Collector

Collector

Vlastník největší sbírky fauny a flóry v galaxii, který touží po Kamenech nekonečna.

Sezóny 3
2013 - 2018

Informace

Celé jméno: Taneleer Tivan
Výška: 1,87 m
Váha: 204 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Stan Lee, Don Heck
Představitel: Benicio Del Toro
Poprvé se objevil v:
Avengers #28 (květen 1966)

Filmy

O Tivanovi

Mocný jedinec, který tráví svůj volný čas sbíráním nejrůznějších bytostí, rostlin, artefaktů i slavných hrdinů. V galaxii má mnoho svých muzeí, z nichž je jedno umístěno na Kdovíkde. Je posedlý získáním Kamenů nekonečna, které patří mezi nejmocnější předměty ve vesmíru. Přestože se na první pohled může jevit jako člověk, jedná se o mimozemskou bytost. Tivan také dokáže vidět do budoucnosti, může napodobit vzhled kohokoliv jeho velikosti a jeho tělo je imunní vůči všem nemocím.

Mezi jeho nepřátele patří Alter-Ego, Galactus, Howard the Duck, In-Betweener, Korvac nebo Thanos.

Komiksy

Je jednou z nejstarších žijících bytostí ve vesmíru, která se narodila na Cygnu X-1, jedné z prvních planet po velkém třesku. Jako jeden ze zástupců prvních ras nemůže umřít, protože mu Smrt dala dar nesmrtelnosti. Tito jedinci se nazývají „Elders of the Universe“ a vzájemně se nazývají bratry. První milénia své existence strávil se svojí ženou Matani a dcerou Carinou. Carina časem dospěla a rodinu opustila, Matani zase záhadně zemřela.

Po smrti své ženy se Tivan rozhodl, že zabrání zkáze vesmíru tím, že posbírá artefakty a živé bytosti z celého vesmíru a skryje je před nebezpečím. Postavil si obří loď a začal se svým úkolem, kdy se snažil získat zástupce každé rasy ve vesmíru. Po mnoha letech byla loď plná a Tivan musel začít stavět „muzea“. Každým získaným předmětem či jedincem se stával více a více posedlý svou sbírkou.

Jednoho dne unesl Wasp z Avengers do své sbírky a Han Pym se ji vydal zachránit. Mise byla úspěšná a po nějaké době to Sběratel zkusil znovu, tentokrát však lapil celý tým. S pozemšťany se setkal ještě mnohokrát, snažil se chytit například také Hulka. Později byl zabit Korvacem, načež se za něj postavil Grandmaster a uzavřel se Smrtí dohodu, která jej přivedla zpět k životu. Grandmaster uspořádal obrovskou arénovou bitvu, po které Tivan oživl.

Filmy, seriály a další média

Se Sběratelem jste se mohli setkat v animovaném univerzu od Disneyho, kde se objevil hned ve třech seriálech. Na poli videoher jste na něj mohli narazit v Disney Infinity, Marvel: Contest of Champions, LEGO Marvel's Avengers a Guardians of the Galaxy: The Telltale Series. V Kalifornském Disneylandu mu byla vybudována vlastní atrakce nazvaná „Guardians of the Galaxy – Mission: Breakout!“, kde si roli opět zopakoval Benicio Del Toro.

Marvel Cinematic Universe

Spolu se zbytkem své rasy se objevil ve vesmíru chvíli po jeho vzniku. Po mnoha stoletích se stal vůdcem velkého konglomerátu známého jako Tivan Group. Kvůli své obsesi byl ostatními nazýván „Sběratel“, vlastnil totiž největší sbírku ve vesmíru. Tivan velice toužil po Kamenech nekonečna. První se mu do rukou dostal v roce 2013, kdy mu jej přinesli zástupci z Asgardu.

Po Aetheru se od Strážců galaxie pokoušel odkoupit Orb, druhý z Kamenů nekonečna. Když však hrdinové zjistili, jak je nebezpečný, od nabídky odstoupili a Orb se nakonec dostal do trezoru Novy.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Strážci Galaxie

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Zajímavosti

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Hollywood neodpouští. Zvlášť v posledních patnácti letech. Byli jsme svědky několika kauz, kdy byla hercům ze dne na den zaříznuta kariéra. Jonathan Majors neprožívá zrovna nejlepší měsíc svého života a i on může přijít o dobře našlápnutou kariéru. Jaká by byla náhrada?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama