Když James Cameron přijde s filmem do kin, nestačíme se divit, jak ty tržby z týdne na týden rychle skáčou. Diváci kinosály neopouštějí a naopak se do nich ženou napodruhé. Avatar to opět dokázal a ukazuje, že velké peníze se dají vydělat i za pár týdnů. Co na to říkáte?
V USA se filmu Avatar: The Way of Water podařilo přelézt magickou půl miliardovou hranici. Film je tam aktuálně na 516 milionech dolarech a hlásí sešup oproti minulému týdnu v naší bleskovce pouze o 17%. To je naprosto skvělý výsledek. Za oceánem se na modráky stále chodí a kina tak nebudou mít žádné tendence Avatarovi nějak razantně ubrat na kinosálech a počtech promítání.
(The Way of Water nezpomaluje a míří ke dvěma miliardám. Foto: Disney)
Situace ve zbytku světa je taktéž parádní. Na mezinárodních trzích se již utržilo přes jednu miliardu, konkrétně 1 191 milionů amerických dolarů. Mezinárodní tržby tvoří téměř 70% podíl na těch celosvětových. Je zkrátka vidět, že film v zahraničí táhne a na hit Jamese Camerona se dlouho čekalo. Čína se může pochlubit 162 miliony dolary, v závěsu je hned Francie (93 milionů dolarů) či Jižní Korea (75 milionů dolarů).
Celosvětově jsme tak na krásných 1 708 milionů dolarů. Pokud to takto bude pokračovat, ty dvě miliardy nakonec padnou. Někteří analytici si myslí, že by to klidně mohlo být už v příštím týdnu, ale buďme v tomto radši opatrní. Dvě miliardy jsou ale zcela reálné a teď už je jen otázka, jak se filmu bude dařit v druhé polovině ledna. The Way of Water je již nyní sedmým nejvýdělečnějším filmem historie. A to už něco znamená.
Zdroj: BoxOfficeMojo.com
Jak to bude s budoucností série? To je velice jednoduché. I když je natočena část čtvrtého dílu, o úspěchu rozhodnete přímo vy. Je důležité, abyste třetí film s názvem Avatar: Fire and Ash podpořili v kinech. Pokud film dostatečně vydělá (určitě nad jednu miliardu amerických dolarů), je možné, že se dočkáme čtvrtého a pátého dílu.
Dokázal James Cameron překonat napotřetí sám sebe, nebo si tentokrát ukousl příliš velké sousto? Nejen to probereme v naší recenzi. Akorát jsme se vrátili z kina a jsme plní dojmů z nového Avatara. Tak jak to tentokrát vidíme? Samozřejmě čekáme i na váš názor v komentářích.
V průběhu filmu Avatar: Fire and Ash jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.
James Cameron má plnou podporu studia a prakticky si po úspěchu jedničky může říct o jakoukoliv sumu. Cameron chce překonat sám sebe. O svých pokračováních je plně přesvědčen, a tak mu studio dalo k dispozici miliardu amerických dolarů. Budou pokračování stát za to?
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
USA | 2009 | Vysílá se
2 díly
| FOX
Disney Plus
| Rakuten TV
| YouTube Movies
Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?
Obsazení:Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)
(více)
Diskuze /0