The Walking Dead (Živí mrtví) Největší chyby a omyly seriálu The Walking Dead

Největší chyby a omyly seriálu The Walking Dead

Největší chyby a omyly seriálu The Walking Dead

I tvůrci seriálu jsou jenom lidé, a tak se občas stane, že na něco zapomenou nebo si toho nevšimnou. Takových chybiček je tady opravdu mnoho, stejně jako v každém jiném seriálu. My jsme vybrali ty nejzajímavější. Všimli jste si některé?

25 0
26.6.2020

Když Rick v úplně první epizodě narazí na hordu chodců, jeden z nich si právě dopřává doušku vody z lahve.

Když v epizodě Guts Rick a Glenn použijí dodávku na únik, Rick se při couvání dívá dozadu, i když dodávka nemá zadní okno.


V epizodě Tell It to the Frogs můžeme vidět kameramana, kterému se podařilo přežít.

Ve stejné epizodě změní Daleův klobouk barvu z modré na bílou, přičemž tento bílý mu zůstane až do konce. Stalo se tak proto, že Robert Kirkman ukradl modrý klobouk.

Když se na začátku druhé řady Carl chlubí noži, které našel, v okně auta, na kterém pracuje Shane, je vidět odraz provozu na druhé straně dálnice. Je to vidět jenom, když si scénu pustíte.

Když Shane plánuje pozabíjet chodce ve stodole, T-Dog stojí vedle něj a ukazuje na Ricka s Hershelem. V dalším záběru stojí mnohem dál od Shanea a ruce má podél těla.

Poté, co Rick v epizodě Nebraska zabije Davea, jeho krev vystříkne na zrcadlo. Rick se otočí, aby zabil Tonyho, ale krev tam už není.

Když se T-Dog, Lori a Beth rozhodují, jestli se mají vrátit, tak je v zadním okénku vidět odbočku. Když se ale v další scéně otáčejí, není tam.

Když si v epizodě Walk With Me Merle sundá protézu, na chvíli je mu vidět ruka.

Když Guvernér v epizodě When the Dead Come Knocking vyhrožuje Maggie, nejdřív vidíme ramínka její podprsenky, a pak ne.

V epizodě Home Merle roztrhne Darylovi triko, pod kterým má tetování na pravém rameni, po chvíli je ovšem na levém. Za tuhle chybu se tvůrce Greg Nicotero omluvil, jedna scéna totiž musela být zrcadlově otočena.

Když ve stejné epizodě Guvernér útočí na věznici, zabije jednoho chodce, který se na něj vrhne. Rick pak u plotu narazí na úplně stejného chodce.

Během návratu do věznice v epizodě Clear Rick, Carl a Michonne objíždějí převrácenou dodávku, tak ta je k nim natočena střechou, v dalším záběru pak podvozkem.

Auto, ve kterém Merle v epizodě This Sorrowful Life láká chodce, změní kola.

V epizodě 30 Days Without an Accident Karen zabíjí chodce přes plot. Jednoho o kousek mine, stejně však vystříkne krev a chodec drží na místě, než Karen zbraň vytáhne.

Když Rick a Maggie v epizodě Internment uslyší výstřel, je ještě světlo. Rick pak běží dovnitř pro Carla, aby mu pomohl, venku však už je úplná tma.

Guvernér v epizodě Dead Weight narazí na chodce uvízlé v blátě. Někteří z nich mají dvě řady zubů, jedny patří hercovi, druhé jsou součást masky.

V epizodě Alone navštíví Daryla a Beth pes. Když se ho Daryl snaží pohladit, pes uteče a plechovky na šňůře zarachotí, i když se jich pes vůbec nedotkl.

Na konci epizody No Sanctuary skupina opouští Terminus a Carl nese Judith. Na chvíli mu ovšem ujede ruka a on ji tak drží jenom za hlavu. Je zřejmé, že tedy šlo o panenku.

V epizodě Self Help Tara zachrání Eugenea před chodcem, bodne ho ovšem pár centimetrů nad hlavu, stejně však vystříkne krev a chodec padne mrtvý k zemi.

Když v epizodě Them všichni společně drží dveře stodoly, na které se během bouřky tlačí chodci, Gabriel má na krku svůj kolárek. To by nebyl problém, kdyby ho dříve toho dne nehodil do ohně.

Naběračka, kterou má Maggie v epizodě Go Getters v ruce, se najednou změní na vařečku.

Po příchodě do jeho pokoje v epizodě Sing Me a Song Negan hodí svůj červený šál na postel. V další scéně ho drží v ruce a hodí ho na gauč.

Když se v epizodě Hearts Still Beating Negan baví se Spencerem, jasně je mu v kapse vidět telefon.

Na konci stejné epizody se všichni odeberou do Barringtonovy vily na Hilltopu, a Sasha tehdy zakopne. Je možné, že tato scéna tam byla ponechána schválně, protože i postavy můžou zakopnout.

Tato scéna v epizodě New Best Friends byla velice špatně hodnocena. Nejenom, že vypadá naprosto uměle, ale v dálce je navíc vidět provoz na silnici, nad kterou něco přeletí. Je možné, že to byl jenom neškodný pták, vypadalo to ale příliš uměle. Dalo by se to vysvětlit helikoptérou, o které jsme tehdy neměli tušení, pohybovalo se to ovšem příliš rychle.

Tento ubohý jelen v epizodě Say Yes komentář ani nepotřebuje.

V epizodě The Damned Aaron srazí autem jednoho Spasitele a praskne mu čelní sklo. Když vystoupí, sklo je nepoškozeno.

Když se v epizodě The Bridge Daryl baví s Aaronem, v pozadí nějaká žena seká dříví, i když jenom máchá sekerou ve vzduchu.

Vrtule tehdy ještě nedokončeného mlýnu v Alexandrii se v epizodě A New Beginning otáčí, i když ještě nemá plachtu.

Foto: AMC

Diskuze /21

Kubin10

Zaujíma ma, ako sa im podarilo to s tým autom.. Veď auto bolo iba jedno nie ? :D

#2 ori
26.6.2020 | 19:35:57
ori

#1 Kubin10: Teraz ktoré myslíš? :D

#3 Kubin10
redaktor
26.6.2020 | 19:38:58
Kubin10

#2 ori: No aj obidve kľudne. :D To prvé, kde je na prvom obrázku rozbité sklo, a na ďalšom už nie je. Ako chápem, možno to bola iba chyba, chceli to spraviť tak, že to auto je rozbité, ok chápem.. Ale to druhé kde auto zmení kolesá, to som myslel. Prečo by používali dve autá ? :D

#4 Hunter12 #9 ori
26.6.2020 | 19:56:23
Hunter12

#3 Kubin10: To je snad normální, že při natáčení používají více aut, které pak v příběhu hraje pouze jedno jediné.

#10 Kasud
26.6.2020 | 20:01:12
shootx

S Guvernerovym chodcem to nebyla nahoda ale signal pro pozorne divaky…

26.6.2020 | 20:34:08
Tralery

Jestli něco bylo opravdu špatné, tak to byl výše zmíněný přechod ze dne na tmu v epizodě Internment, stejně tomu bylo i v polovině 6.řady, kde zemře Jessie spolu s jejími dětmi (což se zde překvapivě neuvádí). A samozřejmě ta absurdní scéna ze skládky a ta s jelenem.

#9 ori
26.6.2020 | 22:35:30
Leon

Díky za článek. Moc pěkný, jsem rád, že na TWD nezapomínáte, protože co si budeme namlouvat, tohle čekání na to, co bude, je velmi nepříjemné. Vlastně ani po čtvrt roce nevíme vůbec nic, jak se bude dál TWD svět vyvíjet, a kdy něco zase uvidíme.

Btw. Tyto speciály píše Ori a Xavík to pak přeloží do češtiny? Není to škoda? Mně by třeba vůbec nevadilo, kdyby to bylo ponecháno ve slovenštině. :D

#8 Xavik #9 ori
27.6.2020 | 5:32:13
Xavik

#7 Leon: Ori je píše rovnou česky. ;)

admin
27.6.2020 | 8:04:41
ori

#3 Kubin10: Často sa používajú dve, ak by sa jedno náhodou pokazilo už by nemohli pokračovať. Tiež to môže byť z časového hľadiska, napríklad tie scény s Merleovym autom mohli byť natáčané aj 2 mesiace po sebe a prvého auta sa už mohli zbaviť. Ale či to tak naozaj je netuším :D

#6 Tralery: Vidíš to mi úplne vypadlo :D

#7 Leon: Rado sa stalo :) Takto o mesiac bude online verzia Comic Conu v San Diegu a svoj „panel“ tam budú mať všetky 3 seriály, tak ja predpokladám že tam sa dozvieme dátumy všetkých premiér, teda finále 10. série TWD, prvú polovicu 6. série Fearu a prvú sériu World Beyond.

Btw, píšu to česky, už od mala jsem se díval na pohádky v češtině, i teď když už něco koukám s dabingem tak jedině čeština, i u knížek dávám přednost českému překladu. A už deset let pravidelně čtu váš časopis 21. století :D

redaktor
27.6.2020 | 9:29:52
Kasud

#4 Hunter12: Spíš natočili nejdřív scénu mimo auto a pak teprve tu s rozbitým.

27.6.2020 | 12:18:12
ori

Fanúšik nás upozornil na to, že ten typ vozidla má zadné okno zaťahovateľné, takže tu sa o chybu nejedná. Ospravedlňujem sa.

redaktor
27.6.2020 | 12:47:40
honyk

Další chyba: v jedné z prvních epizod(možná v první) ve městě chodci přelézají plot. Pak se to asi do scénáře nehodilo a ve zbytku seriálu už je každá vyšší překážka zástaví.

#13 ori
27.6.2020 | 19:10:46
ori

#12 honyk: To nie je chyba, režisér prvej série si zombíkov predstavoval inak, že majú ešte nejaké ľudské vlastnosti, preto aj držali veci a boli rýchlejší, ale potom ho vyhodili a tí čo prišli po ňom si ich už predstavovali tak ako ich poznáme.

redaktor
27.6.2020 | 19:57:53
Zora

Mě tedy asi nejvíce zaráží gravitace, když se Daryl a Carol vydali hledat Beth a spadli s autem ze silnice, tak spadli na kola a ne na střechu. Asi umí čarovat.

#15 ori
27.6.2020 | 22:11:34
ori

#14 Zora: Rovnako ako Glennove salto z kontajneru, ale to som považoval skôr za nelogickosti, keď tak na iný článok.

redaktor
28.6.2020 | 9:41:19
Řízkáč

Vím, že v druhým díle první série, když se Rick s Glennem namaskovali vnitřnostma, tak si k Rickovi venku čichnul postarší mrtvák a potom co podlezli ten autobus v cestě, tak se pohyhoval mezi dalšíma mrtvýma vzadu a v dalších scénách byl okolo nich (Ricka a Glenna).

#17 Řízkáč #19 ori
28.6.2020 | 21:17:01
Řízkáč

#16 Řízkáč: I když to těžko mohl podlízt s něma

28.6.2020 | 21:17:23
sonulle

Say yes! je hrozná epizoda a ta srnka to jen dokreslila. Jinak skvělý článek.

#19 ori
28.6.2020 | 21:57:01
ori

#16 Řízkáč: Je to možné, aj keď som to nikde nenašiel. Bolo toho strašne veľa, vybral som len také čo mi prišli najzaujímavejšie.

#18 sonulle: Vďaka :)

redaktor
28.6.2020 | 23:43:35
barwa.m

Negan a mobil, asi při druhém vrácení mi bylo jasné co má v kapse :D Ale do dneška mi není jasný, jak se Morgenovo žena každý večer mohla vracet k jejich domu (a ještě brala za kliku), když pak vědec tvrdí že po proměně si už nic nepamatují..

29.6.2020 | 5:55:48
3enny

Asi ve druhé sérii jak Daryl spadl z koně a pak vytahoval kuši z tašky střelil zombika ale i potom měl v kuši šíp

4.7.2020 | 23:33:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E16: A Certain Doom

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________­____

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás