Zdroj: ComicBook.com
Klingoni sehráli během první řady velice důležitou roli, protože byli ústředními aktéry války. I když další sezóna nebude o nich, s některými Klingony se setkáme. Ti ale nebudou vůbec podobní těm, na které jsme zvyklí z první řady. Co všechno za změnou stojí?
První řada nám znovu představila Klingony, jednu z nejznámějších ras v celém Star Treku. Jejich vzhled byl ale pod velkou palbou kritiky, protože se vůbec nepodobali těm, které známe z původního seriálu. O to víc absurdně může tato zpráva znít, protože když už jsme si na jejich nový vzhled tak trochu zvykli, tvůrci ho opět změní.
(Jak moc se vzhled změní protentokrát? Foto: CBS All Access)
Designér Glenn Hetrick přiznal, že druhá sezóna poskočila v čase, nějaký čas od války uplynul, seriál se vyvinul, stejně tak Klingoni, proto je načase je představit v novém světle. To samozřejmě může působit velice podivně, ale Hetrick zároveň dodal, že v první řadě jsme poznali pouze šest hlavních rodů Klingonů a nyní budeme mít příležitost poznat nové Klingony z jiných rodů žijící na jiných planetách.
Glen Hetrick také naznačil, že některý z nových rodů může být konečně podobný těm, které známe z předchozího seriálu, což rozhodně potěší fanoušky. Takže opět budou na pořadu dne vlasatí Klingoni. Klingoni by obecně neměli ve druhé řadě hrát tak důležitou roli jako v první sezóně, ale stále se budou řešit určité dozvuky války, takže tvůrci nechtěli Klingony nechat zcela mimo hru.
Co si myslíte o vzhledu Klingonů v první sérii? A je vůbec dobře, že se jejich vzhled znovu (zřejmě razantně) změní?
Zdroj: ComicBook.com
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?
Když už Patrick Stewart dostal svůj rozlučkový seriál a možná se chystá film, proč by studio nemohlo věnovat alespoň malou roli Williamu Shatnerovi? Ten by o návrat rozhodně stál a klidně by se nechal omladit. Shatner má postavu Kirka opravdu rád, tudíž by se nebál zajít ještě dál.
USA | 2017 | Ukončeno
3 sezóny
| CBS All Access
| 43 minut
Amazon Video
| SkyShowtime
Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.
Obsazení:Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)
(více)
Diskuze /21
Bob Lazar
Mě to vůbec nevadí, už jsem si zvykl na to, že klingoni mají se vzhledem skrze star trek-versum problémy obecně :D
Wolfinator1
Jo chci vlasaté staré Klingony a chci aby nějakého hrál Michael Dorn. ( Worf ) :D
RagnarokCzD
Mě se nová verze docela líbila … ale pokud se budou podobat jen „někteří“ … obávám se, že tvůrcům se podaří jen naštvat další skupinu lidí. :D
Raiden123
Tak to su iny frajeri ty tvorcovia…
No ono je pravda,ze tam bol raz jeden problem,a ze klingoni stratili svoj vzhlad s hrbolatym čelom,kvoli epidemii virusu ktoru si sposobili sami a potom vyzerali ako ludia,ale potom im niekto pomohol plastickou chirurgiou a opravnou genovou terapiou niektory ziskali svoj vzhlad spet.Niektory si nechali vzhlad ludi aby mohli robit špionov vo federacii.Prekvapivo jeden s doktorov bol Klingon,ktory pomohol znicit ten virus … lenze je neiste v ako obdobi sa to stalo,jedna verzia je,ze sa to stalo v obdobi povodneho star trek serialu,co by sedelo do pribehu discovery,ina verzia,ze sa to stalo pocas obdobia serialu DS-9,ale to uz si niesom isty.
Zmenu vzhladu klingonov aby sa podobali viac povodnym klingonom zo starsich serialov uvitam.
#5 A_V #10 -Skinner-A_V
#4 Raiden123: Ten virus byl ve ST Enterprise
Kratos91 překladatel
Probůh tak doba jde dál, tak občas je třeba pár změn. Kyberlidé se v Doctor Who taky změnili od prvního setkání :D
mathush
Pokud se tím uspokojivě vysvětlí vzhled z první řady, tak to uvítám.
percival2
No, tenhle seriál byl vždy placatý a tvůrci házeli svoji neschopnost na další a další teorie. Tak co se divíme.
Raiden123
A_V dik,za upozornenie, lahko sa možem pomylit`.
-Skinner-
#4 Raiden123: V podstate v ENT prišli scenáristi ST s vysvetlením prečo klingoni vyzerali v TOS inak. Trvalo im to iba 28 rokov. Tvorcovia DIS prišli so svojím vysvetlením zmeny vzhľadu oveľa skôr. A to, že sa vzhľad Klingonov líši medzi rodmi a v minulých ST sme videli iba jeden alebo pár rodov ktoré vyzerajú podobne. Proste chceli v DIS vyskúšať niečo nové a nevyšlo to. Ale nemyslím, že nový vzhľad už neuvidíme, skôr budú chcieť obidve varianty skombinovať.
#11 mathushmathush
#10 -Skinner-: Takže pokud to mám chápat správně, klingonské rody se od sebe liší stejně, jak tředa kladivoun od rejnoka, nebo nějakého jiného žraloka?
#12 -Skinner--Skinner-
#11 mathush: Je to napísané aj v článku proste rody vyzerajú inak.
#14 mathushpidalin
Že by tvůrcům konečně došlo že udělali chybu s tim vzhledem?
mathush
#12 -Skinner-: Tak v tom případě to vezmu čistě vědecky. Klingon je v tom případě v živočišné říši čeleď, stejně jak na Zemi hominidae. Pak jednotlivé rody hominidae jsou Homo a jeho druhy sapiens, neandrthalensis, erectus, habilis… Homo je v tomto případě jeden rod, který se dělí na druhy. Jiné rody, které mají s hominidy společného předka jsou pak orangutani, šimpanzi, gorily. Pokud je v mé úvaze něco špatně, opravte mě. Jelikož lidé a lidoopi mají rozdílné počty chromozomů, nemohou se mezi sebou křížit. Pokud je tomu tak i s Klingony ve star treku, pak by se také jednotlivé rody nemohly křížit. Ale stejně, jak se zdá, všechny humanoidní mimozemské druhy musí mít stejný počet chromozomů i stejné chemické složení kyseliny deorixibonukleové, aby se mohly křížit s jinými rasami. Viz B´Elana klingonsko-lidský hybrid, Spock vulkansko – lidský hybrid, Naomi Wildmanová Ktariansko-lidský hybrid… Zajímalo by mě, jak by vypadal hybrid člověka a druhu 8472 :-D
#15 -Skinner- #21 Bafomet42-Skinner-
#14 mathush: Ako si spomenul v Star Treku sa väčšina rás vyvinula zo spoločného predka: http://memory-alpha.wikia.com/…ent_humanoid . Klingoni by sa možno dali prirovnať k tigrom. Jeden druh ktorý ma niekoľko poddruhov. Alebo si zober rozmanitosť psov, ktorý sú schopný sa medzi sebou krížiť pretože sú poddruh vlka dravého.
#16 -Skinner- #17 mathush-Skinner-
#15 -Skinner-: Teda lepšie povedané ten druh rozsial svoju DNA po planétach a ostatné druhy sa vyvinuli do podobnej formy. Preto väčšina druhov v ST vyzerá podobne.
mathush
#15 -Skinner-: Ano, jenže u těch tygrů/psů je rozdíl druhový/plemenný, nikoliv rodový. U psovitých šelem je rodový rozdíl u mědvědů. Česky je rodově medvěd druhově nějaký, ale latinsky jsou co jiný druh, to jiný rod. Neexistujou dva stejné rody s různýmy druhovýmy jmény.
#18 -Skinner--Skinner-
#17 mathush: Ja som nepochopil ako ty myslíš rod. Klingoni majú 24 rodov ale nie je to myslené ako druh ale je to z anglického House čo sa prekláda ako rod. Podobne ako v Game of Thrones je rod Targaryenov, Starkov atď..
#20 mathushpidalin
třeba se klingoni šlechtěj jako psi a proto vypadaj tak rozdílně :-) taky by do toho vysvětlení mohli zapojit eugenocký války, jako už to několikrát v minulosti udělali
mathush
#18 -Skinner-: Game of Thrones neznám. Nesleduji. Jak jsem říkal, budu to brát vědecky. Pokud jsou klingonské rody/domy jak naše pokrevní rody, můj rod se nijak neliší od rodu Nováků, Dvořáků, Kovářů a podobně. Takhle se mi alespoň lépe chápe rozdílný vzhled. Samozřejmě jsem zvědav na vysvětlení těch, co na seriálu makají, všechno může být úplně jinak. Jak bylo v TNG a DS9 několikrát řečeno, dům Moghův, pak dům Worfův (a to byli příbuzní a jiné domy), když si Quark vzal klingonskou ženu, byl to najednou dům Quarkův, takže tam ty domy chápu pokrevně jako naše příjmení. A pokud tomu tak je, jak by asi Worf vypadal, kdyby se Mogh spářil třeba s L´Rell? Počítám, že klingonů bude asi 9 miliard a pokud je mezi nimi jen 24 rodů pokrevních, to je pak obrovská pokrevní rodina. 24 rodů živočišných mi jaksi sedí lépe.
Bafomet42
#14 mathush: Čistě vědecky je absurdní poměřovat klingony pozemskou evolucí. Exobiologie by mohla mluvit o vysoké polymorfní adaptabilitě a vše by bylo vyřešeno (včetně hybridů s pozemšťany). Ale lze si vycucat x dalších tezí, třeba klingonský původ nikoliv z jediné planety, ale celé klingonské galaxie, kde se jednotlivé rody v některé fázi vývoje přizpůsobovaly rozdílným ekosystémům různých planet, atp. ;)