Star Trek: Discovery Nový seriál Star Trek má své jméno

Nový seriál Star Trek má své jméno

Nový seriál Star Trek má své jméno

Už nějakou dobu se internetem šíří zprávy o připravovaném seriálu ze světa Star Treku, ale dosud o něm nebylo známo nic kromě předpokládané doby vysílání. Výkonný producent seriálu Bryan Fuller ale včera do světa vypustil první informace.


14 0
24.7.2016

Seriál, který je naplánován na leden 2017, bude mít název Star Trek: Discovery. Stejný název, tedy Discovery, bude mít i nová vlajková loď seriálu. Brian Fuller prohlásil, že si nedokáže představit žádné jiné jméno, které by se do Star Treku více hodilo.

Kromě toho byl zveřejněn další teaser, tentokrát právě s náhledem nové hvězdné lodi U.S.S. Discovery. Loď má design neznámé třídy a sériové číslo NCC-1031. Producent Heather Kadin ale prozradil, že vzhled lodi zatím není finální a může se ještě proměnit. U.S.S. Discovery je svým vzhledem založena na konceptu designu U.S.S. Enterprise Ralpha McQuarrieho, který byl zvažován pro film Star Trek: The Planet of Titans, jenž měl být prvním filmem k původnímu seriálu.


Thumbnail Play icon

Tvůrci seriálu Star Trek: Discovery jsou Bryan Fuller (American Gods, Hannibal) a Alex Kurtzman, jenž se podílel i na scénářích nových startrekových filmů Star Trek (2009), Star Trek: Do temnoty (2013) a Star Trek: Do neznáma (2016), které se odehrávají v alternativním vesmíru původního seriálu Star Trek z roku 1966.

Star Trek: Discovery ale kromě Kurtzmana nebude mít s franšízou nic společného – tvůrci připravují samostatný příběh, který se bude odvíjet v průběhu první řady nového seriálu. Fuller prohlásil, že chce seriál utvořit trochu jiných způsobem, než jak byl Star Trek tvořen v posledních 50 letech, a proto koncept seriálu nebude epizodický, jako tomu bylo u Star Treku zvykem. Zároveň ale chce divákům předávat stejnou zprávu jako duchovní otec Star Treku Gene Roddenberry: Budoucnost pro lidstvo znamená naději a naše rasa bude pokořovat nové neznámé hranice.

Diskuze /15

YGHY007

Konecne poriadne sci-fi…jupiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­..... :-)

24.7.2016 | 21:40:25
Orchoose

pls be good pls be good pls be good ")

24.7.2016 | 22:44:47
Atenecka

Hmmm vypadá to dobře, jen si neumím představit, že to nebude epizodické… A je divné, že loď je taková do hnědo-žluta, místo bílá. Ví se v jakém to bude časovém období? Doufám, že tam bude spoustu ferengů :-D

#6 UPIRIK2
25.7.2016 | 2:54:46
Violet

To by mohlo být vážně dobré. Už se těšíííííím :) Loď Discovery se mi líbí, jsem zvědavá na interiér.

25.7.2016 | 8:39:45
Duroleus

Preboha, ja len dúfam, že ten dizajn trochu zmenia a pridajú tam viac CGI. Teraz tá loď vypadá ako kríženec lode federácie a klingonov a ešte k tomu s grafikou ako z nejakej hry. Vyhľadom na to, že sa má seriál už za pol roka vysielať by som čakal, že takéto veci už budú mať vyriešené a že si na nich dajú najviac záležať!!!

#11 mmmm
25.7.2016 | 10:34:10
UPIRIK2

#3 Atenecka: Mělo by to být mezi TOS a TNG.

25.7.2016 | 10:38:14
Matěj z Czechie

Jsem rád že se děj seriálu bude odehrávat mezi filmem neobjevená země a začátkem seriálu TNG (mezi lety 2293 až 2364) tedy relativně nezmapované době, takže se pro scénáristy otvírá volné pole způsobnosti. Na druhou stranu designéry budou muset respektovat filmy z osmdesátých let a pár epizod TNG a VOY (které zobrazovali minulost určitích postav) jasně určují podobu interiéru a uniforem.

#8 Angi
25.7.2016 | 17:52:01
Angi

#7 Matěj z Czechie: Budou muset změň na „měli by“.

Jinak doufám, že nepřidají CGI a Discovery bude z plasteliny. Ja chci, aby to mělo dějovou kvalitu, ne efekty obalenou sračku.

25.7.2016 | 20:35:38
Brunnhilda

Podle čeho usuzujete, že by se měl Discovery odehrávat mezi TOS a TNG? Autoři myslím zatím nic oficiálního neprozradili a podle čísla lodi NCC-1031 to spíš vychází někam před TOS (když má původní Kirkova loď označení NCC-1701).

#10 Matěj z Czechie #13 mathush
25.7.2016 | 20:54:24
mmmm

#5 Duroleus: Ano, napadlo mě přesně to samé – že ten design má cosi rádoby klingonského.

29.7.2016 | 20:12:55
Moor8

Osobně cítím obavy, aby to nedopadlo jako STE (Star Trek: Enterprise) Člověk by řekl, že se poučí a ono ne… Nechápu, proč nemohou posunout universum zase o kousek dál. Prostoru je tam dost:

Mohl by se odehrávat cca 15 let po návratu Voyageru z delta kvadrantu. Federace žije v míru a navázala spolupráci se všemi impérii v sousedství. (hlavně díky válce s Dominionem, která jim ukázala výhodu vzájemné spolupráce.) Už 15 let nikdo neslyšel o Borgzích. Ti od federace dostali pěkně na frak. NG zabila královnu, Voyager jim zničil transvarp uzel, podnítil vzpouru v unimatici nula a tím narušil jejich jednotu a ještě celé společenstvo nakazil virem, který zničil jejich propojení. Federaci a ani ostatním impériím se nelíbí to podezřelé ticho a když jednou obdrží náznak, že by Borgové mohli něco chystat, tak se rozhodnou vyslat loď, která má zjistit, co s Borgy je. Je vyslána loď, jejíž posádka je složená z příslušníků federace, Romulanů, Klingonů a Kardasianů pod vedením Sedmé. Takto složená posádka dá prostor pro práci s postavami. Loď bude to nejmodernější, co tyto mocnosti mohou nabídnout, včetně maskování. Využijí červí díru, která posádku přenese do blízkosti středu galaxie na hranici Borgského prostoru. Loď se tak nachází v úplně neznámém prostoru, kde bude zažívat různá epizodická dobrodružství. Postupně zjistí, že Borgové jsou roztříštěni a bojují mezi sebou, jelikož byla narušena jejich jednota. Což není zase tak dobré, jak to vypadá. Dříve Borgové usilovali o dokonalost a tak asimilovali jen druhy, které je mohly k tomuto cíli posunout. Teď spolu válčí a tak doplňují stavy tím, že Asimilují úplně vše, na co přijdou. Důstojníci federace se cítí odpovědní a tak se rozhodnou zasáhnout. Během událostí se ukáže, že jen Sedmá dokáže sjednotit Borgy a stát se novou královnou a tím dostat Borgy pod kontrolu. To nakonec udělá, což se ukáže jako fatální chyba, jelikož právě to Borgové chtějí. (to oni vyslali ten náznak.) Sedmá jim dá kýženou jednotu, ale nedostane je pod kontrolu a stane se z ní regulérní královna jako ta minulá. Loď se vydává na cestu domů informovat Federaci a ostatní, co se událo, přičemž je pronásledována. Seriál bude končit tím, že se jí to podaří. Tím se otevírá prostor pro další seriál, který bude zahrnovat boj Federace s Borgy.

#14 mathush
11.8.2016 | 13:57:12
mathush

#9 Brunnhilda: Pokud by měla být Discovery prototypem nové třídy, měla by nést spíš označení NX-1031 :-D

1.9.2016 | 15:21:12
mathush

#12 Moor8: Já bych raději viděl původní časovou linii Voyageru, tu verzi ve které nezasahovala admirál Janeway. Tu verzi, kde Sedmá zemře při výsadku. Tu verzi, kde se Chackotay zhroutí ze smrti tvé milované Sedmé. Tu verzi, kde Tuvok přichází o rozum. Tu verzi, kdy se poctivě dostanou domů a nebudou podvádět ve změnách v časové linii.

#15 Moor8
1.9.2016 | 15:29:40
Moor8

#14 mathush: Jop, ale to by ten seriál musel mít stopáž ulice :D

6.6.2017 | 19:54:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E05: Choose Your Pain

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad pro verzi:

Překlad: @KlárkaP, @Padd a @Marethyu2000
Korekce: @spockedscully,@e­odeon a @KlárkaP
Časování: @KlárkaP

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Proč odešel od seriálu tvůrce Bryan Fuller?

Proč odešel od seriálu tvůrce Bryan Fuller?

Bryan Fuller byl od počátku jasnou volbou a bylo pochopitelné, proč si ho studio vybralo jako jednoho z hlavních tvůrců. Možná o to překvapivější byl jeho náhlý vyhazov, o kterém se toho napovídalo poměrně dost. Nyní vám přinášíme další informace o Fullerově odchodu.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců