Wanda Maximoff z konce druhého Strange je mrtvá, studio potvrdilo její osud v knize

Wanda Maximoff z konce druhého Strange je mrtvá, studio potvrdilo její osud v knize

Jste fanoušci toho, když se velké příběhy odvyprávějí mimo filmy a seriály? Přeborníkem jsou v tomto Star Wars a třeba Epizoda IX, kdy jsme se celou řadu zásadních věcí dozvěděli až z doplňkových knih. Nyní Marvel jede na podobné notě a odhalil jednu zásadní věc okolo Wandy Maximoff.

6 20
29.10.2023

Vzpomínáte si na konec filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness? Hlavním záporákem celého filmu byla Scarlet Witch, jejíž osud zůstal zahalen tajemstvím. Ke konci filmu se zřítila hora Wundagore a Scarlet se nacházela na ní. Od té doby jsme Wandu Maximoff neviděli a pouze hádali, zda přežila tento masivní sesuv či nikoliv. Jelikož Marvel Studios své oblíbené postavy spíše nezabíjí, neměli jsme o osud Wandy až takový strach.

V minulém roce navíc Kevin Feige poskytl rozhovor, ve kterém sdělil, že v komiksech je celá řada zajímavých příběhů s Wandou Maximoff, které jsme ještě ve filmech neprozkoumali. Bylo by tedy logické, kdyby studio s postavou nadále počítalo. Nyní ale vyšla do volného prodeje oficiální kniha s názvem Marvel Studios' The Marvel Cinematic Universe – An Official Timeline, která udává pořádek v časové ose MCU dosavadních filmů a seriálů.

(Wanda Maximoff z konce druhého Strange je mrtvá, studio potvrdilo její osud v knize. Foto: Disney+)

A sem tam se dozvíme i něco navíc. Wanda Maximoff zemřela, když se hora Wundagore zhroutila. Samozřejmě všichni víme, jakou váhu mají knihy oproti filmům a seriálům. Když se někdo rozhodne, že postavu oživí, asi to nebude takový problém. Proč ale vytvářet oficiální knihu, která má do všeho vnést pořádek, a rovnou do ni zakomponovat věci, které za pár let platit nebudou? To by bylo poněkud zvláštní.

Wanda Maximoff je tak pro tuto chvíli oficiálně mrtvá. Nemusíme ale úplně smutnit. S herečkou Elizabeth Olsen se můžeme vídat i nadále, neboť Wanda existuje i v dalších vesmírech. S existencí mnohovesmíru tak žádná postava není nikdy úplně ze hry. Jen už to nebude naše Wanda z předchozích filmů, ale někdo nový, koho až tak úplně neznáme.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /16

Edvin69

A to je jádro problému celého současného Marvel universa. Nekonečné množství vesmírů a příliš snadné cestování mezi nimi. Je těžké brát nějakou smrt vážně, když hned v dalším filmů / díle seriálu, se postava zase může vrátit, ale tentokrát bude preferovat dvě kostky cukru místo jedné.

Na ničem už nezáleží a proto je teď skoro nemožné probudit v divákovi nějaké větší emoce. Není třeba se bát o naše oblíbené postavy, protože i kdyby zemřeli, zase se vrátí a možná ještě lepší.

Každý může být oživen… tedy kromě Tonnyho Starka, samozřejmě.

#2 ori #5 LAZARUS111 #7 Thrral
29.10.2023 | 19:29:28
ori

#1 Edvin69: Sú to filmy o superhrdinoch natočené podľa komiksov kde je to neustále oživovanie mŕtvych postáv stále dokola. Čo taký Star Trek alebo Stargate, tam tiež smrť postavy často nič neznamenala, lebo sme sa dočkali cestovania v čase alebo verzie z iného vesmíru alebo klonu, a aký úspech to malo.

#3 Edvin69
webmaster
29.10.2023 | 20:29:26
Edvin69

#2 ori: Myslím, že komiksy už slouží pouze jako velmi volná inspirace, protože sám vidím že dost velké množství podstatných věcí bylo ve filmových verzích změněno. Bohužel, herci nám stárnou a nebudou moci hrát své postavy dalších 70 let. Z toho důvodu by si měli dobře vybírat co natočit. Komiksy nebo seriály jsou jedna věc, ale ve filmech je neuvěřitelně laciné zničit mnoho let budovaný a smrtí zakončený character arc postavy tím, že ji budeme opakovaně „oživovat“.

#6 filozof
29.10.2023 | 21:14:15
LAZARUS111

No Wanda z našeho vesmíru podľa mňa mala ešte dostať priestor.

29.10.2023 | 22:48:13
LAZARUS111

#1 Edvin69: Všetci ste to vedeli keď sa oznamoval multivesmír že sa môžu vracať postavy, neviem čo teraz plačete? Mne sa to páči.

#8 Edvin69
29.10.2023 | 22:51:34
filozof

#3 Edvin69: Mezi komiksy, filmy a seriály samozřejmě není vůbec žádný rozdíl.

30.10.2023 | 0:25:32
Thrral

#1 Edvin69: Na ničem nezáleží? je těžké brát smrt vážně? Jen kvůli Multiversu? To snad nemyslíte vážně? xD Kdybych vám zabil matku a přinesl z alternativní reality její verzi která by byla úplně jiná jen vypadala stejně a nikdy třeba vás neměla tak byste přestal truchlit protože ji máte zpět? Blbost a jestli nedokážete pochopit rozdíl mezi alternativními „Varianty“ (jak je MCU nazývá) tak toto opravdu není pro vás a běžte si raději pustit něco na téma Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě to snad ještě pochopit zvládnete. :D

#8 Edvin69
30.10.2023 | 1:51:40
Edvin69

#5 LAZARUS111: Už dokonce i South Park v poslední episodě upozornil na to, že přílišné užívání multivesmíru je prostě „lazy writing“. Ale pokud si lidi v Marvelu prostě řeknou: „Ok, tuhle postavu jsme zabili, ale zbývá nám s ní ještě spouta příběhů, takže ji prostě oživíme, bude dělat jako že nic a když se někdo zeptá, tak řeknem že k nám přišla s jiného vesmíru.“ tak je to docela ubohé. Upřímně, jediný film kde to udělali dobře byl „Spider-Man: No Way Home“. Jednorázové cameo v rámci filmu o někom jiném může fungovat, pokud se udělá decentně. Ale plná permanentní náhrada ze mrtvou postavu už tak dobře nefunguje a spíš fanoušky naštve než potěší. Jak by se ti líbilo, kdyby se Tonny na trvalo vrátil hned v dalším filmu po Endgame a řekli by ti, že je to jeho verze z jiného vesmíru? Osobně bych to považoval za urážku jeho postavy…

#7 Thrral: LoL, tady někdo nepozná rozdíl mezi realitou a zábavním průmyslem. Děti by se vůbec neměli pouštět do podobných diskuzí když tomu nerozumí…

#9 ori #10 Thrral
30.10.2023 | 9:29:49
ori

#8 Edvin69: A odkiaľ máš že tie postavy budú náhrady za naše postavy?

webmaster
30.10.2023 | 10:11:50
Thrral

#8 Edvin69: Dítě jsi tu jedině ty. Když tě to nebaví tak na to nekoukej a nestěžuj si všude, že to jde do kopru.

#11 Likan7
30.10.2023 | 12:33:52
Likan7

#10 Thrral: Nevím kdo je tu větší dítě. Někdo napíše smysluplnou kritiku, relevantní, a ostatní se můžou zbláznit :)

#13 Thrral #14 beat
31.10.2023 | 7:16:19
Pandora Rosalez

Trochu nechápu, na co taková výstavba v seriálu, když to hned dalším filmem totálně pohřbili. Je jedno, jestli někdy někde bude její jiná Varianta, tahle Wanda si zasloužila víc.

31.10.2023 | 7:36:57
Thrral

#11 Likan7: Právě že už mě nebaví všude poslouchat jak někdo brečí že to jde do kopru a není to to co to bývalo nebo dokonce uráží ostatní že nechápe jak se na to někdo může dívat. Sakra buď mě to baví a čumím na to a nebo mě to nebaví nekoukám na to a nekazím zábavu ostatním.

#15 Carlos Matos
31.10.2023 | 11:39:09
beat

#11 Likan7: tak to malo od zmysluplnej kritiky ale k… ďaleko :D

31.10.2023 | 23:51:12
Carlos Matos

#13 Thrral: Jestli se ti zkazí zábava tím, že někdo poukáže na chyby nebo na něco, co se mu nelíbí v kinematografii. Ještě v nějaké pokoutné diskuzi na internetu. Tak by asi bylo dobré vyhledat odbornou pomoc :)

5.11.2023 | 10:51:48
VMaticka

Já slyšel že se tam píše že zemřela Scarlet Witch a ne přímo Wanda.

11.11.2023 | 23:50:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama