Irani Rael

Irani Rael

Hlava Nova Corps, jejíchž bezpečnostní složky sídlily na Xandaru.

Sezóny 1
2014 - 2014

Informace

Celé jméno: Irani Rael
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Dan Abnett, Andy Lanning, W. Alves, G. Borges
Představitel: Glenn Close
Poprvé se objevil v:
Nova Vol 4 #18 (prosinec 2008)

Filmy

O Irani Rael

Po zničení Nova Corps Anihilační vlnou začala Xandarianská Mysl hledat nové rekruty, zatímco byl Richard Rider v komatu. Rigellianská žena jménem Irani Rael byla mezi prvními, ze kterých vznikli noví Centurioni Novy. Brzy po jejím zvolení vyslala Mysl nouzovou zprávu o nedalekém útoku Galactuse. Irani spolu s Centuriony Qubitiem, Malikem Tarcelem, Morrowem a Frakturou vyrazila vysledovat signál. Oním místem byla Země, kde Rael narazila na pokus o Skrullskou invazi.


Centurioni se postavili za svého vůdce Richarda Ridera a pomohli udržet pořádek po ukončení invaze. Museli například vyřešit situaci s rukojmími, kterou zavinilo Serpent Society. S Riderem poté vyrazila lapit Dragon Mana, kde se spoléhala na jeho intelekt. Když se Mysl spojila s Egem a Centurioni začali umírat, rozhodl se Rider, že Nova Corps se musí vybudovat od základů. Irani proto přišla o svojí hodnost a dostala jinou více odpovídající jejím schopnostem.

Filmy, seriály a další média

V animovaném seriálu Strážci Galaxie jste se mohli setkat s Irani Rael, kterou dabovala proslulá Tara Strong. Za samotnou Novu jste si pak mohli zahrát v LEGO Marvel Super Heroes 2, kde hrdinové bojují proti zlověstnému a časem cestujícím Kangovi Dovyvateli, který unesl několik světů a stvořil z nich Chronopolis.

Marvel Cinematic Universe

Irani Rael se na post Novy Prime nevypracovala za den, ale počas její funkce se jí podařilo ukončit dlouholetou rozepři mezi Kree a Xandariany, která trvala tisíc let. To se samozřejmě nelíbilo fanatickému Ronanovi, který opustil svůj národ a rozhodl se, že zničí Xandar s pomocí Thanose. Irani Rael šíleného Kree zastavila až s pomocí Strážců Galaxie, kteří byli původně vězni Novy. Strážcům byl za odměnu vymazán jejich trestní rejstřík a dostalo se jim velké úcty. Irani Rael pak byl svěřen Orb, ve kterém byl ukrytý jeden z Kamenů nekonečna.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama