The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Nejšílenější fanouškovské teorie

Nejšílenější fanouškovské teorie

Seriál The Walking Dead si našel spoustu fanoušků, kteří spřádají nejrůznější teorie, nad kterými často kroutí hlavami i samotní tvůrci. Je jich skutečně nespočet, proto jsme vybrali ty, které považujeme za nejzajímavější.

16 0
6.1.2022

Všechno je sen

Asi nejpopulárnější teorie, které se pořád někteří fanoušci drží, je ta, že Rick je celou dobu v kómatu a tohle všechno se mu jenom zdá. Až na to, že sám ve svých snech již nevystupuje a také se mu v nich motá spousta lidí z jiných koutů světa.

Všechno je Carlův příběh

Když ještě byl naživu Carl, věřilo se, že na konci seriálu zjistíme, že celý příběh nám vyprávěla jeho stará verze, to ovšem bylo předtím, než zemřel. Nyní byl v této teorii Carl nahrazen Judith.

Infikovaná je jenom Amerika

Tahle teorie mohla platit předtím, než se seriál rozrostl i do jiných částí světa. Podle ní jsou zombie jenom v USA, potažmo v Severní Americe, a zbytek světa je nedotčený a vše z dálky sleduje.

Seriál navazuje na Breaking Bad

Kromě The Walking Dead kdysi měla stanice AMC ještě jeden velký hit, a to seriál Breaking Bad. V něm Walter White vařil modré drogy, stejné, jaké jsme viděli v Merleho tašce s léky. Glenn také v první sérii řídil Dodge Challenger, který se objevil i v Breaking Bad. A během páté série Daryl popsal Beth jednoho dealera, a tento popis odpovídal Jessemu Pinkmanovi. Apokalypsu tedy způsobily právě tyto drogy, a The Walking Dead je tak přímým pokračováním Breaking Bad.

Otroctví nikdy nenastalo

Seriál se ve skutečnosti odehrává ve fiktivním světě, který se od našeho liší jenom v tom, že v něm neexistuje pojem zombie. Autor to udělal proto, že kdyby lidé věděli, co jsou to zombie, hned na začátku by je stříleli do hlavy a nenastala by apokalypsa. Když je možné tohle, proč ne i něco jiného. V prvních sériích si někteří stěžovali, že v seriálu je vždy jenom minimum postav tmavé pleti, a to také mezi chodci. Vzhledem k tomu, že první série se odehrávaly ve státě Georgie, kde je podle průzkumů až 54% obyvatel Afroameričanů, je tento nepoměr docela opodstatněný. Teorie to vysvětluje tím, že v seriálovém světě nikdy neexistovalo otroctví, a proto tam není tolik černochů. Tento nepoměr se však v pozdějších sériích vyrovnal.

Chodci jsou na solární pohon

Chodci žerou lidi i zvířata, vždy se však musí jednat o čerstvou mrtvolu, která je ještě teplá. Proto neútočí sami na sebe ani nežerou konzervy a zdechliny zvířat. Maso ale k „životu“ nepotřebují, tak jak můžou být pořád aktivní? Stačí jim trochu energie ze slunce, podobně jako titánům v anime Útok titánů. Až na to, že chodci jsou aktivní i v noci, a také jsme na ně narazili i v tunelech, sklepeních a dalších místech, kde slunce nesvítí vůbec.

Děti jsou imunní a zjistíme to velmi temným způsobem 

Všichni lidé mají v sobě virus, který způsobí, že se po smrti promění v zombie. Kousnutí člověka zabije jenom kvůli infekci a bakteriím, na proměnu není potřebné. Byla ale nákaza jednorázová událost, která nakazila všechny v jednom okamžiku, a poté vyprchala? Jsou děti narozené po apokalypse imunní? Fanoušci věřili, že ano a že to zjistíme tak, že Judith umře a nepromění se. Jenže to se nestalo, a navíc teď už víme, že to není pravda. V nedávné epizodě Fear the Walking Dead jsme viděli, nebo spíše slyšeli, zombie miminko, které zemřelo na ozáření a proměnilo se. Nákaza je tudíž pořád přítomná v přírodě, nebo se přenáší z člověka na člověka.

Všichni jsou nahluchlí

Jedna zábavná teorie tvrdí, že všechny postavy v seriálu trpí špatným sluchem, a to proto, že nikdy během střelby nepoužívají chrániče uší, a to nepočítáme všechny ty výbuchy, ke kterým v seriálu pravidelně dochází. Právě proto tak často vůbec neslyší blížící se chodce, až dokud není pozdě.

Všichni jsou pomatení vrazi

Když byl během páté série Tyreese pokousán, měl různé halucinace. V nich kromě jiného slyšel z rádia zpravodajství, které informovalo o nebezpečných lidech, kteří zabíjejí každého na potkání a zanechávají za sebou stezku plnou krve a destrukce. Teorie tvrdila, že nenastala apokalypsa, ale že naši hrdinové jsou ve skutečnosti blázni, kteří vidí obyčejné lidi jako chodce a vraždí je.

Rick je zombie

Zatímco jedna teorie tvrdí, že Rick je vůči infekci naprosto imunní, druhá zase říká, že už umřel, ale projevuje se u něj jenom velmi slabě. Když po pádu věznice Rick s Carlem hledali bezpečné místo, Rick v jednom domě upadl do bezvědomí, a Carl si pak chvíli myslel, že je mrtvý. Podle této teorie Rick skutečně zemřel, ale kvůli slabému působení viru se nevrátil jako chodec, ale jako normální člověk, a je tak nesmrtelný.

Rick přijde o ruku nebo zemře

Když se na začátku šesté řady Rick řízl o čepel nože, který trčel z jednoho chodce, fanoušci komiksu hned zbystřili a doufali, že tohle je ten ikonický okamžik, kdy Rick přijde o ruku. Měla se mu do ní dostat infekce a on si ji měl useknout. Nebo hůř, čepel měla na sobě mít tkanivo z chodce a on měl umřít jako kdyby byl pokousaný. Nakonec to nemělo žádný dopad. Možná proto že už skutečně je mrtvý?

Rick pracoval s Dawn

Během páté série se řešila zápletka s Beth, kterou unesli policisté do nemocnice v Atlantě a které vedla nevyrovnaná policistka jménem Dawn. V jedné z minisérií s názvem Cold Storage se hlavní hrdina nachází ve skladu, kde jsou uloženy Rickovy osobní věci, včetně fotografie se Shanem a dalšími policisty. Ženou na fotce prý měla být právě Dawn.

Carol zabije Morgana

Během šesté série panovalo velké napětí mezi Morganem, který odmítal jakékoliv zabíjení, a Carol, která bez váhání zabila kohokoliv, kdo je ohrožoval. Nakonec to mělo vyústit v Morganovu smrt její rukou. Jiná teorie o šesté sérii tvrdila, že se obyvatelé Alexandrie rozdělí na dva tábory pod vedením Ricka a Morgana a následně budou spolu bojovat kvůli rozdílným pohledům na zabíjení.

Za chodce s W může Morgan

Koncem páté série se v okolí Alexandrie začali objevovat chodci, kteří měli na čele vyřezané písmeno W. Nakonec jsme zjistili, že to dělala skupina, která se označovala jako Vlci (Wolves). Původně se však spekulovalo, že za to může šílený Morgan, který naši skupinu sledoval. Na chodce nepsal W, ale M, protože to psal vzhůru nohama, a pak je pouštěl, aby mohli zabíjet další lidi.

Morseovo mrkání

Když na začátku sedmé série dorazil Negan poprvé do Alexandrie, přivedl s sebou i Daryla. A Daryl mrkal. Velice podivně. Z toho vznikla teorie, že s Rickem komunikoval pomocí Morseovy abecedy, a sděloval mu polohu sídla Spasitelů. Proč jinak by v Rickově domě byl na zdi soupis Morseovy abecedy? Tato teorie se stala tak diskutovaná, že se k ním vyjádřil i sám Scott Gimple, který vyjádřil obdiv nad pozorností a fantazií fanoušků, jenže tehdy šlo jenom o to, že to byl velmi slunečný den, nic víc v tom nebylo. Tato teorie tehdy vzbudila diskuzi i u nás na Edně.

Carlovy vlasy

Tohle je celkem hezká teorie. Proč si Carl nechal narůst tak dlouhé vlasy? Jako upomínku na svoji mámu, která mu je naposledy stříhala v první sérii, když ještě byli v táboře u Atlanty. Důvod je však jiný: zaprvé, i v komiksu má Carl vlasy dlouhé, a za druhé, díky vlasům nemusel herec trávit tolik času v maskérně, když pak přišel o oko.

Jadis se stane Alfou

Když nám byla během sedmé série představena velice podivná žena jménem Jadis, fanoušci spekulovali, že se z ní někdy v budoucnu stane Alfa a založí Šeptače. Teorie to nebyla špatná, obě ženy mají společné podivné a primitivní praktiky, Jadis se ale nakonec vydala úplně jiným směrem. Jako Alfa byla také zmiňována Madison Clark. Další teorie tvrdily, že Jadis spolupracuje s Georgie, které patří helikoptéra. O helikoptéře jsme před lety zase psali v tomhle článku, u kterého se také vyvrbila zajímavá diskuze.

Dante není skutečný

Když se v desáté sérii objevila postava Danteho, někteří věřili, že není skutečný a že je to jenom Siddiqova halucinace v důsledku traumatu, které zažil, když ho zajala Alfa, protože prý Dante neměl s nikým jiným společnou scénu. Jenže měl, třeba s Carol. Další teorie zase tvrdila, že Dante je prý špehem Šeptačů, ta se však překvapivě ukázala jako pravdivá.

R.J. není skutečný

Podobná teorie se pojila i s Rickem Juniorem, prý si ho Michonne jenom představovala, aby zaplnila prázdné místo ve svém srdci po zmizení Ricka. Tito fanoušci si totiž nevšimli, že se R.J. objevil i v přítomnosti jiných postav, a zřejmě jim taky vypadla i epizoda, ve které byla Michonne těhotná. Když už jsme u těhotenství, další teorie říkala, že Maggie potratila a že Hershel není její dítě, protože jsme ji nikdy neviděli těhotnou. To si však neuvědomili, že její těhotenství a porod byly přeskočeny během časového skoku mezi osmou a devátou řadou.

Duane je naživu

Jedna z nedávných teorií tvrdila, že Morganův syn Duane je ve skutečnosti naživu, a je to právě on, kdo se ukrývá pod maskou člověka, který zachránil AaronaGabrielem před Šeptači. Kolem identity se všeobecně vytvořilo mnoho teorií, od Ricka přes Madison až po Mercera. A když už zmiňujeme Madison z Fearu, u té se také rojilo nespočet teorií o jejím přežití a návratu. Nakonec to fanouškům vyšlo. To se ale určitě nestane u Travise nebo Troye, jejichž návrat je také dlouho očekáván.

Foto: AMC; Zdroj anotačního obrázku: AMC

Diskuze /16

Monkeyskunk

„A když už zmiňujeme Madison z Fearu, u té se také rojilo nespočet teorií o jejím přežití a návratu. Nakonec to fanouškům vyšlo.“

Rly? Kua, já Fear poslední půl sérku ještě neviděl. Sem jsem vlezl s tím, že to bude pouze o TWD :/ Tak díky no, ale kdyžtak přidejte do úvodu varování.

#2 ori #5 KajinekCZE #7 akashko12
6.1.2022 | 16:06:56
ori

#1 Monkeyskunk: V seriáli to ešte nebolo, ale tvorcovia oficiálne potvrdili že sa vráti v druhej polovici 7. série, bol toho plný internet a netaja sa tým, tak ako pri odchode Ricka.

#8 Monkeyskunk
webmaster
6.1.2022 | 16:28:19
Cermb0

No těch teorií je hromada. :D Řekl bych, že aktuálně je nejzajímavější teorie, zda vůbec vzniknou Rickovo filmy a co s jeho postavou vůbec tvůrci udělají… Ten pocit, že už to jsou skoro 4 roky co seriál opustil..

6.1.2022 | 16:53:57
JK

Nejlepší teorie Všichni jsou pomatení vrazi ! :D :D :D to bych chcipál smíchy na konci seriálu :D :D

6.1.2022 | 16:56:20
KajinekCZE

#1 Monkeyskunk: Připojuji se a taky děkuji orimu za zkažení překvapení ..

#7 akashko12
6.1.2022 | 19:57:42
Bruce.Kent

Wtf, jestli si nechcete zkazit překvapení z těchto seriálů, tak nesledujte takovéto stránky a nečtěte s tím spojené články. To že se Madison vrátí není žádné překvapení, je to potvrzený fakt který potvrdili samotní tvůrci seriálu a dokonce i sama herečka. Byl toho doslova úplně plný internet a každý o tom psal. Je to vyloženě zpráva stará celej měsíc.

#8 Monkeyskunk
6.1.2022 | 20:44:03
akashko12

#1 Monkeyskunk: #5 KajinekCZE: Fakt vás nechápem, presne ako hovorí @Bruce.Kent , je to informácia už celkom stará a neberie sa to ako spoiler pretože to potvrdili samotný tvorcovia. @Ori vám nič nezkazil a nevyspoiloval. Keď vám až takto vadia spoilery (ktoré vlastne ani spoilery nie sú) tak nechoďte na takéto stránky.

#8 Monkeyskunk
redaktor
6.1.2022 | 23:20:24
Monkeyskunk

#2 ori: Aha, to jsem nevěděl. V tom případě se omlouvám. Asi jsem měl štěstí a mě tato informace minula :) … do teď :D

#6 Bruce.Kent: #7 akashko12: Jak jako takovéto stránky? Toto nejsou stránky o leaks. Tenhle argument přímo nesnáším a divím se, že ho používá zrovna redaktor. Ano, semtam se tu takový článek objeví, ale většinou je taky tak titulován, případně je v úvodu toto zmíněno (pokračovat na vlastní nebezpečí). Kolikrát je to i v článku schováno pod spoilerem, pokud mě paměť nešálí. Chodím sem už poměrně dlouho a třeba i v případě leaks ke GoT a nebo Marvel Universe jsem se spoilerovým informacím dokázal vyhnout, přestože jsem sem v té době taktéž nakukoval.

#10 akashko12
7.1.2022 | 15:26:26
Kubey

A najlepší pomätený vrah bude malá Judith! :D

redaktor
7.1.2022 | 15:56:07
akashko12

#8 Monkeyskunk: Ja som len chcel podotknúť že to nie je spoiler ale potvrdenie od tvorcov

redaktor
7.1.2022 | 18:39:30
CorvusVonCorax

Popravdě absolutně si nedovedu představit, jak autoři chtějí vymyslet Rickův návrat… Ten člověk tam chybí řadu let/sezón a jak to chtějí vysvětlit, to si fakt nedokážu představit. Navíc na to mají jen pár dílů, pokud skutečně jedenáctou řadou vše končí. A všichni víme, jak dopadají seriály, které vysvětlí zásadní věci ve dvou třech dílech. Rychlokvašky, propadáky, nasraní fans. Stačí se podívat, jak rozděluje fanoušky konec Dextera. Taktéž uspěchané… Protože na to měli pouhých devět dílů a vše „vyřešili“ až v tom posledním. Špičkové rozloučení s postavami a seriálem mělo Breaking Bad. Tam to bylo hezky postupné a každý to přijal.

Podle mě tvůrci neví, co s tím, upletli si na sebe bič a velice rapidně jim ubývá čas, aby uspokojili závěrem a Rickovým osudem fanoušky TWD. Protože pokud by měl být Rick v pořádku, pak by je rozsápali za to, že s tou postavou nedělali nic X let… Podle mého názoru by musela Ricka deportovat kam si velmi velmi daleko nějaká skupina, třeba helikoptérou (co já vím) a někde ho držet proti jeho vůli. Protože jinak není důvod, aby ihned nehledal cestu zpátky k rodině. Případně výbuchem na mostě došlo ke ztrátě paměti a někde poustevničí, kam ho řeka zanesla… Nebo je prostě mrtvej, což bych uvítal. Hlavně, ať ho nevytáhnou tři dva díly před koncem seriálu…

#12 ori #13 Hunter12
13.1.2022 | 18:40:12
ori

#11 CorvusVonCorax: Plán je stále taký že sa do seriálu nevráti, ale čo s ním bolo sa dozvieme vo filmoch, ale o tých filmoch sa už skoro 4 roky nič nevie.

webmaster
13.1.2022 | 18:44:50
Hunter12

#11 CorvusVonCorax: Ricka odvezla vrtulníkem Jadis do Občanské republiky, která se nachází ve Filadelfii. Do seriálu se již nevrátí. Objeví se až ve filmech.

13.1.2022 | 18:48:51
CorvusVonCorax

Aha, díky moc za info! No, tak uvidíme.

13.1.2022 | 19:12:26
Stepoo

Já bych si moc přál návrat Ricka. Ta postava tam strašně chybí. Celé to táhl on. Neříkám že ten seriál už nestojí za nic. To ne, ale mě prostě bavilo sledovat, jak je vede.

18.1.2022 | 6:55:38
Stepoo

Taky se hrozně moc těším na ty filmy s ním, a doufám že tam bude i Michonne. To je taky skvělá postava. Teď ta 11 řada už pro mě není tak zajímavá. I když se samozřejmě koukám, ale mě jednoduše bavilo sledovat osud ty hlavní party, s Rickem ve vedení. Do 9 řady to tedy pro mě bylo úplně nejlepší. Teď už bohužel je to, co z původní party zbylo jen v seriálu okrajové, a rozorášené, ne přežívají spolu, je to prostě už jiný seriál. Stále mě baví. Ale uz to není ono.

18.1.2022 | 7:00:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama