Star Trek: Discovery Třetí řada Discovery se přiblíží vizi Gena Roddenberryho, bude optimističtější

Třetí řada Discovery se přiblíží vizi Gena Roddenberryho, bude optimističtější

Třetí řada Discovery se přiblíží vizi Gena Roddenberryho, bude optimističtější

Po dvou úspěšných řadách Discovery, kdy stanice CBS All Access zaznamenala růst počtu předplatitelů, již brzy dorazí řada třetí. S novým dobrodružstvím zasazeným v jiném čase přijde ovšem i další změna, která ovlivní celý tón série. Co je podle Jonathana Frakese důležité?

16 0
14.9.2019

Aktuálně se připravuje třetí řada populárního seriálu Star Trek: Discovery. Tvůrce Jonathan Frakes si udělal čas a stavil se na akci Fan Expo Canada, kde odpovídal na otázky fanoušků ohledně třetí řady, na které i letos spolupracuje. Frakes se vyjádřil, že třetí řada bude daleko optimističtější než ta druhá. Ta se zaměřovala na Michael Burnham a Spocka, byla tedy dosti pochmurná vzhledem ke komplikované minulosti obou sourozenců.

Jonathan Frakes také zdůraznil, že po smrti Gena Roddenberryho se tvůrci snažili za každou cenu, aby Deep Space Nine měl jiný tón a byl pochmurnější, což se samozřejmě odrazilo na ohlasech publika. Podle Frakese to nebylo dobré rozhodnutí. Roddenberry podle něj hýřil optimismem a tak vypadal i jeho Star Trek. Pro tvůrce Discovery je důležité, aby tato vize byla v další sezóně naplněna.


(Na co se asi můžeme těšit ve třetí řadě? Foto: CBS All Access)

A možná se od ní tvůrci nechtěně odchýlili ve druhé řadě, která byla temnější, depresivnější a pochmurnější. Nyní si ale uvědomili, kde udělali chybu. Ve třetí sérii se opět vrátí k optimismu. V tom jim také pomůže Michelle Paradise, která se přidala na palubu v druhé polovině druhé řady. Ta je vášnivou fanynkou Star Treku a možná i díky ní bude další řada optimističtější.

Jonathan Frakes si nadále pochvaloval filmy J. J. Abramse, které podle něj splňovaly vizi Gena Roddenberryho. Filmy byly optimistické a plné naděje. Třetí řada Discovery začne s čistým štítem, protože loď skončila v budoucnosti a podle posledních informací se již nikdy nevrátí zpět do své doby. Tvůrci mají tedy před sebou naprosto volné pole a mohou si s posádkou dělat, co se jim zachce.

Jak se vám zatím líbí směr, kterým směřuje třetí řada? A těšíte se již?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /10

Laisobel

Tak tyhle zprávy mě celkem těší. Uvidíme, jak to nakone dopadne, ale zatím to zní fakt slibně.

redaktor
14.9.2019 | 20:14:20
-Skinner-

DS9 je taký skvelý hlavne vďaka tomu temnejšiemu poňatiu. Roddenberry si predstavoval utópiu ale tá je v realite nedosiahnuteľná, DS9 je asi najbližšie k jeho vízii ako sa reálne dá dostať.

14.9.2019 | 20:40:03
Horus8

Jóóóóóóó !!!!!!

14.9.2019 | 21:59:59
Lex Luthor

DS9 jsem měl rád hlavně válku s Dominionem. Tahle zpráva mě těší konečně uvidíme budoucnost.

15.9.2019 | 11:40:00
Godrick

Jestli budou v budoucnosti, tak již budou muset ctít základní směrnici Hvězdné Flotily…nemani­pulovat s časem. Doufám taky, že dostanou kapitána jako byl Pike. Ten se blížil nejvíce klasickým kapitánům hvězdných lodí. Spravedlivej, čestnej a schopnej se obětovat pro svoji posádku.

15.9.2019 | 16:43:52
Xforbidden

Škoda, temnější pojetí se mi líbí daleko víc.

15.9.2019 | 17:04:47
antty

Já taky právě měl nejraději DS9 od 4. řady dál, takže optimističtější pojetí mě moc neláká. Ale děj zaměřený čistě na budoucnost bude doufám super.

webmaster
16.9.2019 | 7:42:12
ori

Dúfal som že to bude ponurá budúcnosť bez života a nie taká kde sa všetci budú držať za ruky, ale snáď to nebude také zlé.

16.9.2019 | 7:47:13
Nitram1980CZ

No ale budou taky muset něco provést s lodí přeci jenom jejich lod je (bude) pár století zastaralá dá se říct muzejní exponát na tu dobu vždyt by je tam podle mne porazil snad kdokoliv v něčem z té doby takže arzenál určitě a to nemluvě o štítech či zastaralém pohonu sice má sporový pohon ale ten nemůžou používat neustále.

#10 mathush
1.10.2019 | 2:10:29
mathush

#9 Nitram1980CZ: Podle trailerů prošla Federace úpadkem, tak se domnívám, že hvězdná loď třídy Crossfield bude nejmodernější lodí v té době ve Hvězdné flotile, ne-li jedinou.

22.10.2019 | 7:11:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie