Budoucnost Shuri a hlavně její představitelky Letitii Wright může být v celé sérii značně nejistá

Budoucnost Shuri a hlavně její představitelky Letitii Wright může být v celé sérii značně nejistá

Je svým způsobem božím darem, že se vůbec dočkáme pokračování Black Panthera, když ten jediný a správný Black Panther již mezi námi není. Jenže toto není jediný problém, se kterým se studio musí vypořádávat. Zranění a postoje k vakcinaci jedné herečky situaci neulehčují.

14 2
19.12.2021

Film Black Panther: Wakanda Forever prochází největšími problémy, jakými film vůbec může procházet. V létě 2020 zemřel Chadwick Boseman, hlavní hvězda celé série. I tak ale tvůrci v čele s režisérem Ryanem Cooglerem dokázali připravit (snad) uspokojivý scénář, jak vytvořit druhý díl prakticky bez hlavního hrdiny. Není žádným tajemstvím, že ve středu dění má být právě Shuri namísto Black Panthera.

Jenže s herečkou Letitiou Wright to není až tak úplně jednoduché. Ta se zranila koncem léta 2021 a následně štáb natáčel bez ní. Podle zákulisních informací se natočilo vše, co se jen dalo natočit bez herečky. Údajně se herečka ještě jednou na plac vrátila na podzim, nicméně zranění jí nedovolilo pokračovat. Wright opustila tedy USA a odjela se léčit do Velké Británie.


Natáčení filmu má pokračovat v lednu 2022 a podle posledních zpráv se má Wright skutečně vrátit, i když některé zdroje tvrdí opak. Proč by se ovšem herečka neměla na natáčení znovu objevit? Zranění již není na pořadu dne, herečka bude na začátku ledna již fit. Problém je její společenský postoj k pandemii spojenou s koronavirem. Wright není naočkovaná a své názory se nebála hojně publikovat i na svých sociálních sítích.

(Společenské postavení, se kterým nesouhlasí studio, se dnes může těžce trestat. Foto: Disney)

A všichni víme, jak na tyto podobné výkřiky studio Disney reaguje (Gina Carano herečku pozdravuje, pozn. red.), když jejich herec zastává jiné názory než samotné studio. Wright následně svoje příspěvky stáhla, omluvila se a dokonce se na sociálních sítích i odmlčela. Jenže to někdy Myšákovi nemusí být dost. Jedna strana extrémistických fanoušků tedy začala volat po přeobsazení Shuri či naprostém zrušení postavy. Ano, Američani jsou v poslední době opravdu nekompromisní a odvolává se kdekdo.

Podle posledních zpráv to vypadá, že Wright v sérii zůstává. Minimálně do konce natáčení filmu Black Panther: Wakanda Forever. Následně tu jsou zase spekulace, že štaci převezme zcela někdo jiný (M'Baku či jiná postava ze série), ale toto jsou spíše výkřiky do tmy, které v tuto chvíli nesmíme brát vážně. Pokud máme být upřímní, Wright zřejmě nyní hraje do karet, že je žena a Afroameričanka, což je kombinace, která ji alespoň zaručí větší porci ochrany v dnešním světě.

Naštěstí tedy vše zůstává v suchu, ale režisér Ryan Coogler by se s případným třetím dílem a dalším scénářem musel již pořádně zapotit. Aby se mu hlavní postava měnila film co film je bezesporu nežádoucí situace, která se úplně až tak nedá ukočírovat. Budeme přát celému týmu, ať vše dopadne dobře a snímek Black Panther: Wakanda Forever skončí alespoň tak, jak tvůrci zčásti plánovali.

Zdroj: ScreenArt.com

Diskuze /13

-Skinner-

Podľa niektorých informácii Letitia nechce byť BP na viac než 1 film.

19.12.2021 | 17:58:47
Spiritmonger

„…nyní hraje do karet, že je žena a Afroameričanka, což je kombinace, která ji alespoň zaručí větší porci ochrany v dnešním…“ ne.r pizdu nemuzou jen tak vyhodit… v tomhle svete zijeme. kdyby to byl bily chlap, tak uz je davno preobsazen nebo ho rovnou popravi. apropo… ‚afroamerican‘ je asi nejvetsi rasisticky slovo co znam

#3 Toso11 #4 Lex Luthor #5 Stardos
19.12.2021 | 18:55:41
Toso11

#2 Spiritmonger: nie to je montenegro (čierna hora v angličtine keby dakto nevedel :D)

19.12.2021 | 19:39:25
Lex Luthor

#2 Spiritmonger: bohužel s tebou musím souhlasit být to bílý heterosexuální chlap tak už letí pryč a nezájem v tomhle světě teď žijeme.

19.12.2021 | 19:57:10
Stardos

#2 Spiritmonger: Ale zase, nebylo by těžké udělat BP z Okoye nebo jiné černošky :D

#6 tom99
19.12.2021 | 21:30:46
tom99

#5 Stardos: To už ale vážně budeme dělat BP z každého. To jsou už fakt velice druhořadé postavy a touto cestou bych nešel…

#11 Stardos
webmaster
19.12.2021 | 21:44:42
Lex Luthor

Měli nechat Killmongera naživu bylo by fajn sledovat ve filmu, jak se ze záporáka postupně stává hrdina.

19.12.2021 | 23:01:24
Kerneas

Škoda, že Chadwicka nepřeobsadí. Vím, je to už stará věc, ale řešilo by to mnohé.

#10 matt44
20.12.2021 | 10:47:38
Dejwman

Tak otevřel se nám Multiverse, tak proč by se nemohl novým BP stát Killmonger/BP z jiného vesmíru…

20.12.2021 | 11:32:53
matt44

#8 Kerneas: suhlasim, mali to spravit davno a bol by pokoj. dalej neda mi povedat ked toto citam : „ten jediný a správný Black Panther již mezi námi není“ , ze ako jediny a spravny ??? kazdy je nahraditelny tak preco nie on, hlavne ak by to malo za nasledok to, ze pribeh by bol kvalitny :P

20.12.2021 | 18:36:45
Stardos

#6 tom99: Pointa je, že i Letitia jakožto Afro Američanka je nahraditelná, když se Disney bude chtít. Disney hold najde jinou herečku, at už nějakou co mají (Danai a další) nebo novou a prostě BP bude jiná. Tohle rozhodnutí by doslova ublížilo jen Letitii; Marvel a Disney by byli v suchu. Nicméně co jsem slyšel, tak Okoye má nasadit v určitém bodě filmu kostým BP. Za mě neměli s filmem pokračovat, ale když už se rozhodli, měl by být BP někdo, kdo zvládne hrát a mít skvělý příběh. Mně osobně by Okoye dávala větší smysl než Shuri

20.12.2021 | 19:17:47
Ratemus

Když už logicky Panther nebude Tchalla tak ať vyberou někoho sympatického a charismatického, klidně bych vrátil Jordana a začal redemption arc, nebo Mbaku by byl dobrej..upřímně jak Okoye tak Nakia jsou mi sympatičtější než Shuri..nebo ať provedou znovu turnaj o trůn a vyhraje to prostě někdo z lidu, takový Regé-Jean Page má charismatu na rozdávání a perfektně i věkově se hodí do role Panthera..

21.12.2021 | 9:19:41
PecaCZE

Shuri je za mě ta nejhorší volba. 40-ti kilová holčička. Killmonger je mrtvý bohužel, jako vymyslet se dá všechno, ale pořád by se mi nelíbilo zmrtvýchvstání. Okoye má na to charakter, nemusela by mi vadit. A nebo úplně nová postava.

21.12.2021 | 18:05:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Předchozí film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Zajímavosti

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Vyjmenujte pět Marvel hrdinů, kteří operují v New Yorku. Dáte je úplně hravě. Vyjmenujte deset. Zapotíte se, ale ještě to zvládnete. Většina superhrdinů chrání New York. Jenže se nejedná o jediné město, které je v nebezpečích. Marvel Studios na to reaguje a chce své hrdiny rozmělnit.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama