Avengers Postřehy z filmu Avengers: Age of Ultron

Postřehy z filmu Avengers: Age of Ultron

Postřehy z filmu Avengers: Age of Ultron

Druzí Avengers se promítají od této středy v našich kinech. Reakce jsou zatím o něco méně pozitivní než v případě prvního dílu, ale každý fanda si bezesporu nenechá film uniknout. Už jenom kvůli mnoha zajímavým detailům, který v sobě Avengers: Age of Ultron skrývá.


44 1
3.5.2015

Vzpoura stroje

Titulní záporák má zde poněkud jinou historii než znají fanoušci komiksu. Tam ho stvořil Hank Pym alias Ant-Man. Toho jsme zatím ve filmovém světě Marvelu neviděli, napraví se to až v létě s filmovým Ant-Manem. Svět za androida zkázy teď každopádně může poděkovat ve fimových Avengers Tonymu Starkovi a nikoli jemu. Ultron měl být hlídačem, ochráncem míru a náhradou nejen samotného Iron Mana, ale celých Avengers. Že si ale ochranu lidstva vyložil jinak, tak už to s umělou inteligencí občas bývá.

Dvojčata Quicksilver a Scarlet Witch

Jejich přezdívky ve filmu neuslyšíte, pouze jejich rodná jména (Pietro a Wanda Maximoffovi) a jejich označení (“Vylepšení”). Oba dva vládnou na svět Avengers velmi nestandardními vlastnostmi (superrychlost a ovládání mysli), je třeba si však uvědomit, že i oni patří do světa Marvelu. A ten má s “Vylepšenými” nebo lépe “mutanty” bohaté zkušenosti, X-Men by mohli vyprávět. Ale díky rozdělení filmových práv nesmí ve filmových Avengers padnout ani jednou slovo “mutant”, ani se nesmí zmínit, že jejich otcem je Magneto, a proto schopnosti obou dvojčat pochází z Lokiho mocného žezla. Quicksilver se navíc už v jiném podání objevil v posledních X-Men: Budoucí minulost. Ironií osudu se oba dva představitelé Quicksilvera (Aaron Taylor-Johnson a Evan Peters) společně objevili v komiksovém Kick-Ass.


Ant Man? Spider-Man?

Marvel tentokrát nevyužil příležitost zpropagovat další svůj letošní film. O Ant-Manovi neuslyšíte v nových Avengers vůbec nic a na jeho první filmový výstup si budete muset počkat až do léta. To samé platí o Spider-Manovi, který se nedávno připojil do filmového světa Marvelu. Na něj se ale dostane zřejmě nejdříve příští rok.

Captain America vs. Iron Man

V prvním díle Avengers se spíše jen špičkovali, ve druhém už jdou dost do sebe. To ale ještě není nic proti tomu, co se odehraje příští rok. To přijde do kin třetí díl Captaina Americy, ve kterém se právě oba dva hrdinové střetnou a dočasně rozdělí celý komiksový svět. Na blížící se “Občanskou válku”, jak zní podtitul chystaného filmu, je v Avengers: Age of Ultron několik narážek, na samotný střet si ale budeme muset ještě počkat. Zatím si můžete přečíst původní komiks, jeden z nejlepších v historii Marvelu.

Wakanda

Část druhých Avengers se odehrává ve fiktivní africké zemi Wakanda, kam se jedou prozkoumat zásoby nejvzácnějšího kovu na světě – vibránia. Z něho je ve filmových Avengers vyroben štít Captaina Americy. Kdyby mohl existovat ve filmu najednou svět X-Men a Avengers (což nemůže, viz výše), mohli bychom stejně jako v komiksu poznat, že z vibránia bylo posléze ukuto také adamantium. Ano, ten samý kov, ze kterého má Wolverine svoji kostru. Každopádně Wakandu nevidíme ve filmovém Marvelu naposled, bude hrát zásadní roli v chystaném samostatném filmu o Black Pantherovi.

Sokovia

Pro změnu fiktivní východoevropská země Sokovia skrývá úkryt Hydry a barona von Struckera. Jeho sídlo jsme poprvé mohli vidět na konci filmu Captain America: Návrat prvního Avengera, jak se ale Avengers dozvěděli, že se on a Lokiho žezlo skrývá právě tam? Fanoušci televizního seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. se usmívají, protože nalezení této lokace bylo hlavní zápletkou poslední epizody The Dirty Half Dozen. Na druhou stranou fanoušci seriálu mohou být i zklamání, že to do filmu nedotáhl agent Phil Coulson. S jeho vlastním návratem do filmu je to totiž bohužel už trošičku složitější.

Ultronova Vize

Z prvních Avengers se vrátí hlavní šestice hrdinů. Příchod Quicksilvera a Scarlett Witch byl také oficiální. Kdo je padouch víte už z názvu filmu.Také můžete očekávat pořádnou nálož cameo roliček vedlejších postav ze všech Marvel filmů. Ale nejpřekvapivější vstup má postava, která je tu už od samého začátku, ale nedostala zatím moc prostoru. J.A.R.V.I.S., umělá inteligence, kterou používá Tony Stark, dospěje do další fáze a stane se z ní zcela jiná postava – Vision. V komiksu ji stvoří čistě Ultron jako kladivo na Avengers, tady si musí rozdělit kredit s Tonym Starkem. Hezkým signálem je, že ji hraje ten, kdo celou dobu J.A.R.V.I.S.e mluví – Paul Bettany.

Kameny nekonečna

Už od prvních snímků se ve filmových Avengers objevují tu a tam samostatné magické předměty – Teserakt (Captain America: První Avenger), Lokiho žezlo (Avengers), Aether (Thor: Temný svět) a Orb (Strážci galaxie). Ty uvnitř ukrývají mocné předměty přezdívané Kameny nekonečna a pokud shromáždíte všech šest, můžete vládnout celému vesmíru. Jejich historii popsal Sběratel ve Strážcích Galaxie. Teserakt (ovládá prostor) je na Asgardu, Aether (ovládá realitu) má Sběratel, Lokiho žezlo (ovládá mysl) je na Zemi a Orb (ovládá sílu) je na planetě Xandar v rukou galaktické policie Nova Corps. Zbývající dva (ovládající čas a duše) se zřejmě brzy v některém blížícím se filmu objeví.

Šílený titán Thanos

Druzí Avengers obsahují pouze jednu mezititulkovou scénu a opět v ní je Thanos. Zatímco v titulcích jedničky a Strážcích Galaxie se víceméně jen usmíval, tady vypadá už opravdu, ale opravdu naštvaně. Všimněte si, co si obléká – je to takzvaná Rukavice nekonečna a Thanos ji má proto, aby prostřednictvím ní mohl vládnout šestici Kamenů nekonečna. Střet Thanose a všech možných i nemožných postav z celého filmového Marvelu uvidíme za tři respektive čtyři roky, kdy do kin dorazí dva díly Avengers: Infiity War.

Stan Lee

Jasně že tam je. Pravého fanouška v kině poznáte tak, že se bude smát v okamžiku, kdy se legendární tvůrce marvelovských komiksů ukáže na Tonyho oslavě coby válečný veterán, který si nebojácně přihne z Thorova mocného elixíru.

Pokud se vám podobné souhrny a postřehy ze světa Marvel Cinematic Universe líbí, příští týden se na Edně můžete těšit na podrobné postřehy z první řady seriálu Daredevil a již obligátně i z již zmíněné nejnovější epizody seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.

FOTO: Marvel Studios

Diskuze /112

Jemily

Leeho jsem poznala hned a překvapivě i moje mladší sestra :D Jinak jsem z AOU lehce zklamaná :/

3.5.2015 | 19:34:06
PecaCZE

Díky za článek. Můžeme se těšit i na recenzi ?

#3 Hurley
3.5.2015 | 19:37:09
Hurley

#2 PecaCZE: Možná až se někdo z nás vymotá z té počáteční letargie. Úplně přívětivý počtení by to ale každopádně nebylo. :)

#6 PecaCZE #15 PlaNko
webmaster
3.5.2015 | 19:38:55
deadpool

me se tento dil libil vic nez prvni ale myslim ze ta nesestrihana verze co bude na dvd , blu ray bude lepsi . Btw ultron byl docela sympatak :D

3.5.2015 | 19:42:28
mops

však toto nejsou zadne postrehy jen shrnuti

3.5.2015 | 19:42:37
PecaCZE

#3 Hurley: Tak snad se to tu někomu líbilo :). Můžete udělat recenzí od více lidí jako to občas děláte :)

#8 Hurley
3.5.2015 | 19:53:47
Dragon94

To já jsem byl z AoU zklamaný. Příběhově nulová logičnost. Pořád se zkratkovitě zkákalo z místa na místo a člověk ani nevěděl jak a už zase začala další akce. Těch je ve filmu asi 6 a z toho byli zábavné jen dvě.. zbytek bylo jen pobýhání postav za nulovým cílem proti nepřátelům, které hravě porazili. Možná pro mě i nejhorší marvelovka. ještě možná s Thorem 2 a Incredible Hulkem.

3.5.2015 | 19:54:43
Hurley

#6 PecaCZE: To je ten problém. My to zatím vidíme všichni tak nějak stejně. :)

webmaster
3.5.2015 | 20:16:11
HonZoRRo008_

No mě osobně se příběh i celkově film moc líbil, nemám co vytknout aspoň ze strany Whedona :) Jediný co se mi moc nelíbilo rozmazávat nebudu, protože by tu bylo zase dalších 30 komentů na víc a Hurley ví, o čem mluvím :D Jinak film hodnotím na 100%, 10 z 10 bodů, 10/10 atd … prostě mě to nezklamalo (film) a už se těším na další a Infinity War – TO BUDE TEPRVE PECKA :D

#16 PecaCZE
3.5.2015 | 20:28:45
herriete Lébl.

Age of Ultron dle mého názoru zaostává za svým veleúspěšným předchůdcem Avengers, něco jako se to stalo u Transformers.

3.5.2015 | 20:35:33
Elhonzo

Ta země kam Avengers jeli za Klawem a Ultronem nebyla Wakanda . Ta tam byla pouze zmíněna.

3.5.2015 | 20:39:52
128majky128

Mne sa osobne film tiež strašne páčil a dal by som mu možno hodnotenie takých 9 z 10 bodov. Nechýbali ani vtipné scénky mne sa najviac páčilo ako na sa na tej párty pokúšali zdvihnúť Thorove kladivo, ale nikomu sa to nepodarilo a keď ho Vision zdvihol s úplnom ľahkosťou tie pohľady proste nemali chybu :D. A ten koniec myslím ten záber na Thanosa bol naozaj dobrý.

Len škoda, že tam tak rozstrieľali Pietra Maximoffa(Quic­ksilvera) :(.

#21 Pavlík24
3.5.2015 | 20:41:58
Gabriella91

videla jsem uz 2×, a porad se mi to dost libi :)

3.5.2015 | 20:43:22
PlaNko

Neviete niekto či je komix Civil War preložený do češtiny a dostupný niekde na internete? :)

#18 Blackhand47XD #19 Anckrst
3.5.2015 | 20:47:00
PlaNko

#3 Hurley: Hurley od teba by som si veru postrehy (recenziu, bars čo) aj s dávkou kritiky určite prečítal. :)

3.5.2015 | 20:48:47
PecaCZE

#9 HonZoRRo008_: Zase to bude dělat někdo jiný, tak snad to bude pecka :). Mě se to taky moc líbilo. Příběhově nevím co bychom chtěli aby tam bylo, tak je to všude.

3.5.2015 | 20:49:27
Kozlik86

No co ja vim tak komiks Civil war prelozeny byl ale na internetu ho nemohu najit. Kdyby teda mel nekdo nejaky tip byl bych mu vdecny.

3.5.2015 | 20:56:30
Blackhand47XD

#14 PlaNko: Byl vydaný pod českým názvem Občanská válka v Ultimátním komiksovém kompletu, který se už dokupuje těžko. Je ale možnost doobjednání přímo od vydavatele.

webmaster
3.5.2015 | 21:03:25
Anckrst

#14 PlaNko: Áno je. nie úplne komplet ale celý som prešiel.

AoU bol podľa mňa náročný projekt nakoľko museli do 2 a niečo hodín zmestiť toľko výrazných postáv. Verím, že to, že nebol úplne dokonalý film (pre mnohých fanúšikov, pretože mne osobne sa páčil) len posunie tretiu fázu ďalej a načrtol zopár otázok ktoré budú neskôr zodpovedané. Tony Stark sa konečne priblížil z môjho pohľadu tomu komixovému. Burton dostal dosť priestoru, rovnako aj Romanovová a Banner. To že Cap a Stark boli jemne v pozadí nevadí, pretože ich vzťah sa vyvrbí práve v Civil War a museli skôr dopĺňať nových hrdinov, ktorí majú byť ako nový Avengers. Pokiaľ by boli v popredí, diváci (ktorí nie sú zvyknutí sledovať komixové filmy a postrehy z nich) by si na nových nezvykli a ťažko by sa Marvelu prechádzalo na novú vlnu Avengers. Môj postreh.

3.5.2015 | 21:09:17
pozitkar

Díky za postřehy, mně to taky nudné nepřišlo, uspěchané a díky tomu sem tam placaté, to jo, ale nudné ne :-) Hlášky byly super, hlavně ohledně váhy kladiva, když ho zvedl i Vision …

3.5.2015 | 21:19:26
Pavlík24

#12 128majky128: Projekt T.A.H.I.T.I vše spraví

3.5.2015 | 21:21:06
Ibite

Mně se AoU líbil. Vision byl sympaťák, doufám,že se s ním ještě setkáme.Trochu mně naštval Bruce/Hulk, ten snad nikdy nepřestane utíkat. A Kapitán se hezky aklimatizoval v 21. století :)

3.5.2015 | 21:25:05
Teofan

Asi tu budu v menšině jak to čtu, ale přišlo mi to jako hodně nepovedené oproti prvnímu dílu to bylo utahané, bez nápadu. Asi nejnudnější marvelovka.

3.5.2015 | 21:31:17
marvel_fan

Napadla mi jedna nelogická vec. Viem, že je to dôležité pre vývoj deja , ale načo Thanosov poskok dal v Avengers 1 Lokimu žezlo a tak sa zbytočne pripravil o jeden kameň nekonečna? Príde mi to blbé :D

#27 Starboy13
3.5.2015 | 21:36:45
veronika1804

Mne sa film aj páčil ale som čakala možno viac …viem divna kombinacia :D Ale pacilo sa mi ze o Black Widow ukazali nieco viac z jej minulosti ! Kedze mal kazdý svoj vlastny film a ona nie co je skoda :/ Mne sa najviac páči ona :) nema ziadne nadprirodzene schopnosti ale je pecková :D

3.5.2015 | 21:40:01
awacs

Já fakt nechápu, proč na ten film všichni tak nadávají a pomlouvají ho :-/ Jediné, co mi možná vadilo je, že to bylo občas trochu přeplácané a chaotické, ale jinak mě nic nenapadá. Každopádně se těším na recenzi, ať si to přečtu :-)

#28 pozitkar
3.5.2015 | 21:51:09
Starboy13

#24 marvel_fan: dal mu ho, aby mu získal teserakt .. ikdyž si ho mohl obstarat sám.. :D

3.5.2015 | 21:54:25
pozitkar

#26 awacs: Taky mi připadá, že šli všichni na film podle komiksu a pak se divili když:

 • to mělo komiksový děj s komiksovou logikou, zkratkami a humorem
 • bylo natočeno tak, aby bylo možné natočit ještě x stejných filmů (analogie k sešitům)
 • byl film plný buuuum, vžuuum a třííísk a spousty jiných věcí jen na efekt

Prostě … až vám zfilmujou Shakespeara, jděte na něj, tohle je komiks :-) … a ku-a dobrej komiks

#29 Slacek #30 Methius #46 Sahamies #72 libor76
3.5.2015 | 22:28:45
Slacek

#28 pozitkar: Tak to máš sakra pravdu :) ;)

3.5.2015 | 22:48:44
Methius

#28 pozitkar: tady to mi nevadí, mně to prostě přišlo suchý…nvm jak jinak to říct…každý souboj který vedli se mnou ani nehnul a občas mě ty průpovídky během boje hrozně iritují (ano některé jsou vtipně ALE spíš je to dost vynucené)

3.5.2015 | 22:53:08
tom99

Film byl hrozně jednoduchý, fádní, odfláknutý a plochý. Prostě neměl žádný příběh a nabídl pouze sekvenci hloupé akce. Nic víc, nic míň. Otázka umělé inteligence, zotročení lidstva a jeho postavení jako největšího nepřítele Země, jsou sice velice zajímavé, ale ve filmu se to jen řeší povrchově a Whedon klidně mohl jít do hloubky. Navíc dvojka dost často kopírovala jedničku (místo Chitauri tu máme roboty, tým se znovu rozpadl, aby se mohl dát dohromady). Avengers 2 je veliké zklamání pro mě jako pro fanouška, protože tohle pro mě prostě nebylo vyvrcholení 2. fáze. Je trošku škoda (nebo dobře?), že seriály od Marvelu jsou momentálně mnohem na vyšší úrovni než filmy. Jen se podívejte na zápletku Agents of SHIELD, Daredevila, případně Agent Carter. Zde můžeme každý týden vidět plnohodnotné příběhy, než který nám v kině ukázala dvojka Avengers…

#33 Teofan #37 awacs
webmaster
3.5.2015 | 23:20:17
ValdaM

Jak to tady tak čtu…a myslím, že nemusím jmenovat lidi nademnou připadám si, že jsem místo na stráce zabývající se komiksama někde v čítárně antické literatury. Jak tu bylo řečeno: tohle je komiks a člověk co čeká od FILMU podle komiksu příběh hodný Tolstého je tu asi špatně. Podle mě není možné narvat tak rozsáhlý příběh do krátkého filmu bez toho aniž by to trpělo chybkami, A doporučuval bych se zamyslet nad tím, kolik kvalitních knih s parádním dějem bylo přetočeno do braku bez děje, zápletky a bohužel i akce.

#33 Teofan
3.5.2015 | 23:27:08
Teofan

#32 ValdaM: První avengers nebo kapitán amerika se mi líbili, ale AoU prostě ne, nemusíme vychvalovat vše co marvel natočí i když to byla nuda

#31 tom99: souhlas, ten konec – roboti, úplně to samý jako konec jedničky

daredevil super seriál, doporučuji, lepší než filmy

#37 awacs
4.5.2015 | 0:18:24
Zouby52

Tak já osobně hodnotím AoU 9/10. Prostor dostali postavy. které nemají (a asi ani mít nebudou) solový film, což si hodně fanoušků přálo. Více než dobře se povedlo zapracovat základy třetí fáze.

4.5.2015 | 1:30:04
pozitkar

Nějak jsem nepochopil to rozpadnutí … kdy? … byli jste na stejném filmu jako já?

 • sranda s kladivem na začátku
 • mezihra v Sokovii
 • pohádali se kvůli stvoření Ultrona
 • letěli do Afriky, mezihra s Glumem a Scarlet Witch je jednoho po druhém rozebrala a zdeptala
 • uklidňoval se Hulk
 • chata u Hakeyů
 • a letělo se na finále do Sokovie

Jo v ukázkách to vypadalo jinak, jako že je rozhádal Ultron a půl filmu spolu nemluvili, taky tam dali záběry na zlomený štít, který byl ve filmu 0,1sec … umřel kvůlu tomu taky někdo?

4.5.2015 | 7:28:27
pozitkar

A … sorry … jsou to postřehy z filmu, nedal jsem vykřičník :-) Jinak tam toho děje fakt moc nebylo … je to jak můj zápis do čtenářského denníku před 30 lety :-D

4.5.2015 | 7:29:40
awacs

#31 tom99: #33 Teofan: Koukali jsme na stejný film? :D Ano, s tím, že to bylo podobné jako 1 máš trochu pravdu, ale přeci jen, i v komiksech to muselo být stejné :) Ano mohl jít do hloubky a myslím si, že třeba linka kolem Hawkeye a Black Widow a Hulka byla rozhodně zajímavá, ale pokud by měl jít do hloubky, tak by to vydalo na cca 3 filmy. Proto si stojím za svým, že to bylo občas až moc chaotické a rychlé, ale rozhodně ne odfláknuté, či ploché (ač je to cokoliv :-D ). děj tam rozhodně byl a mě připadal dostačující :-) Třeba scéna s Hellicarrierem, ta byla naprosto parádní :-)

Mě by zajímalo, fakt proč Vám to přišlo nudné. Zatím to vypadá, že se odpůrci schovávají za recenzentská klišé a já třeba netuším, co jste od AoU očekávali?

#38 pozitkar #40 tom99 #62 alexis
4.5.2015 | 9:53:14
pozitkar

#37 awacs: A to byla jedna ze stížností (tuším Franta Fuka), že délka 2:20 je moc :-)

4.5.2015 | 9:55:25
ValdaM

V porovnání třeba s Hobbitem kdy filmy mějí asi 3×3 hodiny a knížka 150 stránek je to krátkometřážní filmeček na vyplnění reklamy :-D

4.5.2015 | 10:49:20
tom99

#37 awacs: Tak třeba já čekal daleko více napětí a to se vytratilo především díky humoru. Vybavuji si scénu, kdy Ultron drží Thora kolem krku a místo toho, abych byl napnutý a bál se o svého hrdinu, tak sevřený Thor, který je mimochodem ve smrtelném nebezpečí, začne hláškovat a vtípkovat, což naprosto sráží jakoukoliv vážnou notu, napětí. To je jeden z několika případů, které mi na filmu vadily. Líbil se mi začátek filmu a tak nějak konec filmu. Prostředek bych zmuchlal a hodil do koše… Snad trošku změním názor, až AoU uvidím podruhé…

#50 awacs
webmaster
4.5.2015 | 11:28:27
Strlx

K filmu se moc vyjadrovat nabudu, to by bylo asi na dlouhej koment.. Ale co ctu ten clanek, tak jsem byl asi na jinym filmu… :-D

SPOILER ALERT!!

1, Schopnosti dvojcat nevychazi z Lokiho zezla, v podstate jsou popsany jako Inhumans. Nicmene pokud sledujete Agents of SHIELD, tak vite, ze at s dvojcaty delali jakykoli experimenty, tak jako jediny „Inhumans“ je prezili, coz me privadi k tomu, ze by se pozdeji (pokud se prava na Xmen vrati pod Marvel) se to dalo vysvetlit, ze u nich jde o prirozenou a nikoli mimozemskou mutaci, nicmene jen dohad. 2, Nejaky extra spickovani mezi Iron manem a Captainem jsem si nevsiml, cekal jsem to osobne o dost horsi, kdyz vezmeme v uvahu, ze Civil War je za rohem. 3, Co se Wakandy tyka, v ty nebyli ani chvilku. :-) Pouze se o ni zminili. 4, Je otazka, jak moc je propojeny JARVIS a Vision. podle me z Jarvise zbyl uz jenom hlas, ale zase diskutabilni.

5, Hlavni postreh co mi tu chybi je, ze se ve filmu vyskytl Andy Serkis aka Ulysses Klaue aka Klaw, takze velke voditko na Black Panthera, co nas ceka.

#43 Elhonzo #44 PecaCZE
4.5.2015 | 11:46:04
Bhall

Za mě film tak 85–90%. Rychle to ubíhalo. Nabité akcí. Temnější než první díl, což je za mě plus. Kromě hluššího místa zhruba uprostřed filmu bylo vše super. Bavilo mě to stejně jako první díl.

4.5.2015 | 13:07:52
Elhonzo

#41 Strlx: Kevin Feige říkal že Wanda a Pietro nejsou Inhumans . A když si přečteš prelude komiks k Avengers tak zjistíš že schopnosti mají po experimentech s Lokiho žezlem ;-)

#44 PecaCZE #47 Strlx
4.5.2015 | 15:00:20
PecaCZE

#41 Strlx:
#43 Elhonzo: Ale ve filmu to popsali, tak že získali schopnosti z tý nevybuchlý bomby od Starka zřejmě, taky jsem to chtěl zmínit, ale zapomněl jsem.

#45 Blackhand47XD
4.5.2015 | 15:44:54
Blackhand47XD

#44 PecaCZE: Z bomby to být nemohlo, to by už vláda vyráběla superlidi sériově. :D

#48 PecaCZE
webmaster
4.5.2015 | 15:58:40
Sahamies

#28 pozitkar: Trosku hloupost jit na film stim ze to bude podle komiksu, ted xo tady ctu co se tam vse v tom filmu stalo tak bych blil a nebude to jen tim ze nemam rad Marvel..A tohle podle komiksu rozhodne nebylo. V komiksu tam je zminka otom ze to je Magneta dcera i to jak vzniknul Ultron i Vision. ja vim hovno o Marvelu ale zrovna tyhle zaklady vetsiho fanousa vim, jestli ty ne, tak bych si neco nastudoval o x menech a avengerech a pak vubec neco komentoval!Pe­ace men

#48 PecaCZE #49 Ryen #55 pozitkar
4.5.2015 | 16:16:03
Strlx

#43 Elhonzo: Souhlas i nesouhlas.. :-) V prelude je doslova napsano „Who's to know what kind of abilities the scepter will unlock in the two of you.“ Takze zezlo funguje spis jako katalizator. A jelikoz nejsou Inhumans a zaroven jsou jediny, kdo experiment prezil, tak to spis ukazuje na prirozenou mutaci (prirozenou ve smyslu vyvoje), narozdil od Inhumans, kde jako katalizator funguje Terrigen Mist na umele dodanou mutaci (Kree).

4.5.2015 | 16:26:39
PecaCZE

#46 Sahamies: Tak ten tvůj komentář bych nejradši smazal.

#45 Blackhand47XD: Neber to tak vážně ;)

#57 Sahamies
4.5.2015 | 16:32:33
Ryen

#46 Sahamies: O X-menech se ve filmu nesmějí vůbec zmiňovat kvůli filmovým právům, což už bylo všude možně x-krát řečeno. A nemůžu si odpustit rejpnutí, když píšeš, že nesnášíš Marvel, víš o něm ho*no a jedním dechem dodáváš, že (údajně) máš „základy většího fanouška“. :D

Jinak co se týče stvoření Ultron – původně ho měl stvořit Pym, ale ve filmu ho stvořil Stark. Myslím, že tam bylo naznačeno, že s tím měl Hank i ve filmových Avengerech něco společnýho. Nepamatuju si to doslova, ale myslím, že Bruce zezačátku filmu říkal Tonymu něco v tom smyslu, že myšlenka Ultrona už tady byla, ale nešlo jí zrealizovat – třeba tím narážel na Pymovy pokusy (samozřejmě s menší úpravou děje s tím, že ho nakonec stvořil Stark). ;) (btw – komiksy neznám, uvažuju jen z toho, co znám z filmů/seriálů a postřehů tady na Edně. ;) )

#57 Sahamies
4.5.2015 | 17:16:45
awacs

#40 tom99: No vidíš a mě se tam ta méně vážná nota neskutečně líbila. Naví, když ho Ultron držel pod krkem, tak nehláškoval, ale házel klasické Asgardské řeči a jen to zakončil tím, že už ho nic nenapadá :D Očividně zdržoval, klasická taktika :D Právě také proto mám Marvel radši, kvůli těm vtipům :-)

4.5.2015 | 17:56:56
HonZoRRo008_

Jak to, že Vision to kladivo uzved? Vždyť to není o síle, ale o tom, kdo je hoden, a jak může být hoden, když ho stvořil Ultron, má i část jeho mysli a dokonce je to možná i trochu Jarvis, kterého vytvořil (ne moc hodný) Stark? Pokud je hodnost v kameni nekonečna, tak jak je pak teda Thanos dokáže spoutat? To by se mu ty kameny měli bránit, když jsou hodni Thorovo kladiva … U Capa to chápu, to je chlápek, co možná trochu hodný je, i když z filmový minulosti a podle toho co bude v Civil War to asi svatoušek taky moc neni :) Takže otázka : JAK TO, ŽE VISION ZVEDL MJOLNIR? :D

#52 Ryen #56 paule #69 Lumicko
4.5.2015 | 18:13:32
Ryen

#51 HonZoRRo008_: ! Stvořili ho ne zrovna typický klaďasové, ale to neznamená, že nemohli stvořit něco epic-heroickýho. :D Když si to tak člověk vězme, tak: Ultron měl prostředky i znalosti, aby stvořil něco mocnýho, Stark to myslel dobře – snažil se vytvořit „brnění pro celé lidstvo“ a Jarvis byl vždycky dobrák ať jeho lidská předloha v Agent Carter, tak i program u Tonyho. Kámen nekonečna mu jenom přidal na potenciálu být tím „mocným“… Myslím, že by se to dalo takhle okecat – i když okolnosti kolem jeho tvoření i stvořitelé samotní nebyli svatoušci, tak se jim i tak mohlo povést stvořit něco, co je „hodno Mjolniru“.

4.5.2015 | 18:32:33
Ryen

Dpc, já jsem se překliknul, když jsem to chtěl dát do spoileru – prosím kdyžtak od edit, než mě tu ukamenujou. Díky. :D

#54 HonZoRRo008_
4.5.2015 | 18:33:17
HonZoRRo008_

#53 Ryen: KAMÉÉÉN … HOP ! :D

4.5.2015 | 18:35:10
pozitkar

#46 Sahamies: Ne podle konkrétního komiksu, musí ty reálie upravovat nebo myslíš, že by to vzali kompletně za posledních 75 let a natočili všechno? Měl jsem na mysli typ filmu. Nesnášíš Marvel? Pak sis' možná spletl fórum. Tady jsou lidi, co si o tom rádi čtou, hltají všechny jejich filmy a seriály … O X-menech vím, kupodivu se mi z té série i něco líbilo, některé filmy bych né že vynechal, ale nechal přetočit :-) Někteří tu máme rádi Spidermana i přes to, co z něj ve filmech udělali :-D Původ Scarlet Witch i Quicksilver už tu byl okecávaný mockrát …

#57 Sahamies
4.5.2015 | 18:35:20
paule

#51 HonZoRRo008_: A co třeba tenhle pohled. Vision má Mind gem kterej dokáže ovlivňovat mysl lidí ale co když dokáže ovlivnit i „mysl“ Mjolniru. To kladivo rozhoduje kdo je hoden ho zvednout takže při troše představivosti si dokážu představit že má něco jako vlastní mysl kterou Mind gem může ovlivnit a proto ho Vision mohl zvednout.

4.5.2015 | 19:33:22
Sahamies

#49 Ryen: Ano nesmej se otom zminit uz jen proto to je blbost..jako kdyz udelali z Mandarina fetaka a kurvu :D Asi na to mam jiny nazor nez ostatni ale lidi co ctou a pak koukaj tak sou docela nasrany pac 75% tam vzdy toho neni. Nemuzu nemit rad Marvel a neco o nem vedet? Trosku blbost nemyslis? Spis sem zacinal na Marvelu a presel na DC

#48 PecaCZE: muzes nikdo ti v tom nebrani :)

#55 pozitkar: Urcite bych to nebral za poslednich 75 let zpet ale udelal bych naky pribech ktery odpovida tistenym vytiskum :) nebo aspon podobny s tema vecma ktery by tam meli bejt :) Penize na to maj, tak kde je problem v tom ze nesmej pouzit to i tam to? To ze nemam rad neznamena ze nemuzu komentovat a nebo vubec si ten film pustit :) Ale jak pises , muzem si tu otom psat furt :)

#58 Zouby52 #59 PecaCZE #61 Ryen #112 starlord300
4.5.2015 | 19:36:32
Zouby52

#57 Sahamies: MCU je další alternativní realita Marvelu. Kdyby to mělo být stejný ako komixy tak by to nikoho kdo četl předlohu nemohlo bavit. Nehledě na to, že kdyby se to udělalo přesně podle komixu tak máme 10hodinový filmy. A k Mandarinovi, když Tony odhalí, že je to jen herec tak sem na to čuměl jak puk a rozhodně sem to nečekal, takže prostě moment překvapení navíc

4.5.2015 | 19:46:20
PecaCZE

#57 Sahamies: Kdyby to tak šlo. Ty si někdy snad zažil, že by se film dělal 100% podle předlohy, aby byli čtenáři spokojení ? HaHaHa tak schválně kolik toho vyjmenuješ asi moc ne.

4.5.2015 | 19:47:25
Vee12

A to jsme si s kamarádkou mysleli, že to na konci byl modrý Hulk :D nebyl :D Díky z vysvětlení :) super článek! :)

4.5.2015 | 20:20:23
Ryen

#57 Sahamies: Spíš mi šlo o to, že jsi psal, že o tom víš ho*no a pak jsi obrátil… Ale to je jedno, o tom tahle diskuse není. V pohodě ;-)

4.5.2015 | 21:04:34
alexis

#37 awacs: Stejně dobrej film, jako byla jednička:-) To je podle mýho názoru asi nejlepší komiksový film vůbec. Nevím, co myslíš těmi klišémi. Nedostatky na filmech se dají vyjádřit jen omezeným množstvím výrazů, když se oužívá poustálený obrat, ještě to nemusí být klišé. I klišé může být pravdivé.

#65 awacs
4.5.2015 | 21:19:24
EchoNixe

Viete niekto, čo bolo v end credit scene? Ja som bola len do tej medzititulkovej… ci su tie ECS len na extended a dvd verziach? :D (ak som tu za blbú, tak tento komentár neberte do úvahy :D )

4.5.2015 | 21:43:30
Nika

Film byl naprosto skvělej… ALE jednu věc jsem vážně nepochopila – proč má proboha Hawkeye rodinu a kde to proboha vzali??? Teda né že bych mohla říct, že jsem četla úplně všechny komiksi, to teda ne, ale v těch co jsem četla, tak tam nikde nepadlo jediný slovo o tom, že má rodinu!!! Jó měl pletky se spoustou superhrdinek jako i s Black widow a je ženatý s Mockingbird což je taky superhrdinka a né s nějakou normální holkou se kterou má projisotu tři tedy teď už čtyři děti! Tou rodinou mi příde, že to jen zkomplikovali , pro jeho možnej návrat do Avengers a navíc mi to k němu vůbec nesedí :(

#67 PecaCZE #68 Elhonzo
4.5.2015 | 21:50:09
awacs

#62 alexis: Já si třeba nedokážu představit plochý film, ale to možná bude jen mnou :D Opravuji na to, že tedy nezmiňují moc příkladů proč se jim to nelíbili, pak se to rozjelo, ale stejně :)

#66 awacs
4.5.2015 | 21:57:09
awacs

#65 awacs: proč se jim to nelíbilo

4.5.2015 | 21:57:40
PecaCZE

#64 Nika: Tak Hawkeye říkal, že je to jeho poslední akce, tak kdyby se už nevyskytl v dalším dílu, tak by to aspoň objasnilo, ale nevím jak je to v komiksu to tam nejspíš bude ;)

4.5.2015 | 22:08:36
Elhonzo

#64 Nika: Přečti si Ultimates . Clint tam má rodinu prakticky stejnou jako ve filmu.Tam třeba před každou akcí volá manželce pro případ že by se nevrátil , stejně jako ve filmu . A jelikož Marvel silně čerpá inspiraci z Ultimate universa do svých filmů není to zas tak velký šok .

#70 Nika #76 Strlx
4.5.2015 | 22:15:03
Lumicko

#51 HonZoRRo008_: Ja sa priklanam k tomu ze Vision sa prave len „narodil“ cize vlastne nie je nijak poskrvneny… Nema zatial nijake ambicie ani moc skusenosti zo zivota pri ktorych si mohol vyvinut rozne nazory atd…

4.5.2015 | 22:55:28
Nika

#68 Elhonzo: Dík :)

5.5.2015 | 8:06:47
Mike878

Nenazval bych to postřehy, protože pod tímto názvem si představuji např. že v té a té scéně se objevilo tohle a tamto apod. Tady to jsou spíš takové informace, ale dobře zpracované :). Už jsem úplně zapomněl, kde se ty kameny všude objevily :D.

5.5.2015 | 14:17:44
libor76

#28 pozitkar: No to sice jo, ale my to porovnáváme s předchozími filmy a pak je to fakt nezvyklý zmatek

5.5.2015 | 14:21:06
HonZoRRo008_

Další otázka na diskuzi :D : Ta vize Starka hned na začátku byla o tom, co bude v Av. 3, a nebo o tom, co by mohl Stark způsobit? Kdyby to byla vize z Av. 3, tak by to potvrzovalo, že nikdo z MCU zatím (krom Quicksilvera) neumře, a tím pádem by se všechny postavy ze starých Avengers vrátili i do trojky :) Slyšel jsem spekulaci o tom, že Cap v Civil War umře, je to pravda? Kdyby, ale vize byla z Av. 3, tak by dalo rozum, že třeba umře až tam … Kdo mě pomůže tuhle otázku rozluštit? :)

#74 AkunMeChai
5.5.2015 | 15:02:52
AkunMeChai

#73 HonZoRRo008_: Co vím, tak Cap v komixu jednou „jakože“ umřel a v tu dobu, co byl mimo dění, to za něj vzal Bucky :) Třeba mají v plánu to do filmu nějak zapojit…

#75 HonZoRRo008_ #76 Strlx
5.5.2015 | 15:41:21
HonZoRRo008_

#74 AkunMeChai: No určitě se tam W. Soldier nějak víc mihne, ale myslim, že by asi spíš na 51% umřít měl, protože asi jedinej Evans (Cap) nemá další smlouvy …

5.5.2015 | 16:00:41
Strlx

#68 Elhonzo: Dokazes si predstavit film PRESNE podle Ultimates… To by byl rachot.. :-) #74 AkunMeChai: Bucky byl stejne nejlepsi Captain America ever.. :-D

5.5.2015 | 16:08:56
Lumicko
 • Co sa tyka toho ze Vision dvihol MjolMir Podla mna to je tym ze je „čistý“ lebo sa akoby „narodil“ a tym padom nic take este nezazil nema este nejake ambicie atd…
 • Zaujimave je ze Vision ma v sebe ten Mind Gem a Thanos ho potrebuje na svoju Gauntlet tak ma fakt zaujima ako ho ziska.
#79 pozitkar
5.5.2015 | 21:38:53
bri10

Takže na film už chodit nemusím, díkec.

#79 pozitkar
5.5.2015 | 23:58:19
pozitkar

#77 Lumicko: Tím bych se netrápil, likviduje planety, když mu stojí v cestě … proč by mu měl vadit jeden android?

#78 bri10: pokud napřed čteš diskusi pod postřehy k filmu? asi ne :-)

6.5.2015 | 5:17:55
téčko171

Za sebe musím říct, že se mi dvojka líbila, dokonce víc než jednička, která mě naopak svého času moc nechytla. Všechno, co jste tu vytýkali dvojce měla i jednička, ale AoU mělo jdnu věc navíc – alespoň malou backstory všech postav. Konečně není Hawkeye jenom „ten chlápek, co střílí z luku,“ Black Widow ta sexy baba, co je prostě sexy a sem tam někoho zmlátí.

webmaster
6.5.2015 | 8:37:38
Abs

Pro mě je A2 úplně stejně super jako A1(obojí 9/10), jen jde o úplně jiný typ filmu a místy o mnohem drsnější podívanou (gagy tam sice jsou, ale to, že někdo vtipkuje, neznamená, že není totálně v pr…i a divák by to měl umět rozlišit). A dokonce mám i přesně opačný názor, než většina těch, co tvrdí, že to bylo nudné, povrchní a typicky komiksové a nemělo to žádnou hloubku a lidi, co od toho chtěli víc, měli smůlu. Z mého pohledu je úplně obráceně a proto se to tolika lidem, zvyklým na moderní přímočaré akčňáky, u kterých se dá všechna energiii z mozku přesměrovat do žvejkání popcornu, nelíbilo. Zjevně nebyli připravení a ochotní se u toho trochu zamyslet, vžít se do děje i do postav a číst mezi řádky, a proto se nudili a měli pocit, že je to ploché a o ničem. OK, jejich pohled a neberu jim ho, ale pak by si takoví lidé měli rozmyslet, až zas příště budou Marvel napadat, že ve vých filmech klouže jen po povrchu, protože když tomu tak není, vztekají a nudí se ještě víc. A úplně nejvíc mě teda „děsí“ ty názory, co tvrdí, jak byl Ultron slabý záporák a jak čekali mnohem víc a jak Avengerům vůbec nezatopil. Jako sorry, ale Ultron byl (když neberu v potaz Malekita s aetherem), ze všech MCU záporáků nejblíže totálnímu vyhlazení lidstva a pokud tohle někomu přijde málo, protože při tom netekly potoky krve a mozek nestříkal na všechny strany (a když, tak jen někde v nějaké díře ve V Ev., nebo v Af. a to přeci nikoho nezajímá, protože to není NY), tak to teda potěš koště! Člověk co tohle napíše pak musí mít zákonitě větší respekt ze sousedovy mačety, než z atomovky v USA (protože ta první dělá binec nepokrytě, hned a blízko mě, ale ta druhá bouchne jednou někde daleko a pak zabíjí „nenápadně“ a tak o nic nejde), nebo fakt nevím, jak si to vysvětlit. A nakonec pokud jde o Visiona a Mjolnir, tak nějak nechápu, kde jste vzali to, že by měl být „čistý“ „hodný“ „nezkažený“ a podobně, aby mohl kladivo zvednout. To je přeci absolutní blbost! Mjolnir je ekvivalentem Excaliburu, ne nějakého „měřiče ctnosti“ a může být zvednut jen osobou, hodnou stát se králem Asgardu. Ale být králem přeci neznamená být čestný hrdina nebo hodný blbeček! Naopak, jak Thor trefně řekl na konci své 2.sólovky, být králem je krvavá a „hnusná“ práce a člověk musí být trochu „svině“, aby jí mohl dělat (však Odin taky není žádný svatoušek). Čili kladivo neřeší kdo je „správňák“, ale kdo má vlohy být vůdčí osobností, schopnou se obětovat a dělat těžká rozhodnutí pro svou zem, a to zjevně Vision je. A má k tomu nakročeno i CA, ale právě proto, že je moc „hodnej“ s tím kladivem jen nepatrně pohnul.

#87 Drticool
6.5.2015 | 14:25:18
Ikari

ja nevim … nejak se mi tenhle styl filmu prejedl – na AoU jsem se tesil jako male dite ale po shlednuti jen … hmmmm – vubec nic noveho, nicim to neprekvapilo – akce a vtipy sice super, ale to mi samo o sobe prijde malo … uprime poslednim filmem z MCU ktery se mi opravdu libil byl Iron Man 3 – pak uz nic … asi cas se posunout nekam jinam … ze by SW? :D

6.5.2015 | 14:46:34
téčko171

J8 osobně za vrchol Marvelácký tvorby považuju Winter Soldiera. Ten měl prostě všechno.

#84 Lumicko
webmaster
7.5.2015 | 0:40:54
Lumicko

#83 téčko171: Jop… Este ze reziruju dalsich Avengerov ty isty reziserovia co Winder Soldiera… neviem si spomenut na ich mena teraz

7.5.2015 | 17:24:43
Johny MK42

Me se film líbil,akorát ootitulková scéna mne trosku zklamaka (čekal jsem Ant Man,Black Panther nebo neco o Hulkovi). Ikdyž se ve filmu nesmí objevit nic o Magnetovi,tak všimli jste si toho lehkého popíchnutí od Marvelu,kdyz jedno z dvojcat rika,ze se raketa zastavila tesne nad zemí ? Take se mi libilo,ze film nechaval dropky pro fanoušky (raketa nad zemí,úsměv Visiona na Scarlet Wich atd…). Taky se mi libilo jak marvel vyresil co s Avengers po Civil War. ! .. Myslite ze Pietro je vážně off ? …prijde mi divny,ze by predstavili jednu z vyznamnejsich marvelovskych postav a hned ji zabili… A k tomu,ze Iron Man stvoril Ultrona,proc ne ? Stejnak ho vsichni zacnou nenavidet v Civil War…pokud zde neni nekdo kdo je na jeho strane :D

#86 PecaCZE
7.5.2015 | 23:47:42
PecaCZE

#85 Johny MK42: Když bych mluvil bez znalostí komiksů a obsazení, tak mě teď napadlo, že Quicksilver má rychlý metabolismus, což by mohlo mít za důsledek léčení, takže kdo ví.

#90 Johny MK42 #92 Tamon
8.5.2015 | 2:55:23
Drticool

#81 Abs: sám bych to líp nenapsal

8.5.2015 | 9:25:49
Miník

x – man patri do marvel ne? proc to teda marvel nejak nevyresi s tema pravama? sry nerozumim takovym vecem, tak estli mi to nekdo nevysvetli :)

#89 Masinaka
9.5.2015 | 0:58:24
Masinaka

#88 Miník: Kolem přelomu tisíciletí Marvel prodával práva na zfilmování některých svých sérií jiným studiům, aby získal prachy. Je to dobře popsaný například tady: http://www.edna.cz/…-marvelovky/

#91 Miník
9.5.2015 | 10:04:26
Johny MK42

#86 PecaCZE: To je možné, ale proste si myslim,ze ho jeste uvidime,ze vytahnou neco jako projekt Tahity a nebo Scarlet Wich uz jednou dokazala v komiksu oživit Wonder mana, a potom je tu ta léčící „rakev“. Ja osobne jsem spis cekal ze umre Hawkeye, protoze v komiksech uz umrel…a to uz asi 30× :D

#93 Elhonzo
9.5.2015 | 13:50:51
Miník

#89 Masinaka: aha diky :)

9.5.2015 | 21:32:04
Tamon

#86 PecaCZE: tak to by se měl modlit aby ho nepohřbili :)

10.5.2015 | 10:48:35
Elhonzo

#90 Johny MK42: Fakt jo ? Já měl za to že jen jednou , ale tak asi čteme jiný komiksy :-D .

#99 Johny MK42
10.5.2015 | 11:22:16
Drticool

Tak konečně sem byl na Avengers 2 a Iron Man zas nejhustší. Dal nový význam slovům satelitní podpora. Jinak ten infiniti stone je docela slabej. Toho koho ovládá stačí praštit do hlavy a nebo ho vyruší Witch a Starka ani ovládnout nedokázal. S tím, že ho dali to toho žezla to fakt nedomysleli.

#95 Tamon
10.5.2015 | 14:34:23
Tamon

#94 Drticool: takže spíš to žezlo je k ničemu

#96 Drticool
10.5.2015 | 18:25:54
Drticool

#95 Tamon: žezlo už je teť asi opravdu k ničemu

10.5.2015 | 23:27:47
terryuiu

Já teda nevím, tady se pořád dokola omílá oficiální text distributora, který se sepíše když film ještě v podstatě neexistuje a často nekoresponduje s tím, o čem skutečně film je :) Mně teda nepřišlo, že by Tony Stark stvořil Ultrona. Tony a Bruce našli v Lokiho žezle „uvězněnou“ umělou inteligenci, kterou CHTĚL využít jako software pro svoje roboty, ale nepodařilo se jim rozluštit, jak tato věc funguje. Ultron se „probudil“, když zrovna byli na večírku a jelikož potřeboval nějakou hmatatelnou podobu, tak první, na co narazil byl Starkův rozbitý robot. Tony Ultrona nevymyslel, nestvořil, nesestavil, Ultron existoval nejspíš tisíce let a konečně nabyl vědomí.

#98 Drticool
11.5.2015 | 12:28:57
Drticool

#97 terryuiu: já jsem to teda pochopil tak že oni tu umělou inteligenci našli a pokoušeli se jí poskládat tak aby chránila zemi, což se jim nedařilo a tak šli na večírek zatímco Jarvis to zkoušel dál. No a nakonec se mu povedlo složit funkční verzi, která držela pohromadě, ale nebyla postavená tak dobře aby se nestalo to co se stalo. Jen nechápu proč se snažil použít neznámou inteligenci, když už měl Jarvise, který de fakto všechny stroje stejně řídil a poslouchal ho na slovo.

11.5.2015 | 16:06:34
Johny MK42

#93 Elhonzo: No jako 30× ne zatim jsem ho videl umrit 2×. Poprvé v Avengers rozpad a potom v jeho vlastnim komiksu mu nejakej šasek zarazil šíp do oka :D Ale je pravda,ze nevim jestli to byl konec,protoze jsem uz nenasel stazitelny pokracovani :D :(

#106 Elhonzo
11.5.2015 | 16:40:36
-Pako-

Tak už jsem taky konečně viděl. Pecka … parádí filmeček, Tony Stark ala Vtipálek na druhou nezklamal… A ta jeho Verča?… bomba ženská, tu bych bral taky :D

Ale Thanos to na konci zabil, když řekl, volně přeloženo: Co si neuděláš sám, to prostě nemáš" :D

Jinak Skvělé postřehy, jsem zase o něco chytřejší :)

11.5.2015 | 23:14:31
azoxid

Loki asi nebude moc happy, že mu rozebrali žezlo xD Že Vision zvednul kladivo si vysvětluju tak, že je to napůl stroj/člověk s kapkou (kamínkem) mimozemšťana a kladivo ho prostě neumí rozpoznat. .....a nebo je to právoplatnej dědic Asgardu :-D každopádně Vision mi přijde dost silnej, zejména s tím šutrem. Už chápu, proč to tělo Ultron tolik chtěl – avengery by vymlátil úplně v pohodě. No film to byl fajn, akční scény super, až trošku přehnaný. Winter soldier mi přijde pořád (zdaleka) nejpovedenější marvelovka.

#103 LucasAlt #104 Drticool
12.5.2015 | 1:00:17
LucasAlt

Bude někdo tak laskav a pod napisem spoiler… mi ukryje k přečtení závěr filmu… asi hlavní věc proč cítím z filmu stále sklamání :( (idealně někdo znalý MU a hlavně někdo kdo má aspon náznak informací o příštích filmech) Ten kdo viděl jistě bude vědět na co narážím… poslední 3–4scény před konečnými titulkami předem děkuji :) …

Doufám, že tento odstavec nikdo nebude brát jako spoiler, po vzoru Sheldna, čtu to bez dechu protože vím, že mi to vezme dech a tak už mi to dech tedy nevezme :D :D :D :D … (Fandové TBBT též pochopí :D ) Předem díky

12.5.2015 | 12:37:03
LucasAlt

#101 azoxid: winter byl best souhlas, jediné co bych wintrovy vytkl je chybějící hawkeye :( což prostě nechápu, že jeden z hlavních hrdinů a agentů shieldu, prostě nezasáhl ani si mu nezavolali na pomoc, přitom on je ten, který dokáže Hellicalier sestřelit šípem :D :D :D … a ano napsal jsem to foneticky prosím, žádné křižování :D

12.5.2015 | 12:39:58
Drticool

#101 azoxid: Dovolím si tě poopravit (stejně jako mnoho dalších). Zaprvé na filmu sem byl dvakrát a ani jednou jsem neslyšel, že by mu říkali Vision (ikdyž jsem se mohl samozřejmě přeslechnout), tak nechápu, proč ho všichni jmenujou podle komixu. Klidně mu můžou v dalším filmu říkat jinak(viz dvojčata). A za druhé nehaň Avengers, protože by ho v pohodě nakopali do prd*** a stačil by k tomu dokonce jeden jedinej Avenger. Jestlipak uhodneš kterej?

#106 Elhonzo #108 azoxid #109 LucasAlt #111 Onewinged
12.5.2015 | 18:37:38
Drticool

Btw ve filmu bylo zcela jasně řečeno, kdo by nade všema vyhrál. ;-)

12.5.2015 | 18:39:59
Elhonzo

#99 Johny MK42: Umřel pouze v „Avengers Rozpad“ od té doby ne .

#104 Drticool: Na filmu jsem byl také dvakrát a v obou případech je tam Vision jmenován jako Vision . Když pominu to nepřímé jmenování typu Thor: „I've had a vision“ a Ultron:„My vision , they really did take everything from me..“ . Tak je Capem na konci nazván Vision když říká :" Well the Vision is artificial intelligence" .

#107 Drticool
12.5.2015 | 20:23:09
Drticool

#106 Elhonzo: To co říkají Thor a Ultron je běžná fráze o tom, že měli vizi a na toho capa na konci se ještě podívám. A nemá cenu řešit kolikrát umřel v komixu když filmy jsou jimi jen volně inspirovány.

12.5.2015 | 21:46:11
azoxid

#104 Drticool: Vidím, očividně sis dovolil poopravit hafec lidí tady, ty asi budeš ten pravej expert na avengers. Sice jsi nemusel slyšet ani jednou, že mu říkali Vision, ale to jsem netvrdil. Tak jsem ho nazýval já ve svém postu. Beztak to Vision je a všem je to jasné, tak nevim co máš za problém.

#110 Drticool
12.5.2015 | 22:37:42
LucasAlt

#104 Drticool: nejsem moc velký znalec, ale VIsion bude Vision protože v soundtracku má přímo song Vision :D a hudba odpovídá té která byla když se tam prvně objevil :) to jen na okraj :D …

12.5.2015 | 23:01:34
Drticool

#108 azoxid: Jen mě tak trochu štve, jak ho tu někteří velebí toť vše. A na experta si rozhodně hrát nechci.

13.5.2015 | 0:08:39
Onewinged

#104 Drticool: Dvojčatům sice přezdívkama neříkají, ale v závěrečných titulkách je uvedené mají :D Stejně je tam tak pojmenovaný Vision

16.5.2015 | 0:08:31
starlord300

#57 Sahamies: marvel one shoot- All hail the king.Tam spomínaju skutočného mandarina,ktorí si chce vziat spät svoje meno a pomstit sa ,či tak nejak.Skoda ze to nerozvinuli dalej..

20.5.2015 | 19:37:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy