Avatar Videohra: James Cameron's Avatar - The Game

Videohra: James Cameron's Avatar - The Game

Videohra: James Cameron's Avatar - The Game

Dechberoucí příběh na motivy nejočekávanějšího filmu tohoto roku, nádherná next-gen grafika, dynamický engine navozující skutečný 3D zážitek a výborný multiplayer, ve kterém si vyzkoušíte jak kooperativní akci, tak bezmyšlenkovitou řežbu – právě toto jsou hlavní klady hry Avatar.

2 0
17.1.2010

Jelikož má James Cameron – jak se říká – pod čepicí, tak ví, že nejen ten filmový, ale i herní průmysl nabízí skvělé možnosti. A tak si (jako už ostatně i jiní světoznámí režiséři – například Peter Jackson nebo Steven Spielberg) řekl, že by nebylo špatné zkusit nějak do světa her proniknout. Slovo dalo slovo a v prosinci se stalo, že vedle sebe vstupuval do kin jeho film Avatar a zároveň na pulty všech herních obchodů mohutně útočila stejnojmenná hra.

James Cameron nad hrou po celou dobu jejího vývoje pozorně bděl a svými nápady i doporučeními určitě nešetřil. A i proto si můžeme s čistým svědomím říci, že se hra úspěšně připojí k prozatím malé skupině her podle filmů, které se podařily. Pro někoho je hra Avatar dobrá už jen proto, že je udělána podle filmu, který momentálně všude po světě zbírá nadšené reakce a láme rekordy. Hra má však i další plusy, na které by bylo špatné zapomenout.


Thumbnail Play icon

Příběhově je hra prequelem. To znamená, že události, které se v ní dějí, jsou ve filmu už několikaletou historií. Zahrát si můžete jak za první mariňáky, kteří se na Pandoru dostali, tak za domorodé Na´vi. Příběh hry brilantně kopíruje filmové schéma a tak ze začátku nemilosrdně ničíte pandorskou faunu a flóru v kůži elitního lidského vojáka, abyste v zápětí poznali, že ne lidé, ale Na´vi jsou ti lepší, a že právě jim je nutno pomoci.

Paradoxně je „lidská“ část o něco zábavnější, než ta ve které hrajete za Na´vi. Hra za řadového vojáka nabízí klasickou střílečku, jakých je sice v dnešní době nespočet, ale přesto mezi ostatními něčím vyniká – atmosférou. Pandora je skutečně nádherná a skrývá mnoho tajemství k prozkoumání. Za Na´vi do rukou pušku nedostanete, místo toho se budete muset spolehnout na luk, popřípadě vlastní ruce. Při ovládání je nepříjemně poznat, že Na´vi jsou přece jenom vyšší, než obyčejní lidé a tak se stává, že každou chvilí (alespoň zpočátku) se svým Avatarem do něčeho narazíte, popřípadě zbytečně přijdete o cenné životy jen kvůli zpomaleným reakcím postavy na vaše pokyny.

Jediným mínusem tak zůstavá ono kostrbaté ovládání Na´vi a občasná nuda, kterou člověk zažívá při jejich kampani. Proti tomu stojí nádherná grafika, výborný multiplayer (osobně jsem nezkoušel, ale ohlasy jsou velmi kladné) a parádní kampaň za lidi. Pro ty, kteří ujíždějí na filmu je koupě hry naprostou poviností, pro ostatní pak věc, kterou by neměli za žádných okolností přehlédnout a to už jenom kvůli jejímu dokonalému enginu. Navíc si hru může užít doopravdy každý, protože je přístupna na všech hlavních herních platformách.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2021. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Nejlepší postavy

Reklama

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Reklama

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců