Ebony Maw

Ebony Maw

Thanosův nevlastní syn a jeho herold, který připravoval všechny na jeho příchod. Spolu s Cullem Obsidianem byl vyslán získat Kámen času.

Sezóny 2
2018 - 2019

Informace

Celé jméno: Ebony Maw
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Jonathan Hickman, Jerome Opeña
Představitel: Tom Vaughan-Lawlor
Poprvé se objevil v:
New Avengers Vol 3 #8 (září 2013)

Filmy

O Mawovi

Spolu s Black Orderem sloužil Ebony Maw Thanosovi. Spolu s týmem vyrazil proti Egovi, jehož existence byla urážkou Smrti. Bitva skončila remízou. Thanos však netušil, že Maw se zmocnil mimozemšťana jménem Trynka, jehož rasa byla schopna nahrávat zkušenosti svojí DNA, aby je mohli předat svým potomkům. Když Thanos zaútočil na Zemi, Maw se měl vypořádat s Doctorem Strangem. Šílený manipulátor jej přesvědčil, aby vyvolal démona Shuma-Goratha a sloužil jim jako dvojitý agent. Jeho úkolem bylo vystopovat Thanea. Jakmile to udělal, Maw jej nechal vše zapomenout a propustil jej. Maw nakonec začal Thanea učit, aby se stal někým větším, než byl Thanos nebo kdokoliv jiný.

Maw jej dokonale přesvědčil a Thane dělal vše, co mu navrhl. Vše se nakonec zvrtlo a Ebony Maw byl nucen uprchnout. Když Challenger znovustvořil Black Order, přizval Mawa, aby se do něj vrátil. Challengerův tým však bitvu s Grandmasterem prohrál a přeskupil se na planetě Angargal.

Filmy, seriály a další média

Ebony Maw se objevil v animovaných seriálech Avengers Assemble a Guardians of the Galaxy, kde jej namluvili René Auberjonois a James Urbaniak. Zahrát jste si za něj mohli v LEGO Marvel Super Heroes 2, Marvel: Future Fight a Marvel: Contest of Champions.

Marvel Cinematic Universe

Ebony Maw byl stejně jako zbytek Black Orderu sirotkem, kterého se Thanos ujal, když zničil jeho domovský svět. Maw byl například u toho, když Thanos zničil planetu rasy Zen-Whoberi a zmocnil se malé Gamory. Spolu s „otcem“ a „sourozenci“ vyrazil o několik let později získat Kámen prostoru, který Thanos získal bez sebemenších problémů. Ebony Maw byl poté vyslán získat Kámen času, takže započal invazi na New York. Zde unesl Doctora Strange a začal jej mučit na své lodi, jenže byl vypuštěn do vesmíru jeho přáteli a zemřel.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
xflori01

Nejlepší Thanosův voják

webmaster
10.8.2020 | 21:40:08
Babylonian

Absolutně perfektní postava. Jedna z top 5 postav z Infinity War na 100%.

18.6.2018 | 21:13:19

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama