Avatar
91/100 - 30×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Cameron se překvapivě vyjadřuje k potenciálnímu seriálu Avatara, jak to s ním bude?

Cameron se překvapivě vyjadřuje k potenciálnímu seriálu Avatara, jak to s ním bude?

Asi budete malinko překvapeni. Doposud jsme slýchali pouze o filmech, na které se Železný Jim převážně soustředí. James Cameron se nyní ale vyjadřuje ke spin-offu Avatara, kterého bychom se mohli dočkat na televizních obrazovkách. Je to vůbec reálné?

9 6
9.3.2023

Máme za sebou dva filmy ze ságy Avatar a třetí je na cestě. Část čtvrtého filmu je již natočena a nepřímo se počítá i s pátým filmem, ke kterému je již rovněž napsán scénář. První dva filmy byly v kinech mimořádně (finančně) úspěšné a oba patří do top 5 nejvýdělečnějších filmů historie, když nebudeme uvažovat inflaci. Není tedy divu, že kromě filmů se brzy stočí otázka i na seriály.

O těch se doposud příliš nemluvilo a zřejmě k tomu byl pádný důvod. James Cameron se ovšem zničehonic nyní vyjádřil k potenciálním spin-offům pro Los Angeles Times. Jeho vyjádření k nim je následovné:

V tuto chvíli nedává z ekonomického hlediska smysl, aby některá z našich CGI hlavních postav vystupovala v seriálu. Ale náklady na tyto věci budou postupně klesat, jak budeme do procesů zavádět strojové učení a více procesy automatizovat. Zeptejte se mě znovu za pět let.

(Cameron se překvapivě vyjadřuje k potenciálnímu seriálu Avatara, jak to s ním bude? Foto: Disney+)

Je dobře, že i na seriálovém poli zůstává James Cameron perfekcionistou. Nechce nic uspěchat. Zřejmě se ale zdá, že o případných seriálech již uvažoval, jen k nim nenastala ta správná doba. Je rozhodně dobře, že se Cameron nenechá přemluvit studiem Disney či na sebe vyvíjet tlak, který by byl nežádoucí. Pokud je přesvědčen, že na něco ještě není doba připravená, nechce se do toho za každou cenu pouštět.

Ostatně stejný názor na věc měl ještě před akvizicí práv na Star Wars i George Lucas, který vždy rád hovořil o hraných seriálech, ale náklady na něj by byly před rokem 2013 neúnosné. Teď je ale doba jinde. Jenže Star Wars a Avatar jsou dvě různé věci. Cameron by zřejmě za těchto podmínek nebyl schopen doručit ekonomicky smysluplný projekt.

Jelikož se ale doba rychle vyvíjí a my na televizních obrazovkách můžeme i dnes vidět CGI, za které se nemusí stydět i áčkový film, vše se brzy změní k lepšímu. Je tak klidně možné, že po dokončení ságy Avatar James předá štafetu někomu jinému a děj se bude převážně odehrávat na televizních obrazovkách. Je to hezká představa, ale stále se bavíme o poměrně vzdálené budoucnosti.

Uvítali byste i nějaký seriál ze světa Pandory?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama