný, ale dnes tam boli meganelogické veci, ktoré inokedy neriešim:

  1. Nemŕtvy Tobin, ktorý potichu á la 007 sa vkradne najprv za týpkom (ten si ho „záhadne“ nevšimne, ako vstáva z postele), potom za doktorkou.
  2. Neskôr sa chodci potichu vplížia dom miestnosti plnej ľudí, pričom nik si ich nevšimne.
  3. Na to nadväzujú OTVORENÉ HLAVNÉ vchodové dvere !
  4. Ako „bonbónik“ nie je žiadna hliadka pri zajatcoch a podľa toho, ako sa chodci bez povšimnutia dostali do spomínanej hlavnej budovy, zrejme nikde inde.
  5. Zajatci unikli preč z Hiltopu zrejme cez hlavnú bránu, takže ani pri nej nebol NIKTO na hliadke ?!
#9022 Hunter12 #9023 pajajs
26.3.2018 | 17:00:53
Hunter12

#9021 Jedi knight: 1. Kurt (ten týpek) si všiml, že Tobin vstává z postele. Vždyť se na něho otočil a řekl mu, že tam doktorka za chvíli bude. Jak měl ale v té tmě poznat, že je z něj chodec. 2. Ti chodci se vplížili do místnosti plné SPÍCÍCH lidí. Proto o nich nikdo nevěděl. Protože všichni tvrdě spali. 3. Souhlasím. Ale možná jenom větrali. :-D 4. Podívej se na to ještě jednou a pořádně. Hlídka tam byla, ale přeměněná v chodce. 5. Viz. bod čtyři.

#9029 Monkeyskunk
26.3.2018 | 17:44:32
pajajs

#9021 Jedi knight: ad.1 Tobin ještě stihl přejít přes všechny ty spící lidi až do druhého? patra, kde ho v emoční scéně zabila Carol.. :D ad. 2 A nikdo se nevzbudil, když tam chodec sletěl ze schodů.. :D

#9024 Jednoočko
26.3.2018 | 17:57:52
Jednoočko

#9023 pajajs: Asi tak :-D Aby padající tělo ze schodů nevzbudilo minimálně jednoho z těch 20 lidí, co tam spalo, to už je fakt třešnička. Ale to by nebylo TDW, kdyby na chvilku neudělalo z chrčicích a bordel dělajících chodců tiché asasiny.

26.3.2018 | 19:09:25
Marcus Flavius

RIP Tobin, jeden z mála původních obyvatel Alexandrie který za něco stál, škoda ho.Chci se zeptat někoho znalého: byl Tobin i v komiksu, a jak v komiksu případně zemřel?Stejným způsobem nebo ještě žije?děkuji

#9033 Hunter12
26.3.2018 | 22:33:12
Lardis

#9020 Jednoočko: K tomu „zjištění“, že se mohou proměnit i bez kousnutí… tady jde spíš o to, že Tobin byl původně stabilizován, dalo se očekávat, že zranění se už nebude dál zhoršovat a že se z toho dostane. Proto se pak Carol divila, jaktože si tam chrčí, aniž by ho kousli, když měl být v pohodě.

Já teď přemýšlím nad jinou věcí. Konkrétně nad tou spasitelskou blonckou, co zjistila, že je Dwight podrazil. Co se s ní asi stalo? Už tam jednou naznačili, že by něco mohlo být v nepořádku,když se nevrátila do Svatyně. Že by ji někdo unesl? Třeba ti, co dostali Heatha?

Jeden hrozně vtipnej trol mi sem možná napíše,že za tím stojí Guvernér, ale co si o tom myslíte vy ostatní?

#9027 Batiatus #9030 Jednoočko
27.3.2018 | 7:10:28
Batiatus

#9026 Lardis: Vraj Guvernér :D :D :D :D

27.3.2018 | 7:31:13
leela

Já si myslím, že se Laura ještě objeví a Dwighta práskne ;-) A co se týká Simona, ano, počínal si svým způsobem nelogicky, na druhou stranu, jeho pěkně hřálo ego a nepřipustil si, že by nemusel uspět… proto podle mě jednal tak suverénně.

#9030 Jednoočko
27.3.2018 | 9:26:56
Monkeyskunk

#9022 Hunter12: A jak se dostal ten chodec mezi zajatce? Malým spratkem otevřenou bránou asi ne…

I na TWD měl tenhle díl až moc děr, to nemám rád, považuji to za neschopnost tvůrců udržet universum konzistentní.

#9031 Hunter12
27.3.2018 | 11:02:33
Jednoočko

#9026 Lardis: Spíš jsem myslel zjištění pro diváky, protože v předchozích dílech se naši hrdinové setkali s infikovanou krví častokrát a nikdo z nich se neproměnil, natož aby měl horečku apod… Celou dobu bylo jasné, že musí dojít ke kousnutí nebo úmrtí a najednou prásk, máme tady nová pravidla hry :-)

#9028 leela: nemůžu si pomoct, ale každému v tu chvíli bylo jasné, že jen co vylezou před ta okna, tak to do nich začnou prášit. Spíš mi přijde Simon jako totální bezmozek řídící ještě větší bezmozky, kteří jdou jako ovečky za ním, aniž by někoho napadlo se trochu krýt. Vždyť ještě před pár sekundami to tam lítalo ze všech stran. Navíc je šli napadnou bez zbraní a munice, měli hlavně luky a šípy, zatímco druhá strana se zbraněmi zalezla do budovy :-) Trošku mi to připomíná tu skupinku z Království, jak se po assassin misi v lese nechá rozstřílet na cucky kulometem. Tam, ale přežili jen dva, teď přežilo Spasitelů poměrně hodně na to, že nebyli krytí a nestřílelo se do nich vlastně jen zezadu.

#9038 leela
27.3.2018 | 11:08:22
Hunter12

#9029 Monkeyskunk: Ty mi to asi nebudeš věřit, ale ten chodec, to byla Katy od Spasitelů. Na začátku útoku byla spolu s Jaredem a Aldenem u Maggie a zasáhl jí do ramene infikovaný šíp. Potom v té kleci, ve které Maggie držela zajaté Spasitele, byl na nakaženou Katy záběr. Bylo vidět, že jí je špatně. No a pak se přeměnila. On má každý díl TWD spoustu děr, ne jenom tento. Ale většina „děr“ je pouze vymyšlena nepozornýma diváky.

#9032 Monkeyskunk
27.3.2018 | 11:14:37
Monkeyskunk

#9031 Hunter12: Okej toho záběru jsem si nevšiml, jsem předpokládal, že je mezi ošetřovanýma. S těma dírama to není až taková pravda. Některé nepozorností vzniknout mohou, nicméně valná většina je dána nepozorností autorů, nikoli diváků.

P.S. Nevím proč bych ti neměl věřit, každý se může splést nebo něco přehlédnout a já nemám problém to uznat.

#9034 Hunter12
27.3.2018 | 11:27:00
Hunter12

#9025 Marcus Flavius:

Tobin v komiksu je, respektive byl. Zemřel už při invazi chodců do Alexandrie. A stejně tak Bruce. To je ten, co byl v nejnovějším díle zraněn infikovanou zbraní a následně požádal skupinu, aby ho zabili dřív, než se promění. V komiksu ale také zemřel už při invazi chodců do Alexandrie. A Scott, který je v seriálu ještě naživu, zemřel v komiksu krátce po příchodu Ricka do Alexandrie.

#9040 Marcus Flavius
27.3.2018 | 11:27:12
Hunter12

#9032 Monkeyskunk: Vždyť já to nemyslel nějak špatně. A díry tam také pochopitelně byly, ale to u tohoto seriálu není nic neobvyklého. Např. otevřené dveře do domu, aby se tam chodci mohli dostat. Kdyby aspoň ukázali, jak ty dveře někdo otevírá a hned na to je napaden chodcem. To by vypadalo lépe, než že ty dveře byli prostě jen otevřené. To, že se lidé nevzbudili, když ze schodů spadl ten chodec, je také divné. A o Simonovi, který své lidi vedl na porážku před okna, ani nemluvím. Na druhou stranu, někdo tu psal, že se přeměněný Tobin dostal z přízemí do patra, což by byla blbost. Nebyla ale ta místnost, kde Carol nemrtvého Tobina zabila, v přízemí? To by dávalo větší smysl.

#9035 Monkeyskunk
27.3.2018 | 11:39:53
Monkeyskunk

#9034 Hunter12: Je to přesně jak říkáš no. Stačilo by pár sekund na vysvětlenou a hned by to vypadalo mnohem lépe. Mě nejde do hlavy, jak k takovým věcem může vůbec dojít. To si toho nikdo ze štábu nevšímá? Nebo je jim to jedno? Jako jasný, i mistr tesař se někdy utne a každý může udělat botu. Ale aby to bylo na denním pořádku, to už musí být někdo hodně mimo. S tím Tobinem máš nejspíš pravdu, tohle mě ani nijak netrklo do očí, že by byl v horním patře. Vím, že vlezl dovnitř a defakto hned začal žrát první spící osobu, na kterou narazil. A pokud měl stravu zajištěnou, nevím proč by se belhal nahoru :-D Mě přišlo ještě celkem divné, že to děcko vlezlo za těmi vězni do ohrady. Vždyť je mohl klidně postřílet zpoza plotu. Jasný, mělo to svůj důvod, aby je pustil a je to ještě děcko, ale stejně mi to přišlo až moc účelové, protože už na počátku scény bylo jasný, jak to dopadne…

27.3.2018 | 11:58:53
RedRose

Nejsem nijak velkým fanouškem tohoto přeceňovaného seriálu, ale post-apo mám rád, tak to sleduju… Celkově je TDW děravý jak ementál, ostatně jako spousta jiných seriálů a hlavní díra na kterou jsem poukazoval už někdy kolem druhé série se pořád děje… Každý ví, že kousnutí, nebo jen škrábnutí znamená jistou smrt… Přesto je tam stále vyvražďují téměř kapesníma nožíkama, kdy je možnost „škrábnout se o kost“ vcelku vysoká… Spíše se divím, že se to ještě nestalo… Taky krev chodců v ksichtě, nebo přímo v ústech po vyvražďování vidíme téměř v každém díle… O mazání vnitřnostma, aby mohli projít, škoda mluvit… A najednou po osmi letech tohle zakomponují do scénáře, jako hlavní účel…?!?! Když to Eugene navrhnul, tak jsem šel smíchy fakt málem pod stůl… Vážně jim to došlo až teď?!?! Tvůrci opravdu bodují v každé sérii víc a víc… Pořád se na to dobře dívá, ale nesmí se u toho moc přemýšlet…

#9037 Monkeyskunk
27.3.2018 | 12:06:28
Monkeyskunk

#9036 RedRose: Mno, ono to právě předtím takhle nefungovalo – kontakt krve nakaženého s krví člověka neznamenal smrt/proměnu. Holt se nám ta potvůrka virus asi vyvinul :-D Nebo scénáristé zdegenerovali, můžeš si vybrat :-D

#9039 Jednoočko
27.3.2018 | 12:45:19
leela

#9030 Jednoočko: Tak určitě, v tom s tebou naprosto souhlasím. Spíš jsem to myslela tak, že se nám snaží tvůrci Simona vylíčit jako suverénního egoistu a podle toho on taky tak jedná, nelogicky, s pocitem, že nám spasitelům se nemůže nic stát… Což je samozřejmě nesmysl :-) Ostatní spasitelé jsou ovce už od začátku, slepě vzhlížející k Neganovi…krásně to bylo vidět na začátku série, když Rick a spol. obklíčili zombíky svatyni… Navíc, přijde mi, že tuhle válku s Neganem neskutečně natahují… pokud se dobře pamatuji z komiksu, bylo poměrně rychle hotovo…

#9039 Jednoočko
27.3.2018 | 14:02:10
Jednoočko

#9037 Monkeyskunk: presne jak rikas :-) autori si jednoduse upravili pravidla

#9038 leela: taky uz me ta zabomysi valka mezi Rickem a Neganem prestava bavit… oba meli XY moznosti, kdy toho druheho mohli v pohode zabit. Jejich posledni fight mi trochu pripominal grotesku.

Autori maji fakt talent na to, vytvorit neco, co cloveka bavi a postupne mu to uplne znechutit :-D Tak, jak jsem zral serial, postavy a prakticky vsechna umrti do nejakeho zacatku 7 rady, tak ted uz je mi to uplne sumak. Vubec by me nemrzelo, kdyby vsechny hlavni postavy umreli :-/ To kouzlo se proste vytratilo

27.3.2018 | 14:47:14
Marcus Flavius

#9033 Hunter12: : děkuji za info, já jinak spoilery nečtu, a komiks načnu až po skončení seriálu.

27.3.2018 | 20:43:26


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama