Helen Cho

Helen Cho

Nadaná jihokorejská genetička, která s pomocí zvláštního přístroje dokáže replikovat lidskou tkáň. Jejích schopností nakonec využil Ultron, když stvořil svého nástupce Visiona.

Sezóny 1
2015 - 2015

Informace

Celé jméno: Helen Cho
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: F. Lente, Greg Pak, Ryan Stegman
Představitel: Claudia Kim
Poprvé se objevil v:
Incredible Hercules #133 (listopad 2009)

Filmy

O Helen

Helen Cho je narodila v Jižní Koreji, přičemž je v komiksech matkou nejchytřejších dvojčat jménem Amadeus a Maddy Cho. Jejich rodiče však nečekali, že když se Amadeus přihlásil do soutěže mozků, bude to znamenat konec jejich rodiny. Pořadatel soutěže byl génius Pythagoras Dupree, který s pomocí soutěže vyhledával další inteligentní lidi. Jeho cílem však nebylo jim pomoci v růstu, ale zbavoval se jich jako nechtěných rivalů. Jeho rodiče zemřeli při explozi domu, kterou způsobil právě Pythagoras.

Mezi její nepřátele patří Pythagoras Dupree, Ultron a jeho droni.

Komiksy

Se svým manželem Philipem se Helen narodila v Jižní Koreji. Philip však našel práci v USA, tak se dvojice přestěhovala do Arizony. Manželé se velmi dobře integrovali do místní komunity, a jelikož měli zálibu v historických jménech, pojmenovali své děti Amadeus a Madam Curie Cho, které zkráceně říkali Maddy. Choovi žili poklidný život, dokud se neprokázalo, že je Amadeus génius. Čím více Amadeus rostl, tím víc si to jeho rodiče uvědomovali. Když mu bylo patnáct let, přihlásil se do vědomostní soutěže o 5000 dolarů.

Amadeus se v soutěži umístil první, jeho rodiče byli z výsledků přímo nadšeni. Pořadatel soutěže byl ale zlý a paranoidní muž, který s její pomocí vyhledával podobně inteligentní lidi, aby je mohl zabít. Výhrou v soutěži se teprve patnáctiletý chlapec umístil na sedmé příčce nejchytřejších lidí na světě, přičemž zlý Pythagoras byl na příčce šesté. Dupree nakonec nastražil bombu v jejich domě, ale zemřeli pouze Amadeovi rodiče. Amadeus své rodiče následně potkal v řeckém nebi, kde mu řekli, že jeho sestra nezemřela během exploze, ale unesla ji společnost Excello.

Filmy, seriály a další média

Helen Cho je hratelnou postavou v LEGO Marvel ´s Avengers, hře od TT Games, která je založená na filmovém ději obou dílů Avengers. Hra vyšla v lednu 2016, přičemž je dostupná pro všechny velké platformy včetně Wii U, Nintendo 3DS nebo staré generace konzolí.

Marvel Cinematic Universe

Když byl Hawkeye zraněn během útoku na Struckerův hrad v Sokovii, Stark zavolal Cho, aby jej vyléčila s pomocí svého speciálního přístroje. Mocného lukostřelce zachránila během pár minut, přičemž zjistila, že nemá žádnou přítelkyni. Cho byla následně pozvána na Starkovu párty, kam dorazila jen kvůli Thorovi. Nikdo nečekal, že párty bude přerušena Utronem, kterého Stark s Bannerem vyvinuli jako svou náhradu.

Zatímco se Avengers vydali po jeho stopách, Cho vyrazila zpět do Soulu, kde jí Ultron nakonec vysledoval. S její pomocí chtěl stvořit nové tělo z vibrania, které bylo začátkem jeho plánu na znovuzrození Země. Helen ovládl s pomocí Lokiho žezla a ona s výrobou těla začala. Avengers však stihli tělo získat před dokončením a udělali si z něj mocného spojence jménem Vision. Helen nakonec začala pracovat v nové základně Avengers, která byla umístěna mimo New York.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Dobrá doktorka :D

12.5.2021 | 11:38:53

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama