Van Helsing Popis

Van Helsing

Van Helsing

Vanessa Helsing, vzdálená příbuzná slavného lovce upírů Abrahama Van Helsinga, je vzkříšená z jednoho důvodu – aby vystopovala upíry, kteří zcela ovládli svět. Vanessa je poslední nadějí lidstva, která je povede v boji proti upírům a navracením toho, co bylo ztraceno.


Vznik

Seriál vychází z filmu z roku 2004, který se rovněž jmenoval Van Helsing, a pojednával o Abrahamovi Van Helsingovi (Hugh Jackman), který lovil upíry pro tajné uskupení v Itálii. Film kombinoval různá stvoření – upíry, vlkodlaky, legendárního Draculu a spoustu postav, které vzešly ze šílených nápadů režiséra Stephena Sommerse, který se zároveň postaral i o scénář.

Film je navíc výjimečný tím, že se natáčel i České republice a mihlo se v něm pár českých herců (Marek Vašut, Dana Morávková). I když u kritiků film příliš nezabodoval, film si získal srdce fanoušků. Bohužel k filmovému pokračování nikdy nedošlo a fanoušci se museli spokojit pouze s animovaným kraťasem s názvem Van Helsing: Londýnská mise, který trval pouze 30 minut.


(První plakát k seriálu. Foto: Syfy)

Až v roce 2015 bylo rozhodnuto, že série svým způsobem bude pokračovat. Syfy objednalo celkem třináct epizod seriálu Van Helsing a rozhodlo se, že seriál nezasadí do minulosti, kde se odehrával film, ale spíše do současnosti. Také bylo rozhodnuto, že hlavní hrdinkou bude žena (Vanessa Van Helsing), která je vzkříšena po pěti letech a s hrůzou zjišťuje, že svět je pod nadvládou upírů.

Seriál má vycházet ze zaběhnutých pravidel, které nalajnoval první film, přesto má být dílo modernější, akčnější a hrozivější. Syfy vidí v seriálu veliký potenciál a doufá, že se jim podaří vzkřísit zapomenutou značku. Upíří seriály a filmy se v posledních letech staly velice oblíbeným tématem (Twilight, The Vampire Diaries, True Blood), takže stanice se chce svést na úspěšné vlně tohoto žánru.

Trailer na první sérii

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ScaryX

Má to dobrou myšlenku i promyšlený svět (jak už to u Syfy bývá), dokonce se i objevují světlejší momenty, ale jinak to prostě není dobrý (na standardy Syfy ovšem jistě dostačující). Postavy se často chovají nelogicky a pitomě až to bolí. Něco jsem v rámci téhle kategorie schopný odpustit, ale něco prostě vážně ne. Jsem ale zvědavý, kam tohle bude směřovat…

webmaster
17.12.2016 | 11:50:38
Brokenroses

Hlavní hrdinka je nesmrtelná, odmítá veškeré své schopnosti a kašle na ostatní, protože má pouze jeden cíl, který je rozhodnutá tupě následovat. Její „partner“ je typický americký voják bez známek inteligence. A samozřejmě aby alespoň někdo ze skupiny měl mozek, nesmí chybět inteligentní doktorka. Veškeré vedlejší postavy jsou tak vedlejší, že si ani nezapamatujete jejich jméno (pokud ho vůbec zmínili). Kde jsem tohle jen viděla… Nejspíš v 80% amerických akčních seriálů/filmů. Pokusy o hororovost jsou ve skutečnosti spíše nechutné než děsivé. Sice oceňuji, že nesnaží diváky šetřit, ale trochu mohli. Celkově je seriál neuvěřitelně předvidatelný a nudný. Nejspíš proto spojení s Van Helsingem, protože jinak by to asi nikdo ani nezkusil.

10.10.2016 | 17:06:28
jaseer

Líbí…

8.10.2016 | 12:55:26
Grujorin

Akorát z toho rozbolí hlava… Je to krveplná blbost.

26.9.2016 | 21:16:39
Floki#1

Jen za to 21. století

26.9.2016 | 9:17:13
LadyJ

Hrozná blbost. Už od začátku jsem od toho moc nečekala, ale i tak to předčilo mé očekávání, bohužel v tom špatném slova smyslu. Další díly zcela jistě sledovat nebudu.

25.9.2016 | 11:47:19
letal50

no… titulky dost bída… pravopisné chyby, syntax a tak… proč si to překladatel po sobě nepřečte…

24.9.2016 | 9:57:10
leonidas 300

Zatím jen ukázali námět a zajímá mně návaznost děje na osobu Van Helsinga a kterou verzi si vyberou jestli toho zabijáka z anime nebo profesora z románu či někde mezi či filmového z poslední adaptace kde se stane na čas vlkodlakem a je rukou boží a nesmrtelnou osobou a sázím na poslední variantu když je představitelka Vanesy jeho krev tak by to ledacos v pilotu vysvětlovalo.

9.8.2016 | 17:28:40

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S02E02: In Redemption

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Reklama

Nejlepší epizody - S02

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Máme za sebou finále první řady s názvem It Begins a kromě pár odpovědí na otázky, které nás trápily celou řadu, přibylo pár nových. Konečně jsme se dozvěděli něco málo o minulosti Vanessy a také bylo definitivně odhaleno, co se stalo s její ztracenou dcerou Dylan.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny