Avengers Kdo nakonec na koho zatlačil ohledně Spider-Mana a na čem obě studia jsou?

Kdo nakonec na koho zatlačil ohledně Spider-Mana a na čem obě studia jsou?

Kdo nakonec na koho zatlačil ohledně Spider-Mana a na čem obě studia jsou?

V posledních dnech a týdnech proběhla velká tahanice o Spider-Mana. Toho samozřejmě chtějí všichni mít ve svých filmech, ale kvůli složitým machinacím studií Sony a Disney to nebylo a asi ani nebude tak jednoduché. Nová dohoda je ovšem na stole, tak co o ní zatím víme?

20 1
3.10.2019

Nejspíše jste si v posledních dnech všimli, že velká krize je zažehnána. Spider-Man je opět součástí MCU, i když nová dohoda je prozatím krátkodobá. Podle zahraničních portálů nicméně vznikla jen z časové tísně, protože obě studia pochopitelně začala vymýšlet plány, co se svými propojenými vesmíry udělají. A muselo se rozhodnout opravdu rychle.

Nebyl tedy čas na to, aby se vypracovala nějaká větší, lukrativnější a smysluplnější dohoda. Není ovšem vyloučené, že k ní v budoucnu dojde. Obě studia důkladně sledovala dění na internetu, odchod Spider-Mana z MCU měl velký vliv nejen na fanoušky, ale i na akcie společností. Zdá se, že spolupráce je pro obě studia velice výhodná a je v zájmu obou, aby k nové dohodě došlo.


I to zřejmě přinutilo Disneyho a Sony vrátit se zpět ke stolu. Musíme si ale přiznat, že Disney zřejmě mělo větší a silnější vyjednávací pozici. Nakonec bude z 25 % film financovat, čímž si tak může zajistit i 25 % zisku z filmu. Na tuto nabídku Sony přistoupilo a dohodlo se na spolupráci, která bude trvat zatím pouze do třetího filmu se Spider-Manem.

(Setkání Venoma a Spider-Mana je prakticky jasnou věcí. Foto: Disney)

Nová dohoda je ovšem benevolentnější i k Venomovi a dalším komiksovým projektům, které Sony chystá. Údajně se Spider-Man již může objevit ve Venomovi 2. Budeme tady tak mít postavu, která bude patřit do dvou filmových vesmírů, které mezi sebou zatím nemají žádnou spojitost. Zatím nepadlo oficiální slovo, že by se Venom stal pevnou součástí MCU. V posledních dnech se hovoří o tom, že tento zmatek by mohl být vyřešen přes paralelní vesmíry, což je obecně velice oblíbené téma ze Spider-Manova světa.

Studia jsou ovšem z další spolupráce nadšená. A zřejmě by měla být otevřená i dalším vyjednáváním po uvedení třetího filmu. Samozřejmě víme, že situace se může rychle změnit, zřejmě až čas ukáže, ale možná že celé toto měsíční divadlo se Spider-Manem posílilo jeho pozici v MCU. S rostoucím počtem pavoučích filmů od Sony ovšem může přijít více problémů, uvidíme, jak se k tomu postaví Kevin Feige.

A kdo další sehrál důležitou roli v nové dohodě? Údajně režisér prvních dvou filmů Jon Watts, který sice chtěl na dalších filmech spolupracovat, ale nelíbilo se mu jednání obou studií. Aby tohoto nadějného tvůrce studia neztratila, dohoda byla na stole o něco dříve. Všichni totiž vědí, jak velkým fanouškem Spider-Mana Watts je. To on ho pomohl skvěle nastartovat a určitě má v plánu vyprávět další velké příběhy.

Jaký máte vy pocit z této dohody? A bude pokračovat i po trojce?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /7

Zargon

Trojka musí hodně vydělat.. jde jim jen o prachy!!!

#2 Venous4 #3 ori
3.10.2019 | 17:41:43
Venous4

#1 Zargon: Jo no podelany prachy to je jediny co nekolikasetmi­liardove spolecnosti zajima :D tomu ase da jen smat ale taky tim ukazuji ze maji divaky absolutne v pi*i LOL

3.10.2019 | 17:55:57
ori

#1 Zargon: A komu nie?

3.10.2019 | 17:57:51
Stardos

A podle fanoušků „naprosto zbytečný“ film Madame Web nakonec zřejmě sehraje klíčovou roli v přechodu Spidermana z Venonversu do MCU a zpět :D

3.10.2019 | 18:02:05
beat

A nakoniec to nebolo Wattsom ale samotnym Tomom Hollandom, ktory doslova „čaroval“ a zašiel za samotným Rothmanom a Igerom aby sa spolu nejako dohodli. Na Toma sa očividne chytili maniere RDJa a to je len a len dobre.

3.10.2019 | 19:35:18
Ratemus

Zvěsti

Tak to vypadá, že dalším padouchem Spidermana bude Chameleon… A prodána Avengers tower bude nejspíš Baxter tower…

Ohledně She-Hulk. pokud Spidey bude mít nějakého právníka, který by ho před Jamesonem bránil, byla by to právě Jennifer Walters, která by si tak odbyla debut ve třetím Spider-Manovi, předtím, než by se objevila ve vlastním seriálu. Samozřejmě celá záležitost je stále „subject of change“. Takže uvidíme. Jinak asi nejzásadnější co se ve skupině o seriálech probíralo, jsi už možná asi mohl slyšet, a to že KAŽDÝ Disney+ seriál bude mít rozpočet 12–25 miliónů dolarů NA EPIZODU. Pro srovnání to je mnohem víc, než mají i epizody Hry o Trůny. Jinak tu mám i jeden zásadní update ohledně Soňáckého Marvel Vesmíru a Fiedgeho zmínce o Spideyho cestování napříč filmovými vesmíry. Ve výsledku to bude tak, že že Soňácký vesmír se stává součástí Marvelovského filmového Multiversa a bude tak fungovat jako paralelní realita pro MCU. Jinými slovy Spidey který se ve filmech Sony objeví, sice bude ztvárněný Hollandem, ale bude to „jiný“ Spider-Man, než ten kterého známe z MCU. A stejně tak, Marvel nyní může, pokud dostane povolení od Sony uvést vlastní verze Venoma a Morbia, pokud budou chtít. Přičemž, MCU Venoma se nejspíš dočkáme po Secret Wars. Bližší principy alternativních realit pak budou vskutku vysvětleny ve Strangeově další sólovce.

3.10.2019 | 21:29:56
Lex Luthor

Prachy je dohnali k dalšímu jednání a uzavření nové dohody. Alespoň něco.

3.10.2019 | 23:50:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie