Třetí Ant-Man v prvním týdnu oslnil, v druhém po horších ohlasech strmě padá

Třetí Ant-Man v prvním týdnu oslnil, v druhém po horších ohlasech strmě padá

Dochází MCU filmům dech? Na co studio sáhlo, to se proměnilo ve zlato. Už čtvrtá fáze jasně ukázala, že ne každý projekt bude úspěšný. Dalo se ale ještě částečně vymlouvat na Covid-19. Teď už ale studio musí převzít stoprocentní zodpovědnost. A tržby třetího Ant-Mana rozhodně nejsou snové.

6 0
1.3.2023

Není to až tak dávno, kdy třetímu Ant-Manovi byly predikovány největší tržby v rámci celé mravenčí trilogie. A ostatně otvírák v minulém týdnu naznačoval tomu, že tento díl bude mít skutečně největší tržby. Jenže pak se do kin vydali kritici, kteří svými recenzemi filmu vůbec nepomáhají. Navíc fanouškovská šuškanda o tom, že film je průměrný zřejmě řekla své a zapůsobila na nerozhodné diváky, kteří návštěvu kina minulý týden alespoň zvažovali.

(Třetí Ant-Man v prvním týdnu oslnil, v druhém po horších ohlasech strmě padá. Foto: Disney+)

Máme tady tak největší sešup oproti první týdnu v historii MCU filmů – pokles o 70% je opravdu znatelný a pro studio bolestivý. U MCU filmů sice můžeme pozorovat dlouhodobý trend, že v prvním týdnu do kin vyrazí skalní fanoušci a další týdny se návštěvy kin odvíjejí podle toho, jak je film chválen. Sešupy u MCU filmů bývají okolo 50 a více procent, film Ant-Man and the Wasp: Quantumania se ovšem postaral o naprostý rekord.

Nyní to s celkovými tržby už nevypadá vůbec dobře. Málokdo totiž čekal až tak průměrné či spíše podprůměrné recenze. Doma film vydělal 167 milionů dolarů a ze světa si odnesl dalších 196 milionů dolarů. Celosvětově jsme tak na 363 milionech dolarech. Když tyto tržby protáhneme v čase, snímek na konci své cesty utrží maximálně 550 milionů dolarů. A to není opravdu dobrý výsledek pro film, který stál 200 mega bez marketingových nákladů. Teď už se musí i studio Disney chytit za hlavu. Takto to do budoucna nepůjde.

Zdroj: BoxOfficeMojo.com

Diskuze /5

Aelimne

Recenze od kritiků tomu filmu rozhodně nepomohli ja si taky počkám až přijde film na disney nepotrebuju to nutně vidět v kině. Nadruhou stranu si taky musime uvědomit že první 3 fáze byly neokoukane nové filmy se superhrdiny které se rozvijely v průběhu 10 let a hodně našich oblíbených hrdinů svou cestu zakončilo a už se v MCU neobjevuji tim padem 4. fáze je takový restart a bohužel to co bylo před 10 lety hit je v dnešní době naprosté minimum co fanoušci od MCU očekávají a to si marvel nejspíš neuvědomuje a furt si jede svoje podle zabehnuteho plánu ktery fungoval tehdy.

1.3.2023 | 18:58:36
percival2

Tři problémy:

  • trumfnout Infinity War a End Game hned tak nepůjde, možná dalším finále po dalších pěti letech
  • už dobrá půlka lidí u nás nemá měsíčně litr navíc, aby vzala celou rodinu do kina
  • lidi obecně mění návyky a souvisí to i s předchozím bodem, je levnější zaplatit 200 měsíčně a podívat se na to o půlrok později
2.3.2023 | 11:57:49
LAZARUS111

Mne sa film páčil. Ale dnes každý porovnáva z Blackandou

2.3.2023 | 14:08:49
ori

Oni to asi nevedia, aspoň ich nový príspevok na fb hlási: Marvel Studios’ #AntManAndThe­WaspQuantumania is the #1 movie in the world, 2 weeks in a row.

#5 tom99
webmaster
2.3.2023 | 17:34:40
tom99

#4 ori: Tak studio musí jen neustále pozitivní kampaň no matter what. Když šel Matrix 4 do kin, tak recenze byly otřesné, ale Warner Brothers našel tu jedinou pozitivní a tu všude sdílel. To je klasický přístup všech studií :-)

webmaster
2.3.2023 | 18:04:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama