Avengers Irani Rael

Irani Rael

Irani Rael

Hlava Nova Corps, jejíchž bezpečnostní složky sídlily na Xandaru.

Sezóny 1
2014 - 2014

Informace

Celé jméno: Irani Rael
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Dan Abnett, Andy Lanning, W. Alves, G. Borges
Představitel: Glenn Close
Poprvé se objevil v:
Nova Vol 4 #18 (prosinec 2008)

Filmy

O Irani Rael

Po zničení Nova Corps Anihilační vlnou začala Xandarianská Mysl hledat nové rekruty, zatímco byl Richard Rider v komatu. Rigellianská žena jménem Irani Rael byla mezi prvními, ze kterých vznikli noví Centurioni Novy. Brzy po jejím zvolení vyslala Mysl nouzovou zprávu o nedalekém útoku Galactuse. Irani spolu s Centuriony Qubitiem, Malikem Tarcelem, Morrowem a Frakturou vyrazila vysledovat signál. Oním místem byla Země, kde Rael narazila na pokus o Skrullskou invazi.


Centurioni se postavili za svého vůdce Richarda Ridera a pomohli udržet pořádek po ukončení invaze. Museli například vyřešit situaci s rukojmími, kterou zavinilo Serpent Society. S Riderem poté vyrazila lapit Dragon Mana, kde se spoléhala na jeho intelekt. Když se Mysl spojila s Egem a Centurioni začali umírat, rozhodl se Rider, že Nova Corps se musí vybudovat od základů. Irani proto přišla o svojí hodnost a dostala jinou více odpovídající jejím schopnostem.

Filmy, seriály a další média

V animovaném seriálu Strážci Galaxie jste se mohli setkat s Irani Rael, kterou dabovala proslulá Tara Strong. Za samotnou Novu jste si pak mohli zahrát v LEGO Marvel Super Heroes 2, kde hrdinové bojují proti zlověstnému a časem cestujícím Kangovi Dovyvateli, který unesl několik světů a stvořil z nich Chronopolis.

Marvel Cinematic Universe

Irani Rael se na post Novy Prime nevypracovala za den, ale počas její funkce se jí podařilo ukončit dlouholetou rozepři mezi Kree a Xandariany, která trvala tisíc let. To se samozřejmě nelíbilo fanatickému Ronanovi, který opustil svůj národ a rozhodl se, že zničí Xandar s pomocí Thanose. Irani Rael šíleného Kree zastavila až s pomocí Strážců Galaxie, kteří byli původně vězni Novy. Strážcům byl za odměnu vymazán jejich trestní rejstřík a dostalo se jim velké úcty. Irani Rael pak byl svěřen Orb, ve kterém byl ukrytý jeden z Kamenů nekonečna.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie