Karl Mordo

Karl Mordo

Tvrdohlavý mistr mystických umění, který není ochoten přistoupit na názory ostatních, pokud tedy nejsou totožné s tím jeho.

Sezóny 2
2016 - 2022

Informace

Celé jméno: Karl Mord
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Chiwetel Ejiofor
Poprvé se objevil v:
Strange Tales #111 (srpen 1963)

Filmy

O Mordovi

Mordo je učedníkem Prastarého, který zradil jeho principy a přešel na druhou stranu barikády. Po Dormammuovi se stal druhým největším nepřítelem Doctora Strange, který se jim pokoušel bránit v získání moci. Karl je velmi zkušeným čarodějem, který se vyzná i v té nejčernější magii. Komiksový Mordo je původem z Transylvánie, zatímco místo narození toho filmového je nám zatím neznámé.

Mezi jeho nepřátele patří Clea, Fantastická čtyřka, Jennifer Kale, Wong nebo High Evolutionary.

Komiksy

Po strašlivé první světové válce se Karlův otec naštval na moderní svět a toužil, aby se jeho země vrátila k původní slávě. Od rumunské královny čarodějnic se naučil černé magie a následně se oženil s baronkou Sarou, která mu porodila syna. Karlovo dětství bylo samotářské, jeho rodiče jej ignorovali. Sarin otec jí nakonec přikázal, aby svého manžela zabila, což udělala. Karl se s matkou přestěhoval k dědečkovi, který ho začal učit temným kouzlům. Jedné noci se Mordo dozvěděl pravdu a přísahal, že pomstí svého otce. Když dosáhl dospělosti, vyslal jej děda do Tibetu, aby nalezl Prastarého.

Prastarý se Morda ujal počátkem třicátých let, přičemž mu přítomnost v jeho sídle zpomalila stárnutí. Prastarý si uvědomil, že Mordo touží po moci, ale rozhodl se, že si jej ohlídá a třeba v něm probudí dobro. Při studování prastarých svitků se Karl dozvěděl o bytosti zvané Dormammu, jehož také kontaktoval. S démonem se spojil a obětoval mu svojí nenáviděnou rodinu. Prastarý věděl co Mordo udělal, proto vycvičil Stephena Strange, aby se mu mohl jednou postavit. Mordo nenáviděl Strange již od začátku. Bystrý chirurg nakonec Mordovi zabránil zabít Prastarého a zlý čaroděj uprchl.

Z Morda se stal Dormammův věrný služebník a snažil se udělat cokoliv, aby jej přivedl na Zemi, Strange jej však pokaždé zastavil. Karl časem zjistil, že má rakovinu a snažil se spojit s každým, kdo mu mohl pomoci. Ani spojení s démony mu nepomohlo, a tak se vydal do Tibetu hledat odpuštění, kde také poklidně zemřel. Mordův příběh zde však nekončí, jelikož jej v minulosti sebral Sběratel, aby mohl vyhrát sázku s Grandmasterem.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v animovaném seriálu Spider-Man z roku 1994, který následovala účast v The Super Hero Squad Show, Ultimate Spider-Manovi a Avengers Assemble. Roli měl také v animovaném filmu Doctor Strange z roku 2007. Na poli videoher jste se s ním mohli setkat v Marvel: Ultimate Alliance, Marvel: Avengers Alliance, Marvel: Future Fight, Marvel: Contest of Champions, Marvel Puzzle Quest a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Morda v jeho životě stihla nám zatím neznámá tragédie, která jej přivedla do Kamar-Taj, kde se stal Mistrem mystických umění. Prastará vycvičila Morda, jak nejlépe mohla, přičemž se jí podařilo vyhnat z jeho srdce touhu po pomstě. Byl to právě Mordo, kdo objevil Strange v Nepálu a přivedl jej na místo, kde i jemu kdysi pomohli. Mordo poté asistoval Prastaré při výcviku a snažil se Strangeovi vyvrátit jeho pochybnosti.

Když se Mordo dozvěděl, že Prastará čerpala moc z Temné dimenze, začal se na svět dívat úplně jinak. Po smrti Prastaré a poražení zběhlého mistra nakonec opustil řád a vydal se vlastní cestou. Čarodějové si podle něj svou moc nezasloužili, a tak jim ji začal brát.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
xflori01

Jsem zvědavý, jak se projeví ve druhém díle

webmaster
10.8.2020 | 21:10:01

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama