Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Vyjmenujte pět Marvel hrdinů, kteří operují v New Yorku. Dáte je úplně hravě. Vyjmenujte deset. Zapotíte se, ale ještě to zvládnete. Většina superhrdinů chrání New York. Jenže se nejedná o jediné město, které je v nebezpečích. Marvel Studios na to reaguje a chce své hrdiny rozmělnit.

16 0
22.3.2022

New York je domovem několika známých superhrdinů nejen ve filmech, ale i v komiksech. Město střeží Spider-Man, Doctor Strange, Daredevil, Hawkeye a celá řada dalších hrdinů. New York byl vždy doslova přecpán hrdiny, nicméně to se musí malinko v následujících seriálech a filmech změnit.

Má to hned dva důvody. Jeden je čistě produkční. Natáčení v New Yorku je extrémně drahé a většinou se natáčí v jiných a hlavně levnějších městech, které vypadají podobně. Do New Yorku štáb vyjede třeba jen na pár dní, kde udělá pár záběrů. Natáčet celý seriál či film čistě v New Yorku znamená vyčerpat značnou část rozpočtu jen na lokace. Navíc některé ulice zkrátka nejdou uzavřít, protože denně tam projde tisíce lidí a vedení města zkrátka nedovolí jejich část ani dočasně uzavřít. Taková uzavírka totiž komplikuje ve městě dopravu, navíc vyjednávání o těchto uzavírkách není vůbec jednoduché, proto je někdy daleko jednodušší si ulici postavit v nějakém studiu.


(New York je přecpán hrdiny. Je nutné dát postavy i do jiných měst. Foto: Disney)

To je jeden velký problém. No a co je ten druhý? I MCU New York začíná být přecpaný hrdiny, je nutné je rozmělnit různě po USA, nejlépe po světě. Takovou jednou z prvních vlaštovek je například seriál Moon Knight. Hrdina v komiksech operuje v New Yorku, seriál se ale odehrává v Londýně. Důvod je jednoduchý a stále stejný – v New Yorku je již dost hrdinů.

Navíc příběhy působí poněkud divně, když se jeden hrdina dostane do potíží a nepřijde mu na pomoc druhý, který bydlí pár bloků od něj. Filmy a seriály od Marvel Studios se ale v poslední době snaží být i různorodé. A jednotvárné lokace tomuto plánu moc nepomohou. Níže uvádíme výčet filmů a seriálů, které se odehrávaly primárně v New Yorku: Incredible Hulk, Captain America: The First Avenger, Iron Man 2, Avengers, Avengers: Age of Ultron, Doctor Strange, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame, The Falcon and the Winter Soldier, Hawkeye a Spider-Man: No Way Home.

Vádí vám, že se většina příběhů jako v komiksech odehrává právě v New Yorku?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /6

Fabio05

určitě nevadí. Občas je to divné, že si nepomohou, ale různí hrdinové a různé problémy. Nejde aby měl čas pokaždé jeden na druhého

23.3.2022 | 6:18:42
percival2

Pokud sídlilo vydavatelství v NY, tak je pochopitelné, že se většina příběhů odehrává v místech, které znají autoři nejlíp a tak je malují zpaměti.

23.3.2022 | 10:07:31
Nikolperse

Mne nepríde divné že sa väčšina príbehov odohráva v New Yorku a ani to že si neprišli hrdinovia na pomoc. Často krát sa vo filmoch poukázalo na to že sa tie veci odohrávajú naraz (Thor 1 a Iron Man 2, Ant Man 1 a Avangers 2) takže v tomto smere nie je divné že si neprišli hrdinovia nejakým spôsobom na pomoc.

Ale naozaj je divné keď sú všetci v jednom meste.

23.3.2022 | 16:39:33
Ratemus

Z civil War víme od Rosse že ne vždy je to New York, ale také Washington, Thor 2 byl v Londýně, hlavně NY je tak obrovský že jen jedna ta čtvrť je velká jak naše Praha cca samozřejmě, takže když v Harlemu ničí Hulk, těžko mu pomůže Daredevil z Hells kitchen. Mam taky pocit že snad celý Cap 2 se odehrává ve Washingtonu, kde byl triskelion, navíc každý si hlídá své okolí, Spiderman Queens, DD Hells kitchen atd…ono těch hrdinů zase tolik není, a bývalé sídlo Avengers bylo někde na konci NY…

#5 ksanzi10
24.3.2022 | 12:59:53
ksanzi10

#4 Ratemus: wau, to je prehľad

25.3.2022 | 4:30:13
Carlos Matos

Nějakého superhrdinu z Alabamy :)

26.3.2022 | 17:07:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Thor: Láska jako hrom


Originální název: Thor: Love and Thunder
Premiéra: 7.7.2022
Režie: Taika Waititi
Scénář: Taika Waititi, Jennifer Kaytin Robinson
Kamera: Barry Baz Idoine
Hrají: Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Natalie Portman, Taika Waititi, Christian Bale, Chris Pratt, Karen Gillan, Jaimie Alexander, Sean Gunn, Matt Damon, Sam Neill, Melissa McCarthy, Luke Hemsworth, Russell Crowe, Simon Russell Beale, Bradley Cooper, Vin Diesel, Pom Klementieff, Dave Bautista a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU – Již brzy

Důležité články k filmu:

Trailer k filmu Thor: Láska jako hrom
Koho Valkýrie ve filmu nepotká
Jak se rozešel Thor a Jane
První ohlasy na film
Taika Waititi nepřemýšlí o pátém díle

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

Léto, sluníčko a krásné barvy. Teď je úplně skvělý čas a vlastně i výborná nálada vyrazit na nějaký letní film, který vás chytne za srdce a pobaví. A zdá se, že nový počin od Marvel Studios tuto myšlenku splňuje dokonale. Nový Thor. Love and Thunder se podle všeho povedl.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama