Van Helsing
61/100 - 63×

Van Helsing

Vanessa Helsing, vzdálená příbuzná slavného lovce upírů Abrahama Van Helsinga, je vzkříšená z jednoho důvodu – aby vystopovala upíry, kteří zcela ovládli svět. Vanessa je poslední nadějí lidstva, která je povede v boji proti upírům a navracením toho, co bylo ztraceno.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Hororový
hrají
Kelly Overton (Vanessa Helsing), Jonathan Scarfe (Axel Miller), Christopher Heyerdahl (Sam), Trezzo Mahoro (Mohamed), Rukiya Bernard (Sarah Carol), Aleks Paunovic (Julius Romanski), Vincent Gale (Phil Fleischman), Paul Johansson (Dmitri), Laura Mennell (Rebecca), David Cubitt (John), Hilary Jardine (Susan Jackson), Terry Chen (Brendan), Missy Peregrym (Scarlett Harker), Ryan Robbins (Taka), Andrea Ware (Lucky)

Van Helsing

Vznik

Seriál vychází z filmu z roku 2004, který se rovněž jmenoval Van Helsing, a pojednával o Abrahamovi Van Helsingovi (Hugh Jackman), který lovil upíry pro tajné uskupení v Itálii. Film kombinoval různá stvoření – upíry, vlkodlaky, legendárního Draculu a spoustu postav, které vzešly ze šílených nápadů režiséra Stephena Sommerse, který se zároveň postaral i o scénář.

Film je navíc výjimečný tím, že se natáčel i České republice a mihlo se v něm pár českých herců (Marek Vašut, Dana Morávková). I když u kritiků film příliš nezabodoval, film si získal srdce fanoušků. Bohužel k filmovému pokračování nikdy nedošlo a fanoušci se museli spokojit pouze s animovaným kraťasem s názvem Van Helsing: Londýnská mise, který trval pouze 30 minut.


(První plakát k seriálu. Foto: Syfy)

Až v roce 2015 bylo rozhodnuto, že série svým způsobem bude pokračovat. Syfy objednalo celkem třináct epizod seriálu Van Helsing a rozhodlo se, že seriál nezasadí do minulosti, kde se odehrával film, ale spíše do současnosti. Také bylo rozhodnuto, že hlavní hrdinkou bude žena (Vanessa Van Helsing), která je vzkříšena po pěti letech a s hrůzou zjišťuje, že svět je pod nadvládou upírů.

Seriál má vycházet ze zaběhnutých pravidel, které nalajnoval první film, přesto má být dílo modernější, akčnější a hrozivější. Syfy vidí v seriálu veliký potenciál a doufá, že se jim podaří vzkřísit zapomenutou značku. Upíří seriály a filmy se v posledních letech staly velice oblíbeným tématem (Twilight, The Vampire Diaries, True Blood), takže stanice se chce svést na úspěšné vlně tohoto žánru.

Trailer na první sérii

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry serial u ktereho se člověk nenudil a nechybi mu pořadna akce a zajimave zvraty, nejvice se mi libila Jack, Vanessa, Scarlett a Rebecca, a muj oblibenec byl Julius.

redaktor
26.2.2022 | 22:40:40
split

Seriál byl dobrý dokud nám nezačaly mizet hlavní postavy. 4. a 5. série je v podstatě bez původních hlavních postav, které jsou nahrazeny holkama ve školním věku.

11.5.2021 | 10:03:30
PRINC180

Znovu jsem koukal na 1 a 2 řadu než začne 3 serie a seriál mě opravdu zase chytil je jasné že má své mouchy ale to přehlížím jsem rád že 3 serie začla velice dobře a proto jsem velice spokojený ano není to seriál pro každého možná to chce zkusit znovu začít sledovat a seriál Vás třeba chytí jako mě.

17.10.2018 | 19:28:48
Nica

Zajímavý námět, nic moc provedení, špatné herecké výkony. Nemůžu bohužel hodnotit kladně, ačkoli jsem se kvůli nápadu na seriál skutečně těšila. Chvilkama mě to bavilo, chvilkama nudilo tak strašně moc, že už jsem to chtěla vzdát úplně. Vzdávám to až po první sérii. Dál už to nedam.

18.5.2018 | 19:20:49
Mixam

Po prvním dílu jsem to na delší dobu odložil, nicméně dal jsem seriálu šanci a scénář je hlavní a jediná opravdová katastrofa, opakující se situace a mnohdy velmi nelogické chování postav. Herecké výkony jsou tak nějak průměr u někoho lepší u někoho horší, dokonce mi někdy přijde, že sami herci mají v očích pocit, co to sakra dělám, proč takové debilní chování. Zasazení je dobré, svět promyšlený až na pár nedostatků. Zpracování, jak se to vezme za mě celkem slušné, krve je tam dost, možná až příliš, ale rozhodně to není na škodu, podle mě to působí přesně tak jak chtěli (nechutně dá se říct). Došel mi limit takže nemůžu dopsat hodně věcí. Možná to je tím že jsem se naučil nevnímat ten debilní scénář, proto hodnotím tak neuměrně vysoko. Jinak je fakt, že si zaslouží tak 40–50%.

4.1.2018 | 6:57:49
Niareta

Viděla jsem dva díly a další už ani sledovat nebudu. Celé mi to přišlo takové podivně nesmyslné. Dle nich lidstvo v podstatě neexistuje, zbytky se skrývají kde se dá, každopádně voda teče, elektrika běží, jídla mají zřejmě také dost… Postavy se chovají nelogicky, „krvavé“ scény než aby děsily, tak spíš znechucujou… a té krve je tam na můj vkus zbytečně moc. Bohužel, za mě jen zklamání.

27.10.2017 | 11:03:50
ScaryX

Má to dobrou myšlenku i promyšlený svět (jak už to u Syfy bývá), dokonce se i objevují světlejší momenty, ale jinak to prostě není dobrý (na standardy Syfy ovšem jistě dostačující). Postavy se často chovají nelogicky a pitomě až to bolí. Něco jsem v rámci téhle kategorie schopný odpustit, ale něco prostě vážně ne. Jsem ale zvědavý, kam tohle bude směřovat…

čestný člen redakce
17.12.2016 | 11:50:38
Brokenroses

Hlavní hrdinka je nesmrtelná, odmítá veškeré své schopnosti a kašle na ostatní, protože má pouze jeden cíl, který je rozhodnutá tupě následovat. Její „partner“ je typický americký voják bez známek inteligence. A samozřejmě aby alespoň někdo ze skupiny měl mozek, nesmí chybět inteligentní doktorka. Veškeré vedlejší postavy jsou tak vedlejší, že si ani nezapamatujete jejich jméno (pokud ho vůbec zmínili). Kde jsem tohle jen viděla… Nejspíš v 80% amerických akčních seriálů/filmů. Pokusy o hororovost jsou ve skutečnosti spíše nechutné než děsivé. Sice oceňuji, že nesnaží diváky šetřit, ale trochu mohli. Celkově je seriál neuvěřitelně předvidatelný a nudný. Nejspíš proto spojení s Van Helsingem, protože jinak by to asi nikdo ani nezkusil.

10.10.2016 | 17:06:28
jaseer

Líbí…

8.10.2016 | 12:55:26
Grujorin

Akorát z toho rozbolí hlava… Je to krveplná blbost.

26.9.2016 | 21:16:39
1

Stav titulků

Epizoda S05E13: Novissima Solis

cz100%
DOKONČENO

Překladatel: @Mixam, @Flowerska

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady budeme pravidelně aktualizovat nové postavy, které se v seriálu vyskytují. Proto neváhejte se podívat na jejich profily a charaktery ohodnotit:

Zajímavosti

Recenze třetí řady seriálu Van Helsing: Stále krvavá zábava?

Recenze třetí řady seriálu Van Helsing: Stále krvavá zábava?

I když na jiných stanicích jsme uprostřed seriálové sezóny, některé seriály si nyní dají roční odpočinek. Van Helsing se s námi prozatím rozloučil třetí řadou, tak si teď pojďme všechno hezky zrekapitulovat. Má seriál stále co nabídnout, nebo se jedná o nastavovanou­ kaši?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama