Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Avatar opanoval Zlaté Glóby

Avatar opanoval Zlaté Glóby

Nejnovější snímek Jamese Camerona na tradičním udílení Zlatých Glóbů překvapil a vedle sošky za nejlepší režii si odvezl i ocenění největší – pro nejlepší film roku. James Cameron tak se svým Avatarem sklidil obrovský úspěch a dokázal finančně překonat i snímek Titanic.

1 0
18.1.2010

Zajímavou shodou okolností je, že naprosto stejné ceny – za řežii a nejlepší film – obdržel Cameron i před dvanácti lety za Titanic. Při předávání ceny za nejlepší film ve své děkovné řeči zmínil i ekologické poselství svého filmu: „Avatar po nás chce, abychom viděli, že je vše propojené, všichni lidé navzájem i my se Zemí. A pokud musíte cestovat čtyři a půl světelného roku na jinou, vymyšlenou planetu, abyste tento zázrak, který tu máme přímo před sebou, ocenili, tak to je prostě zázrak kinematografie, to je to kouzlo.“

(Avatar sklidil jeden úspěch za druhým. Foto: Century Fox)

Celou show moderoval Ricky Gervaisu (Kancl), jehož ironické vtípky bavili všechny přítomné. Celý ceremoniál však zvážněl s příchodem Nicole Kidman, která měla předat jednu z cen. Ta připomněla karibský ostrov Haity, který je zbídačený strašlivým zemětřesím a vyslovila podporu všem Haiťanům. Mnoho celebrit mělo navíc po celou dobu show na svých šatech speciální stužky, které znázorňovaly solidaritu se všemi obětmi této strašlivé přírodní katastrofy.

Vítězové

Nejlepší film – Avatar

Nejlepší režie – James Cameron (Avatar)

Kategorie drama

Nejlepší filmový scénář – Jason Reitman a Sheldon Turner (Lítám v tom)

Nejlepší filmový herec – Jeff Bridges (Crazy Heart)

Nejlepší filmová herečka – Sandra Bullocková (The Blind Side)

Nejlepší filmový herec ve vedlejší roli – Christoph Waltz (Hanebný pancharti)

Nejlepší filmová herečka ve vedlejší roli – Mo'Nique (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)

Kategorie komedie/muzikál

Nejlepší film – Pařba ve Vegas

Nejlepší filmový herec – Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes)

Nejlepší filmová herečka – Meryl Streepová (Julie a Julia)

Nejlepší animovaný film – Vzhůru do oblak

Nejlepší původní filmová hudba – Michael Giacchino (Vzhůru do oblak)

Nejlepší filmová píseň – The weary kind (Crazy Heart)

Nejlepší zahraniční film – Bílá stuha

Cena Cecila B. DeMilla za celoživotní dílo – Martin Scorsese

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama