Recenze filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Recenze filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Máme několik dní po premiéře otvíráku páté fáze s názvem Ant-Man and the Wasp: Quantumania. I my jsme samozřejmě už měli možnost film vidět, nechali jsme si utřídit myšlenky a zde je naše hodnocení. Povedlo se tedy důstojné zakončení mravenčí trilogie?

7 3
19.2.2023

První dva díly s Ant-Manem přišly vždy po velkých cross-overech, kdy jsme si všichni potřebovali řádně odpočinout od záchrany světa a epických příběhů. Ant-Man dokázal vždy nabídnout přízemní zábavu, která se soustředila na loupeže a působila daleko více osobněji než jakákoliv jiná Marvelovka. Třetí díl jde na to zhurta a naopak se snaží až moc vyrovnat jiným Marvelovkám. Tak jak to dopadlo?

Dá se říci, že se úplně vytratilo kouzlo a jedinečnost původních mravenčích filmů. Třetí díl je nefalšovanou a možná až genericky vyrobenou Marvelovkou, jakou můžeme vídat na každém kroku. Krásné kulisy San Francisca jsme vyměnili za zelené pozadí, když se film snaží být novými Star Wars či napodobovat Strážce Galaxie. A kdybychom asi takovýto film dostali před patnácti lety, byli bychom všichni víceméně spokojení.

Jenže teď se píše rok 2023 a podobné omalovánky vidíme na každém rohu prakticky každý měsíc. Ant-Man má tu nevýhodu, že přichází do kin po špičkově zpracovaném Avatorovi, tudíž všichni máme v živé paměti, jak i digitální svět dokáže být pestrý a bohatý. A i když se samozřejmě Payton Reed snaží, nemůžeme se zbavit pocitu, že jeho film je místy vyloženě hnusný a dává nám vzpomenout na to nejhorší ze Spy Kids 3-D: Game Over.

(A jak hodnotíme film Ant-Man and Wasp: Quantumania my? Foto: Disney)

Tentokrát vše stojí na Scottu Langovi, který již nemá po boku své vtipné kamarády, kteří by mu dopomohli určitou scénku okořenit a udělat jí o chlup zajímavější. Zvlášť absence Michaela Peñy je znát a filmu rozhodně chybí. V popředí je tak Scott a jeho dcera Cassie, která by si od svého otce přála, aby dělal více pro lidstvo. Celý jejich konflikt je ale až moc hladce vyřešen a vlastně ve chvíli, kdy se dostanou do kvantové říše, tak už řeší pouze jiné věci.

S ostatními postavami je to také velice těžké. Nejméně prostoru na nějaký větší rozlet má Wasp, která sice je v názvu filmu, ale nového se o ní nedozvíme prakticky nic. Michael Douglas a Michelle Pfeiffer jsou sázkou na jistotu. I když jim scénář moc nepomáhá a vkládá jim do úst divné fráze, oba herci se s tím vždy dokážou poprat se ctí.

A pak je tu obávaný záporák Kang, který má být důležitým pilířem budoucích filmů páté a šesté fáze. Film ho představuje pozvolna a postupně buduje napětí. Jakmile přijde Kang na scénu, znovu po delší době cítíme z někoho respekt. Postava je nevyzpytatelná a dokáže v nás vyvolat strach. Kapitolou samou o sobě je úžasný Jonathan Majors, který i zde prodává své herecké schopnosti na jedničku.

(Digi-bordel rozhodně nechybí. Foto: Disney)

Pokud má ale film nějaký společný jmenovatel, který dělá ze snímku úplně průměrnou zábavu, tak je to scénář samotný. Payton Reed se snaží svou mravenčí trilogii uzavřít epicky a ukázat, že tentokrát opravdu o něco jde. Jenže právě sázka na jistotu se mu v tomto ohledu vůbec nevyplácí. Film je tak zaměnitelným dobrodružstvím, který ztrácí svou identitu.

Onen výlet do kvantové říše není úplně až tak zajímavý, jak se nám tvůrci v propagačních rozhovorech snažili namluvit. Jedná se jen o další svět pod tím naším, kde de facto fungují stejná pravidla jako v tom našem. Máme tam bytosti, co vypadají jako my. Kvantová říše tak nepřináší nic zásadně nového, co by bylo nutné prozkoumat někdy více. Máme tu klasické dvě skupinky, kteří spolu mezi sebou soupeří. A samozřejmě na konci filmu nemůže chybět bitva dvou dvou národů, které nás moc ani nezajímají.

Nový Ant-Man and the Wasp není filmem, který vás urazí. Jen vás ničím nenadchne. Zatímco po odchodu z kina u Thor: Love and Thunder jsem se vyloženě styděl za tvůrce, u filmu Black Panther: Wakanda Forever jsem se neskonale nudil, tak třetí Ant-Man ve mě nevyvolal žádné závratné pocity. On to není špatný film, jen je prostě ve všem až moc genericky průměrný. A to je asi i důvod, proč takovéto budoucí (průměrné) filmy plné prázdných frází budou mít od diváků stále horší a horší hodnocení. Na Disney+ totiž vídáme takovéto počiny měsíc co měsíc dokola. A ono být neustále ve všem průměrný a dávat nám něco takového týden co týden zkrátka brzo přestane u diváků fungovat.

Hodnocení 60%

Diskuze /12

onda95

Dnes jsem film viděl. Nemůžu říct, že je to třeba lepší jak avatar. Viděl jsem oba díly avatara, a že bych byl z toho nějak káklej, se říct nedá. Oba jsou digibordel. Nevím, co kdo pořád od marvelu čeká. Pro mě je to pouze zábava do kina, kam si rád zajdu odpočinout a vypnout a nečekám od toho žádné hluboké myšlenky nebo sáhodlouhé vývoje postav či bůhví jaké zvraty. Zaměnitelný film určitě s jiným antmanem není, jak se nám tu hodnotitel snaží namluvit. Srovnal bych to kvalitou s DS 2. Za mě 70 %.

#5 percival2
19.2.2023 | 18:56:47
PecaCZE

Strašná blbost ! Naprosto jednoduchý příběh, pár průměrných vtipů kde jsem se párkrát pousmál a slabá akce. Celý film zelený plátno a jako bych viděl Star Wars. A podle mě se herci nesnažili, jediná Pfeiffer do toho dávala emoce. Thor 4 měl záporáka u kterýho jsme jasně viděli motiv a některá akce nebyla špatná. DS2 byl špatný ale měl co nabídnout a nebyl přes kopírák. Po úžasných filmech Thor 3, DS a Ant-Man 2 jsme dočkali naprosto jiný ( špatný ) pokračování. Měl jsem měsíc počkat a jít na John Wick 4, i když jsem po trojce už víc nepotřeboval vidět.

Mě teda film urazil a tebe by měl taky když dáváš 60%, protože jsem se nudil a čekal až to skončí a podle recenze hádám, že ty taky.

19.2.2023 | 19:34:38
Raiden123

Podivny film,ked hlavna postava nieje hlavnou postavou,ale je to jeho akoze dcera …Hromada vizulnych efektov … Jej! … ale celkovo …film nic moc … S vyssim poctom marvel filmov kvalita postupne upada … :-/ Ako hodnotit? 5/10…

#6 Ne-On
19.2.2023 | 20:01:19
paulus79

Celý marvel je jedna veľká sračka, radšej keby natočili nejaký poriadny film konečne

19.2.2023 | 20:02:00
percival2

#1 onda95: Přesně tak, je to jen komiks. V měkkém výtisku kreslený brak. Je to jen vinou blbé doby, že je to jedna z mála věcí, na kterou se dá chodit do kina ;-)

19.2.2023 | 20:53:06
Ne-On

#3 Raiden123: to už je klasika posledních filmů a seriálů marvelu, že hlavní postava z názvu filmu není hlavní postava.

19.2.2023 | 21:49:06
Tyrion95

Tak tady rozhodně nemohu souhlasit. Nemůžu souhlasit že by byl Avatar 2 taková špička a s něčím jako jsou Spy kids bych toto rozhodně nesrovnaval. Scottovi „kamaradičci“ byli sice fajn ale ve 3 díle rozhodně nechybí popravdě sem si na ně sotva vzpomněl. To že Cassie se Scottem po té co se dostanou do QR rozhodně dále řeší to že by měl Scott více pomáhat, kvůli tomu jde do boje Cassie a přinutí tím do toho i otce. A že kvantová říše nepřináší nic nového? Tak to byste se na to měli rozhodně podívat znovu protože toho přinesla dost a rozhodně tam nefungují stejná pravidla to bylo v samotném filmu zmíněno několikrát.

#8 Uschi
19.2.2023 | 22:49:14
Uschi

#7 Tyrion95: U Toma si musíš zvyknout, že při hodnocení nedokáže být objektivní a vždy zachází do subjektivní roviny. Navíc detailů si většinou všimneš až po druhém shlédnutí a dál..

21.2.2023 | 10:51:37
percival2

Jdu z kina a nechápu ty hejty. Náhodou konečně rozjetej záporák po Marvelovsku – sice ho jako obvykle zamordujou a skončí to hepáčem, ale …

Ve více recenzích zmíněné natáčení před monitory jsem nepostřehl. Akorát v našem kině pracují negramotní idioti, šel jsem na 2D Titulkovanou verzi a pustili nám verzi s dabingem.

22.2.2023 | 20:17:41
Pyrofoxie

Otázkou ale je .. kde je AntMan pozadie namiesto Wakandy?

22.2.2023 | 22:27:13
Venous4

Pecka film. Filmy jsou na kjoukani ne na premysleni vy vsichni hejtri tak si cumte na kaceri pribehy tvl a prestante furt brecet. 9/10 za me a ty potitulkove sceny luxusni.

#12 PecaCZE
23.2.2023 | 10:28:39
PecaCZE

#11 Venous4: Tak si klidně koukej na telenovely, když se spokojíš se vším klaune. Kačeří příběhy jsou lepší než třetí Ant-Man :D

23.2.2023 | 17:02:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama