Van Helsing Postřehy k epizodě Nothing Matters

Postřehy k epizodě Nothing Matters

Postřehy k epizodě Nothing Matters

V epizodě Nothing Matters se konečně vyřešil konflikt v nemocnici a Axelova skupina znovu převzala kontrolu nad celým areálem nemocnice. Rozhodl se Axel správně ohledně Brendana? A jak je na tom doktorka, které zničehonic začíná chutnat lidská krev?


2 0
28.10.2016

Epizoda Nothing Matters jakoby úplně vypustila, že seriál má být především o upírech, a věnovala se pouze problémům skupiny v nemocnici. Situace se vyostřuje, když Callie je málem zabita kvůli pastím, které Axel Miller nastřežil všude možně v nemocnici. Pasti jsou sice primárně určeny pro upíry, ale Callie zavítala tam, kam nemá.

Skupina vedená Brendanem nejprve chce, aby jim Axel řekl o všech pastích v nemocnici. Ten pochopitelně odmítá a Brendan začíná znervózňovat a přemýšlet zcela jinak. Ví, že Axel je hrozbou a někdo v jeho skupině je stále vrah, proto se rozhodne, že se všemi skoncuje a popraví je. Bohužel tyto slova nemáme potvrzené přímo od Brendana, ale tvrdí to Sam, který odezíral z Brendanových rtů.


(Callie připomíná Vanesse její dceru Dylan. Foto: Syfy)

Jelikož záhadný vrah Cynthie stále odhalen nebyl, musíme se na chvilku pozastavit u Sama. O Samovi toho příliš nevíme, ale když odezíral z Brendanových rtů, byl si jistý, že že slyšel Brendana mluvit o popravě Axelovy skupiny. Když ale na konci epizody Axel Brendana vyhání z nemocnice, Brendan řekne, že nikdy neřekl, že by je popravil, na což Sam okamžitě reaguje, že lže. Brendan určitě není čestný člověk, ale opravdu lhal? A pokud nelhal, proč lhal Sam o popravě? Chtěl vyhecovat skupinu k akci, nebo je záhadným vrahem právě on?

Když Susan a Vanessa dorazí do nemocnice, Brendan se o ně postará. Přeci jenom kvůli Vanesse Brendan žije. Vanessa, i přes veškeré své zranění a nestabilní chování, které předvedla v tunelech při útěku od Juliuse, vymýšlí plán, jak osvobodit Axelovu skupinu. Hlavou celé operace se stává Vanessa, Axel zase jeho tělem.

Ten v náramně povedené akční scéně pozabíjí většinu z Brendanovy skupiny a Brendana uvězní. Nyní se situace zcela otáčí a před Axelem stojí těžké rozhodnutí. Má zabít Brendana ihned, i když on je nezabil? Má smysl ho věznit, nebo ho vyhnat? I když Brendan obecně není oblíbenou postavou, všimněte si, jak se Axel rozhoduje mnohem rychleji než Brendan.

(Axel si v této epizodě pořádně zařádil. Foto: Syfy)

Brendan měl alespoň chvíli s Axelem a jeho skupinou trpělivost, zatímco Axel se rozhodl rovnou jednat a vyhnat Brendana i s malou Callie. Nic na tom nemění, že tří epizodní dějová linka v nemocnici s Brendanem skončila. Určitě se s ním ještě setkáme a Axelova skupina na něj narazí. Uvidíme, zda Axel a Brendan budou někdy schopni spolupracovat.

Poslední scéna epizody nám opět zamotala hlavu. Doktorka, která se v posledních dílech zdála velice vyrovnanou osobou, zničehonic ochutná kapičku lidské krve a dle jejího výrazu lze předpokládat, že jí krev chutnala. Je skutečně doktorka stoprocentně vyléčenou? Nebo se jedná o vedlejší efekt? Nutí nás tvůrci myslet, že ona či Flesh, je záhadný vrah? Pokud jste ještě nehlasovali v anketě, kdo je vrahem, určitě si zkuste tipnout.

Pomohla nám epizoda alespoň trošku poodhalit, kdo je vrahem ve skupině? Dle fotek k příští epizodě se konečně podíváme i mimo areál nemocnice.

Diskuze /3

Bosin

jsem zvědav co bude dál… zatím mne seriál baví

#2 tom99
28.10.2016 | 17:03:07
tom99

#1 Bosin: Jo, jo, škoda jen, že na to tolik lidi nedávají. Rozhodně to není tak špatný, jak všichni říkají :-)

webmaster
28.10.2016 | 22:20:40
pidalin

Už by mohl Axel konečně umřít, takovýho magora vojenskýho v upíří apokalypse fakt nepotřebujou. Za všechny průsery může on a jeho stupidní chování. Celá ta skupina (snad kromě Vanessy) by zasloužila zastřelit za to jaký jsou to kreténi. Jedinej kdo je mi tam sympatickej je ten bejvalej upír a ten černej kluk co běhá někde venku.

11.11.2016 | 15:55:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E13: It Begins

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Postřehy: Zvládla Vanessa překonat všechny nástrahy?

Máme za sebou finále první řady s názvem It Begins a kromě pár odpovědí na otázky, které nás trápily celou řadu, přibylo pár nových. Konečně jsme se dozvěděli něco málo o minulosti Vanessy a také bylo definitivně odhaleno, co se stalo s její ztracenou dcerou Dylan.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny