Van Helsing Postřehy k epizodě Help Out

Postřehy k epizodě Help Out

Postřehy k epizodě Help Out

Celá skupina je uvězněná v podzemním komplexu a zjišťuje, že je stanice zamořená radiací. Pokud rychle nenajdou cestu ven, všichni umřou. Ve hře s časem se projevují pravé instinkty postav a další charakter se nám pěkně vybarvuje. Co vše se událo v epizodě Help Out?


2 0
14.11.2016

V epizodě Help Out jsme se zdrželi v komplexu Farma, kde doktorka přišla na to, že celý komplex je radioaktivní a pokud nenajde někdo ze skupiny cestu ven, všichni zemřou. Nejblíže smrti měla k epizodě právě doktorka, u které jsme zpočátku nevěděli, zda není ovlivněna ještě něčím jiným, což naznačovali předchozí epizody (podivné chování, chuť po lidské krvi).

V mezičase se mezitím Vanessa vyrovnává s vraždou Johna a tak nějak zjišťuje, že se vyžívá v zabíjení. Upřímně toto zjištění mohlo přijít o něco dříve. Nyní máme za sebou desátou epizodu, do konce série chybí tři díly, a prakticky jsme Vanessu neviděli v žádné větší akční scéně. Propagace před první řadou ale naznačovala opak. Naštěstí to alespoň částečně Vanessa vynahradila na konci dnešní epizody.


(Vztah Vanessy a Susan je trošku intimnější, než jsme tušili. Foto: Syfy)

Trochu pozornosti v epizodě dostal i Mohamed, který narazil v lese na podivnou dívku. Mohamed dostává v posledních pár epizodách minimum prostoru a prakticky nelze hovořit o žádném ději či vývoji postavy, kterým by Mohamed procházel. Naštěstí v příští epizodě Last Time se dle promo fotek opět setká s naší hlavní skupinou.

Upírka Rebecca jde na celou věc s Patrioty chytře a místo aby je zmasakrovala se svými kumpány, rozhodla se, že je poštve proti sobě, aby se zničili mezi sebou. Využila tak Sheemu, Mohamedovu sestru, která je stále čím dál tím víc pod vlivem Rebeccy. Na dítě, které chce počít, tentokrát v epizodě nezbylo místo.

Nejvíce prostoru v epizodě dostává doktorka, která se jako první zhroutí po účincích radiace v komplexu. Nejdříve Axelovi oznámí, že není takovou hrdinkou, za kterou ji má. O pár minut později to dokáže. Když Axel svádí boj s proměněným Gormanem, doktorka z nepochopitelných důvodů zavírá kontaminační dveře a nechává Axela umřít.

(Axel se celou první řadu o doktorku staral. Dnes mu to pěkně oplatila. Foto: Syfy)

Proč to doktorka udělala? Na co se vymluví u skupiny tentokrát? Doktorka je komplikovanou osobou a stejně jako Vanessa se zřejmě vyžívá v zabíjení. John byl v minulé epizodě obviněn z vraždy Cynthie a Rogera, ale všichni tak nějak tušíme, že vrah je někdo jiný. Dnešní díl nahrává tomu, že celou dobu je vrahem doktorka, která v dnešní epizodě prakticky zabila Axela.

Pokud je vrahem skutečně doktorka, byla čistě náhoda, že uříznutý prst Cynthie se objevil v Johnově batohu, nebo doktorka tušila, že postupem času bude z vražd právě John obviněn? Ještě se naskytuje možnost, že je vrahem stále Sam, kterého jsme rozebírali v předchozích postřezích. Nebo je šance, že spolu doktorka a Sam spolupracují? Či že máme vrahy ve skupině dva a Cynthii a Rogera pokaždé zabil někdo jiný?

Nyní zpět k mrtvému Axelovi. Axel je hlavní postavou seriálu a dle databáze IMDB by se měl objevit ve všech třinácti epizodách. Tento mariňák tedy určitě neřekl své poslední slovo a určitě se vrátí. Ať už jako člověk či upír. Koneckonců dluží Vanesse odpovědi ohledně její výjimečnosti. Zatím se zdá, že nyní toho Axel ví více, než původně dával najevo.

Je podle vás vrahem doktorka, nebo stále sázíte na Sama? Co asi udělá Axel doktorkce, až se s ní setká?

Postřehy k epizodě 1×08 – Little Thing
Postřehy k epizodě 1×07 – For Me
Postřehy k epizodě 1×06 – Nothing Matters
Postřehy k epizodě 1×05 – Fear Her
Postřehy k epizodě 1×04 – Coming Back
Postřehy k epizodě 1×03 – Stay Inside
Postřehy k epizodě 1×02 – Seen You
Postřehy k epizodě 1×01 – Help Me

Diskuze /2

Enever

Doktorka byla vyděšená k smrti, viděla že upírek Gorman přežil a běží po Axelovi, a že Axel tak nějak nemá čím by ho zabil, a pěstní souboj s úpírem nezvládá. Protože nechtěla umřít, nechala zavřít dveře, aby se k ní upírek Gorman nedostal.. Howgh

15.11.2016 | 17:42:42
Len_LenKa

Ja si myslím že to Axel prežil, nejakým spôsobom zabil Gormana, no tým že ho pokúsal sa stane úpirom, čiže radiáciu prežije, a nejak sa odtiaľ dostane, s Vanessou sa stretnú a premení ho naspäť :D

17.11.2016 | 0:57:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E07: Everything Changes

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady budeme pravidelně aktualizovat nové postavy, které se v seriálu vyskytují. Proto neváhejte se podívat na jejich profily a charaktery ohodnotit:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Jedna z nejoblíbenějších postav seriálu se konečně vrátila na scénu

Seriál Van Helsing nemá upřímně až tak silné charaktery, které by diváci okamžitě milovali. Během minulé řady jsme přesto poznali jednu postavu, která si našla sympatie většiny fanoušků. A tato postava se konečně vrátila do seriálu a nyní se bude objevovat pravidelně.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.