Krypton
76/100 - 43×

Krypton

Roky před narozením Supermana byl rod Elů zostuzen a vyloučen ze společnosti. Příběh seriálu sleduje události Supermanova dědečka, který na Krypton přináší naději a rovnost. Zároveň mu také půjde o zachránění planety, která je na pokraji zničení. Podaří se Seg-Elovi zachránit svůj rod a rodnou planetu?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Cameron Cuffe (Seg-El), Ian McElhinney (Val-El), Shaun Sipos (Adam Strange), Georgina Campbell (Lyta-Zod), Blake Ritson (Brainiac), Wallis Day (Nyssa-Vex), Elliot Cowan (Daron-Vex), Ann Ogbomo (Jayna-Zod), Colin Salmon (Dru-Zod), Aaron Pierre (Dev-Em), Rasmus Hardiker (Kem), Blake Ritson (Jeho Eminence), Hannah Waddingham (Jax-Ur), Emmett J. Scanlan (Lobo)

Poslední díl před finále druhé řady byl skvělou epizodou s dalším úmrtím

Poslední díl před finále druhé řady byl skvělou epizodou s dalším úmrtím

Druhá řada seriálu Krypton se zatím opravdu povedla. Máme za sebou devět epizod a nejde vyloženě mluvit o tom, že by tu byla některá, která by byla nějak výrazně slabší. Spíše naopak. Máme tady silný přetlak dílů, které jsou kvalitativně velice vysoko. Co si pro nás tvůrci přichystali nyní?

7 0
13.8.2019

Epizoda Blood Moon byla v mnohém takovým malým finálovým dílem. Generál Dru-Zod konečně vypustil Doomsdaye, který srovnal Povstalce se zemí. Akce s Doomsdayem nebyla vůbec špatná, byla krvavá a autentická. A Doomsday je mnohem strašidelnější, když známe jeho děsivou minulost z předchozích epizod. Náboj této postavy je silnější než třeba jeho ztvárnění v celovečerním filmu Batman v Superman, kde byl naopak tento ikonický záporák nemastný a neslaný.

Další skvělou scénu si pro sebe ukradla Nyssa-Vex, která nám ve druhé řadě trochu změkla. Ale právě v deváté epizodě ukázala, že se stále nebojí vzít do ruky zbraň a zabít pár Zodových vojáků. Celá její pasáž byla skvěle natočená za použití skvělé hudby a vkusného slow-motionu. K dalším skvělým scénám se připojil Dev-Em a jeho monolog k Lytě-Zod. I ta měla po delší době dobré pasáže se svou matkou Jaynou-Zod.

(Tuhle trojici pospolu už zřejmě neuvidíme. Foto: Syfy)

Hřeb večera si ovšem pro sebe schovali opět Elové. Seg se po delší době zase shledal s dědečkem Valem, přítelem Adamem Strangem a starým známým Kemem. A nutno dodat, že všichni jmenovaní měli na mále hned několikrát během dílu. Val vypadal, že zemře a obětuje se pro Povstalce. Adam nyní nemůže chodit a zatím prochází svým největším vývojem, Seg chtěl položit život pro dobrou věc.

Nakonec ale po tom všem přichází o život Kem, který odpálil povstalecký tábor, ukázal prostředníček Doomsdayovi, který ho následně rozmačkal a usekl mu hlavu. Vůbec se jednalo o zatím nejbrutálnější epizodu seriálu, ve které se toho ale na druhou stranu hrozně moc stalo. Celá epizoda měla filmový nádech a je jasné, že již brzy bude soupeřit v našem žebříčku o titul nejlépe hodnocené epizody vůbec.

Tvůrci se v posledních dílech opravdu ukázali, teď si stačí počkat pár dní, co si pro nás přichystají do finále. Do toho se opět vrátí Brainiac, který stále vězní Jor-Ela. Nesmíme také zapomínat na Loba, který se sám nejspíše vydá na Krypton, aby mohl ještě jednou využít Sega. Zdá se, že se máme opravdu na co těšit.

Jak zatím hodnotíte zvraty v poslední epizodě? A těšíte se na finále?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /1

DC Expert

Že by nakonec zabili generála Zoda.

13.8.2019 | 21:52:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav titulků

Epizoda S02E09: Blood Moon

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Seriál skutečně zametl s jednou hlavní postavou, ta je nadobro pryč

Seriál skutečně zametl s jednou hlavní postavou, ta je nadobro pryč

Dělat prequel o planetě a postavách, u kterých víme jejich osud dopředu, je vždy složité. A tak tvůrci změnili chod událostí a nacházíme se v alternativní realitě, takže mohou kdykoliv zabít kohokoliv. A to se nyní stalo. A možná právě proto je smrt jedné postavy tak nečekaná.

Aktualizace postav

V průběhu vysílání druhé řady seriálu Krypton budeme průběžně vytvářet a aktualizovat profily nových postav:

Zajímavosti

Seriál se opět vytasil s jedním zvratem, který asi jen tak někdo nečekal

Seriál se opět vytasil s jedním zvratem, který asi jen tak někdo nečekal

Seriál Krypton se každý týden blýskne s novou epizodou a vždy se dozvíme něco nového, co nás naprosto šokuje. Jiný nebyl ani díl Zods and Monsters, který se kromě prozkoumání minulosti Doomsdaye zaměřil i na jedno slavné odhalení, které asi nikdo z nás nečekal.

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama