Cassie Lang

Cassie Lang

Dcera Scotta Langa, kterého můžete znát jako superhrdinu Ant-Mana.

Sezóny 4
2015 - 2023

Informace

Celé jméno: Cassandra Eleanor Lang
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Představitelka: Abby Ryder Fortson
Poprvé se objevila v:
Marvel Premiere #47 (duben 1979)

Filmy

O Cassie

Když byla Cassie malá, měla problémy se srdcem, což přimělo jejího otce ukrást technologii Hanka Pyma, aby jí zachránil. Kvůli identitě Ant-Mana měl nějakou dobu problémy s tím, aby se s Cassie vídal, i když jej jeho dcera obdivovala. Nakonec se z ní stala superhrdinka Stature, která byla členkou Young Avengers. Dnes jí už můžete znát jako Stinger.

Mezi její nepřátele patří Crossfire, Yellowjacket, Doctor Doom, Kang nebo Norman Osborn.

Komiksy

Jako dítě trpěla Cassie vážnými problémy se srdcem. Aby jí mohl její otec zachránit, ukradl technologii Hanka Pyma. S oblekem vysvobodil jediného doktora, který mohl Cassie pomoci, což se také povedlo. Když byla Cassie starší, chtěla být jako její otec. Ten jí s sebou občas bral k Fantastické čtyřce, pro které pracoval. Zde si pak Cassie utvořila pevné pouto s Kristoffem Vernardem, schovancem Doctora Dooma. Když Čtyřka zmizela, začal pracovat s Heroes for Hire a mezitím se rozvedl. Cassie bylo dokonce umožněno žít s ním v sídle Avengers, když se k nim připojil.

Problém nastal, když si její matka našla nového muže. Společně si vypracovali nedobrý postoj k hrdinům, což vedlo k soudnímu příkazu, aby se Scott s Cassie nemohl téměř vídat. Brzy nato si Cassie prošla několika traumaty, když byla unesena a držena jako rukojmí. Její otec ji však zachránil, ale přišel při tom o dobrého přítele. Scott však brzy zemřel, jelikož se Scarlet Witch pomátla a na Scotta poslala Jacka, o kterém si myslel, že zemřel.

Po otcově smrti se z Cassie stala superhrdinka a členka Young Avengers. Společně se postavili například Kangovi, ale následně chtěli dospělí hrdinové, aby byli rozpuštěni, což se však nestalo. Young Avengers následně bojovali v Občanské válce i během Tajné invaze, ale zásadním okamžikem byla tzv. Dětská křížová výprava, během které se pokusili najít Scarlet Witch, aby byly napraveny veškeré škody.

Díky tomu byl Scott přiveden zpět k životu, ale Cassie naopak zemřela, jenže v hrobě nezůstala až tak dlouho. Po návratu ze záhrobí si začala říkat Stinger. Její otec jí mnohokrát při akcích sledoval, což vedlo k nepříjemným rozmluvám.

Filmy, seriály a další média

Cassie se objevila v seriálu The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, kde se jí její otec snažil zachránit před Crossfirem. Za Cassie si pak můžete zahrát v LEGO Marvel's Avengers a Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Cassie se narodila jako dcera Maggie a Scotta Langových. Její otec byl ale lupičem a byl zavřen do vězení. Scott a Maggie se rozvedli a ona si našla nového muže. O pár let později byl Scott konečně propuštěn a Cassie navštívil na její narozeninové oslavě, z čehož Maggie a Paxton nebyli nadšeni. Scott dal své dceři strašidelného plyšáka, kterého si hned zamilovala a byla smutná, že se s otcem nemůže vídat.

Když se Scott jako Ant-Man utkal s Yellowjacketem, vyrazil padouch k němu domů a vzal Cassie jako rukojmí. Scott ji nakonec zachránil a rodina jej konečně přijala jako svého člena. Po Občanské válce šel Scott do domácího vězení a s Cassie tak mohl trávit spoustu času. Často si hráli na mravenčí dobrodružství, což vedlo i k problému, že si Cassie nedopatřením vzala jeho oblek do školy.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Dobrá postava!

12.5.2021 | 10:48:21

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama