Star Trek: Discovery S02E09: Project Daedalus

S02E09: Project Daedalus

S02E09: Project Daedalus

Spock se snaží přijít na to, proč si vybral Rudý anděl právě jeho. S jeho hypotézou mu pomáhá Stamets. Z Discovery se stává nejhledanější loď, navíc se pokusí zaujmout nebezpečný krok vůči Oddílu 31. Ještě než to ale udělá, se musí vypořádat se zrádcem ve svých řadách.

cz sk
14.3.2019
53 minut

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Pity12

Jáááj Úplne ako píše Elian44 Keby to nebol STAR TREK tak bo to bol super seriál /občas/. Ďalšia zaujímavá časť, ale v úplne inom vesmíre.

6.6.2019 | 14:51:24
RedRose

Elian44: viděl jsem VŠE co má nálepku Star Trek a zdaleka ne jednou! Proto s tím teď nepřestanu a to že dělají bordel v kdysi pečlivě sestavené historii ST si kritiku zaslouží! Kdyby to nebyl ST, tak by to byl super seriál!

Airiam jsem si nijak neoblíbil, takže mi to líto nebylo. Fakt jsem si užil, když Burnham dostala sodu od Spocka, kterej je na druhou stranu fakt děsně nudnej! Mohli alespoň najít herce, který by alespoň vzdáleně připomínal Nimoye… Ta barzanka potřebuje přístroj, který ji upravuje atmosféru k dýchání, takže pochybuju že ve skafandru nemá to svoje co potřebuje, jak se tam dusila (a nikdo si toho dlouho nevšímal) tak to bylo dost divný… Projekt Daidalos?! To jako vážně?!

pidalin a captain: opět naprosto trefné hodnocení!!

25.5.2019 | 15:06:24
massx

Skvělá epizoda, která se pomalu rozjíždí, aby měla akční závěr. Výborně jsem se bavil. Začíná to do sebe všechno zapadat. Pěkně to shrnuli na trekkies.cz, takže pokud ještě někdo nechápe, o co jde, tak ať přečte. A pidaline, pokud máš rád jen ty správňáky podle šablony , opravdu se nekoukej a radši si pusť SG: Atlantis. Pochybuju že nějakou z postav by tam šikanovali ve škole, proto jsou v SG všichni dokonalí a přátelé na smrt po dvou epizodách. Tady je to prostě jinak. To už ti každopádně mohlo napadnout po pár dílech první série, kde sme zjistli, že tentokrát kapitán nebude „Amerika“. Postavy začínají mít hloubku, schizofrenní Spock se mi líbí. Michael by mohla být Red Angel, ale tam nesedí to, že se vrátila zpět do svého dětství a zachránila se. Navíc i Spock by jí poznal při mindmeldu.

20.3.2019 | 14:37:40
default

Napred nas podrazi Isaac a ted Airiam? To neni dobre!

19.3.2019 | 21:44:05
theplanetoftheapes

Po předchozím dílu, který jsem moc nepochopil, bo nejsu přece nějaký stár Trek mistr archivář a nedochází mi souvislosti s 60 let starými páskami vyhrabanými někde v Hollywoodu, tak tento jsem pochopil asi ještě méně. Asi se tu s tou centrálou na něco naráží ale já nevím na co, spíše bych na něco narazil tu uřvanou Tilly. No a nechat zařvat nějakou plechovou kalkulačku, ke které jsme si ani během dvou sezón nemohli vybudovat žádný vztah a pak během jednoho dílu jakože ji představit jako velkou kámošku holčičí party na můstku to mě nechalo zcela chladným. Taky nechápu proč jako zemřela když je to v podstatě Robocop ? tak asi nedýchá ne? To už je fuk. Kdyby se mnou někdo mluvil tak jak ten Spock, tak bych mu asi jednu vlepil bo to se nedá poslouchat ty jeho filozoficko-permutační matice.

19.3.2019 | 8:19:27
tom99

Začátek paráda, prostředek mě trošku nudil a moc jsem nevěděl, o co jde. Ale to konec pěkně vynahradil. Skvělý závěr :-)

webmaster, grafik
18.3.2019 | 22:13:14
Kothy

Proste sila.

18.3.2019 | 21:08:06
Elian44

Stále sa mi to páči. Nechápem, prečo majú niektorí zbytočné reči, nepozerám, čo ma nezaujíma :D Súhlas s Lordom Denvilom – 2. sezóna aj mňa baví viac ako prvá.

18.3.2019 | 17:05:55
Lord Denvil

Není úplně jasný, proč vyřadila tu helmu – mohli jí pak klidně odchytit i projet nějakým antivirem :D

Nudný mne to teda nepřišlo – rozhodně lepší než první řada. A na postavy se musí prostě zvyknout – přijde mi, jakoby některé lidi furt čekali staré postavy s jiných ST.

PS: jestli někdo ještě neví, tak t.itulky jsou na ti.tulky.com ;) (adminy – filtr na slovo „ti.tulky“ je směšný, když už to neumíte v čas aktualizovat)

17.3.2019 | 22:00:10
captain

Před hodnocením doporučuji přečíst shrnutí: https://www.trekkies.cz/ a ST historii zde http://startrek.asatem.cz/…e_uvod_r.htm Tuto epizodu režíroval J. Frakes, je to znát, ale přišlo mi, že scénář by opět potřeboval dopilovat. Škoda Lt. Airiam, bohužel obětní beránek, někdo už prostě musel zemřít. Doufám, že zas nevstane z mrtvých… Admirálka dneska fajn, cpt. Pike super, ten to drží nad vodou, stejně jako Gabe Lorca v první sérii. Spock a Míša /dobré, s dovolením si půjčuji/ opět nelogičtí, podivně otravní, neposlouchající rozkazy. A celé to s Oddílem 31. a jejich Centrálou, se mi pořád tak úplně nezdá. Sečteno podtrženo, už začínám tušit, kam tohle všechno směřuje, otázka je, proč?! Dojit pořád jen období kolem TOS a tvrdit, že je to Prime line?!

17.3.2019 | 14:28:54
1

Star Trek: Discovery
74/100 - 117×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie