Krypton
76/100 - 43×

Krypton

Roky před narozením Supermana byl rod Elů zostuzen a vyloučen ze společnosti. Příběh seriálu sleduje události Supermanova dědečka, který na Krypton přináší naději a rovnost. Zároveň mu také půjde o zachránění planety, která je na pokraji zničení. Podaří se Seg-Elovi zachránit svůj rod a rodnou planetu?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Cameron Cuffe (Seg-El), Ian McElhinney (Val-El), Shaun Sipos (Adam Strange), Georgina Campbell (Lyta-Zod), Blake Ritson (Brainiac), Wallis Day (Nyssa-Vex), Elliot Cowan (Daron-Vex), Ann Ogbomo (Jayna-Zod), Colin Salmon (Dru-Zod), Aaron Pierre (Dev-Em), Rasmus Hardiker (Kem), Blake Ritson (Jeho Eminence), Hannah Waddingham (Jax-Ur), Emmett J. Scanlan (Lobo)

Recenze druhé a finální řady seriálu Krypton

Recenze druhé a finální řady seriálu Krypton

Před pár dny skončila druhá sezóna Kryptonu a všichni si už určitě udělali čas, aby se podívali na epické finále. I my jsme tak učinili, a tak přišel čas celou sezónu pořádně zhodnotit. Při hodnocení se dotkneme i nečekaného konce celého seriálu, který všechny fanoušky pořádně zasáhl.

8 0
25.8.2019

Máme za sebou druhou řadu a bohužel i vlastně celý seriál. Ten byl totiž nečekaně ukončen, když stanice Syfy nebyla spokojená se sledovaností. Show si do té doby vedla u fanoušků dobře. Podařilo se něco úžasného jako v případě Gothamu. Tvůrci si vzali jednu myšlenku, jedno místo a dokázali udělat seriál o Supermanovi bez Supermana.

Dá se říci, že na to jsou v DC experti a mnohdy se těmto vedlejším projektům daří daleko lépe, než když se udělá rovnou seriál o Supergirl. Krypton měl své kouzlo a každá sezóna byla zcela jiná. Ta druhá se soustředila na občanskou válku na planetě a generála Dru-Zoda. Zatímco v první řadě se jeho chování dalo pochopit, druhá ho už vyprofilovala jako zlého tyrana, ze kterého šel opravdu strach.

(Seg-El byl dobrou hlavní postavou. Foto: Syfy)

A nutno dodat, že Zod nebyl jediným dobrým záporákem. Seriál nám střídavě nabízel Brainiaca, kdy se zpočátku mohlo zdát, že jeho návrat byl vynucen na sílu, ale možná až později Brainiac dokázal, že má stále co nabídnout a nějaké to eso v rukávu schovává. Stejně tak Doomsday. Původně ničící stroj určený k zabíjení dostal svou vlastní osobnost, kdy jsme ho mohli svým způsobem i litovat. A to se doposud nestalo ani v žádném hraném filmu.

Tvůrci si uměli pohrát se zápornými postavami, na které de facto cílili už ve své marketingové kampani. A byl to dobrý tah, protože právě tyto postavy jsou tím nejlepším na seriálu a hravě strčí do kapsy ty kladné. To ovšem neznamená, že ty se mají za co stydět. Jen z Nyssy-Vex, která excelovala v řadě první, se stala trochu usedlá žena, která již neměla čím překvapit.

Druhá sezóna má neskutečné tempo, nabídne zajímavé lokace, dokáže udržet divákovu pozornost a hlavně se vytasit s naprosto nečekanými zvraty. Zvlášť druhá polovina série nabídne těchto zvratů hned několik, někdy i povedenou akci. Je na co se dívat a je o co stát. Deset epizod na sezónu bohatě stačí a vlastně ani jedna nepůsobila zbytečně a vždy měla nějaké své opodstatnění v rámci celého děje.

(Nyssa se pochlubila jednou z nejlepších akčních scén v celém seriálu. Foto: Syfy)

Seriál dokáže bavit i nekomiksové fanoušky. A ty si i našel (i když zřejmě to nebyli právě ti, co by si pouštěli televizi a měli vliv na sledovanost). Stanice Syfy se pochlubila dobrým seriálem, který měl zpočátku velké tvůrčí problémy, ale dokázal se najít a rozhodně se nemá za co stydět. Ba naopak, v současné komiksové tvorbě na seriálovém poli bude ještě chybět.

Druhá řada jasně dokázala, že svět Kryptonu a Supermana je bohatý a má co nabídnout. Jenom se ta látka musí správně zpracovat. Pokud Warner Brothers neví, jak má uchopit filmové příběhy o Supermanovi, může se zčásti poučit odsud. Tady to totiž tvůrci zvládli s noblesou na výbornou – vzali si myšlenku, pár známých a i zcela neznámých postav a dokázali přichystat skvělou podívanou.

Uvidíme, jaká bude budoucnost seriálu. Ale radši počítejme s černým scénářem, že žádná stanice se seriálu již nechopí. I tak budeme moci na Krypton vzpomínat jedině v dobrém. Ještě nějakou dobu bude bolet ten otevřený konec s Brainiacem a Jor-Elem, ale bohužel se nejedná o první a ani poslední show, která byla náhle zrušena, i když se počítalo s pokračováním.

Hodnocení: 80%

Diskuze /3

FValek

Je fakt smutné, že seriál končí, když se tak kvalitně rozjel a podle mě byl fakt příjemný a jeden z těch dobrých. Toho, že Nyssu nechali trčet na té planetě budu litovat do smrti. :( :D

25.8.2019 | 19:39:06
Orbin01

Ty lidi ze stanice Syfy jsou velcí Kreteni. Seriál byl bozi

#3 mathush
26.8.2019 | 20:42:20
mathush

#2 Orbin01: Přesně tak

27.8.2019 | 8:18:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav titulků

Epizoda S02E09: Blood Moon

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Seriál skutečně zametl s jednou hlavní postavou, ta je nadobro pryč

Seriál skutečně zametl s jednou hlavní postavou, ta je nadobro pryč

Dělat prequel o planetě a postavách, u kterých víme jejich osud dopředu, je vždy složité. A tak tvůrci změnili chod událostí a nacházíme se v alternativní realitě, takže mohou kdykoliv zabít kohokoliv. A to se nyní stalo. A možná právě proto je smrt jedné postavy tak nečekaná.

Aktualizace postav

V průběhu vysílání druhé řady seriálu Krypton budeme průběžně vytvářet a aktualizovat profily nových postav:

Zajímavosti

Seriál se opět vytasil s jedním zvratem, který asi jen tak někdo nečekal

Seriál se opět vytasil s jedním zvratem, který asi jen tak někdo nečekal

Seriál Krypton se každý týden blýskne s novou epizodou a vždy se dozvíme něco nového, co nás naprosto šokuje. Jiný nebyl ani díl Zods and Monsters, který se kromě prozkoumání minulosti Doomsdaye zaměřil i na jedno slavné odhalení, které asi nikdo z nás nečekal.

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama