Avatar Cameron: Mám ten nejlepší tým, ze kterého můžu vyždímat ještě lepší výkon

Cameron: Mám ten nejlepší tým, ze kterého můžu vyždímat ještě lepší výkon

Cameron: Mám ten nejlepší tým, ze kterého můžu vyždímat ještě lepší výkon

Zatímco Christopher Nolan boduje v kinech s Dunkerkem, jiný režisérský král se nyní připravuje na několika měsíční natáčení Avatara. Dle jeho slov se už nemůže dočkat, protože má k dispozici ten nejlepší tým trikařů, který si může každý filmař přát. Bude film znovu revoluční?


9 0
7.8.2017

James Cameron je bezesporu jedním z nejlepších režisérů současnosti, jeho poslední film Avatar z roku 2009 udělal díru do světa. James doufá, že něčeho podobného dosáhne i v pokračování. I když se na Pandoru vydáme až na Vánoce 2020, konečně se po měsících ticha v nejbližších dnech roztočí kamery a začne se natáčet.

O triky se postará novozélandská společnost Weta Digital, která má například na starosti i triky k Avengers: Infinity War, což je další velice očekávaný snímek. Dle slov Camerona je Weta Digital tou nejlepší trikovou společností, která je dnes na trhu. Superlativy James Cameron na adresu společnosti rozhodně nešetřil:


Weta Digital přináší do mých příběhů zcela nový rozměr, který nejde kvantifikovat. Od prvního Avatara udělala společnost další krok kupředu a dokazovala, že je nejlepší. CGI animace je na vysoké úrovni a následné sledování filmu vyvolává co nejvíce možný fotorealistický zážitek. Společnost za těch pár let prošla dalším skvělým vývojem, což vlastně znamená, že já je dotlačím, aby zašli ještě dál.

(Natáčení Avatara 2 bude velice náročné. Foto: Fox)

Výkonní ředitelé Wety Joe Letteri a David Conley jsou sami nadšeni, že mohou spolupracovat právě s Cameronem. Díky těmto velkofilmům a neustálému tlaku od Camerona posouvat věci dál a dál, se Weta Digital stává lepší a stabilnější společností na trhu. Jelikož v dalších pokračováních Avatara už nebudou takové dlouhé pauzy mezi pokračováními, Weta Digital si tak pojistila práci s Jamesem na dalších pár let dopředu.

Kamery by se měly skutečně roztočit v následujících dnech a týdnech. Připomínáme, že kromě starých známých se k obsazení přidal například Cliff CurtisFear the Walking Dead či Oona ChaplinGame of Thrones. Nyní se k obsazení přidala i Carol Christine Hilaria Pounder, která si v prvním díle zahrála Mo'at, matku Neytiri.

Bude Avatar 2 dalším revolučním filmem? Čekáte nějakou novou technologickou­ pecku?

Diskuze /1

HeisterCz

Hmm..uvidíme už se těším hrozně dlouho..a ještě dlouho budu..

7.8.2017 | 21:45:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2020. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců