Star Trek: Discovery Nový plakát ke třetí řadě Discovery vypichuje diverzitu celého seriálu

Nový plakát ke třetí řadě Discovery vypichuje diverzitu celého seriálu

Nový plakát ke třetí řadě Discovery vypichuje diverzitu celého seriálu

Pamatujete ty časy, kdy alespoň jednou z hlavních postav Star Treku byl heterosexuální bílý muž? Tak na to můžete zapomenout, protože takové už v Discovery nemáme. Po odchodu Gabriela Lorcy a Christophera Pikea nám zbyly už jen tyto postavy. Líbí se vám plakát?

13 1
18.9.2020

Na internetu se v posledních dnech dost řeší nejnovější plakát ke třetí řadě Discovery. Ten je samozřejmě nádherný a znovu jde o skvělou photoshopovou práci. Nicméně fanoušky spíše zaujalo složení hlavních postav. Seriál se již delší dobu hlásá, že diverzita je to, oč tu jde. A tvůrci se to nebojí jít s tím na trh v plné parádě.

Typičtí známí klišé-hrdinové z minulého století zcela vymizeli. Heterosexuálního bílého muže tu už nemáme. Když se tedy podíváme na plakát zleva doprava, tak tu máme Michelle Yeoh s asijskými kořeny, oproti předchozím řadám výrazně silnější Sylviu Tilly, mimozemského Saru, za zástupce černochů Michael Burnham (pouze na první pohled pánské jméno, ale jde skutečně o ženu se vším potřebným) a Clevelanda Bookera, z minorit tu máme homosexuální duo v podobě Paula Stametse a Hugha Culbera. A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na transgendera / nebinární Adiru v podání Blu del Barrio.


(Jak se vám plakát líbí? Foto: CBS All Access)

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /11

AVE_Jirka

Nevím jak ostatní, ale já na tom plakátu vidím lidi a Saru. Nějak mi nejde na rozum řešit zda je tam chlap, žena, černoch/běloch, černoška/běloška nebo dokonce sexuální orientaci. Buď jsem extrémně omezený :-D a nebo nechápu, proč se musí opakovaně zdůrazňovat něco, co alespoň já považuji v dnešní době za normální a nic neobvyklého ;-). No a kdyby měl někdo pocit, že je mi třeba 15 a jsem zblbý a moderní děcko :-D, tak pro sichr dodám, že už jsem krok od čtvrtého křížu :-D. Zkrátka kouknu na plakát a vidím posádku. To zda mi je někdo sympatičtější nebo ho nemusím (spíš otázka charakteru postavy) nevnímám skrze pohlaví, barvu kůže a už vůbec ne orientace.

#11 YGHY007
18.9.2020 | 16:34:03
ori

A ja že čo tam bude robiť Sarek a to je Saru :D

redaktor
18.9.2020 | 16:38:24
Darnwell

Existují jen dobře napsané a zahrané postavy, nebo špatně napsané a zahrané postavy, a permutace těchto stavů. Na zbytek kálí Bílej Tesák.

18.9.2020 | 18:44:28
Negan_Grimes

Mne je to jedno, aj keď tam bude transgender mačkopes, hlavne bude to Startrek :) A ten nie je o súboji pohlaví.

18.9.2020 | 18:56:29
westbohemian

Plakát je skvěý! A díky za odkaz na zdroj, kde si k němu člověk může i přečíst zajímavý článek, narozdíl od těch hloupých keců tady.

#6 Darnwell
18.9.2020 | 20:16:49
Darnwell

#5 westbohemian: Můžeš trochu upřesnit ty hloupé kecy tady? Zatím se tu každý vyjádřil v tom smyslu, že je buřt, které z dva a sedmdesáti pohlaví ta která postava má, hlavně když bude zajímavá.

18.9.2020 | 20:58:13
Rockyp

Je to taková zvláštní banda. Bude tam chybět někdo jako Pike.

18.9.2020 | 21:27:05
Raiden123

Ehm,to je predstavenie zlozenia momentalnej populacie v amerike,alebo buducich postav v star treku,akosi mi ten clanok v tomto nesedi…ale zoberiem to ako zvlastny vtip.

No za Pika tam bude imperatorka s zrkadloveho vesmiru a este potom bude mat vlastny serial… mozno …

18.9.2020 | 23:13:37
Motus

Mě by ani v podstatě nevadila ta myšlenka toho že ty postavy budou takové … být bi nebo homo mi přijde normální zbytek je sice mentální porucha ale i tak jsem takové lidi dokázal vždy respektovat a chovat se k nim jako ke každému druhému ale myšlenka že to vyloženě budou propagovat a na sílu cpát do seriálu pravděpodobně jen naštve víc lidí a uškodí skupinám těchto lidí.

19.9.2020 | 3:40:42
ori

A viete že keby na to neupozorníte tak ti to ani neuvedomím? Ale stále sa také veci riešia a preto sú na to také zlé ohlasy. Ja sa na 3. sériu veľmi teším a je mi jedno kto tam bude hrať ak to bude mať dobrú zápletku.

redaktor
19.9.2020 | 14:47:57
YGHY007

#1 AVE_Jirka: Amen

20.9.2020 | 15:16:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E02: Far From Home

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Nejlepší epizody - 3. řada

Novinky

Čtvrtá řada potvrzena, začne se na ní pracovat již začátkem listopadu

Čtvrtá řada potvrzena, začne se na ní pracovat již začátkem listopadu

Hned s premiérou třetí řady tu máme pozitivní zprávu pro všechny fanoušky. Čtvrtá řada je oficiální potvrzena. To jsme samozřejmě tušili, že k něčemu takovému dojde, nicméně nyní to víme přímo z úst tvůrců. Snad tady s námi bude seriál ještě o něco déle a plánuje se spoustu dalších řad.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie