The Mandalorian
92/100 - 213×

The Mandalorian

Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Disney+ | 40 minut
žánr
Akční, Fantasy, Sci-fi
hrají
Pedro Pascal (Din Djarin), Nick Nolte (Kuiil), Carl Weathers (Greef Karga), Gina Carano (Cara Dune), Giancarlo Esposito (Gideon), Taika Waititi (IG-11), Werner Herzog (Klient), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Amy Sedaris (Peli Motto), Katee Sackhoff (Bo-Katan Kryze), Emily Swallow (Zbrojařka), Omid Abtahi (Penn Pershing), Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Temuera Morrison (Boba Fett)

Co je zač Stínová rada Impéria?

Co je zač Stínová rada Impéria?

Můžete si o minulých epizodách říkat, co chcete, ale závěrečné dvě epizody Mandaloriana stojí v každé řadě za to. I nyní jsme se dočkali pořádného nářezu a viděli jsme až do kuchyně samotného Impéria. Seriál se vyšvihl se skvělou scénou, ze které jde mráz po zádech.

10 2
13.4.2023

Po malinko vlažnějších epizodách do toho epizoda Chapter 23: The Spies šlápla opravdu naplno a vůbec poprvé nám v hrané podobě představila Stínovou radu Impéria. O té jsme poprvé slyšeli v knize Aftermath: Life Debt, která se věnovala událostem po Epizodě VI a obecně fungování zbytku Impéria poté, co jim Povstalci v čele Lukem Skywalkerem zasadili smrtelnou ránu.

Admirál Gallius Rax založil Stínovou radu rok po zničení druhé Hvězdy smrti. Jelikož Impérium nemělo po smrti Sheeva Palpatina žádné pevné vedení, bylo nutné uspořádat organizaci, která dá Impériu opět směr a řád. Celá knižní trilogie Aftermath se zabývá pozůstatky Impéria a jejich fungováním v galaxii. Pokud jste knihy nečetli, možná si vzpomínáte na single player ke hře Battlefront II. Příběh částečně mapoval kroky Impéria po Epizodě VI až po důležitou bitvu o Jakku.

Právě bitva o Jakku dávala předzvěsti, že Impérium je pryč a Stínová rada se rozpadla po smrti Galliuse Raxe. Nicméně seriál The Mandalorian, který se odehrává zhruba pět až šest let po událostech Epizody VI, nám dává jasně najevo, že rada stále funguje. Asi nikoho nepřekvapí, že jedním z členů je moff Gideon, který má svou vlastní vizi Impéria – soběstačné vojsko, které rozcupuje Novou Republiku.

(Co je zač Stínová rada Impéria? Foto: Disney+)

Dalším důležitým členem je Brendol Hux (Brian Gleeson), který disponuje velikým bohatstvím, je věrným služebníkem Impéria, zajímá se o klonovací program a taktéž je otcem Armitage Huxe, kterého moc dobře známe ze sequelové trilogie. Tvůrci tak skvěle propojují příběh Mandaloriana se sequelovou trilogií a částečně tak napravují očividné chyby, které napáchal J. J. Abrams a Rian Johnson. Dave Filoni společně s Jonem Favreauem učesávají současné události tak, že sequelová trilogie se najednou vyobrazuje v daleko lepším světle.

Dalším důležitým členem rady je kapitán Gilad Pellaeon, kterého asi většina zná z Thrawnovy trilogie od Timothyho Zahna na začátku 90. let. Velice povedený příběh, který je shodou okolností taktéž zasazen do období pět let po Epizodě VI, dnes již nepatří do kánonu. Nicméně je vidět, že i naši tvůrci na tuto knižní trilogii nezapomínají a neustále si z ní berou (a budou brát) inspiraci.

Pellaeon je velkým obdivovatelem velkoadmirála Thrawna a jedná se taktéž o jeho pravou ruku. Pallaeon se ovšem v kánonu již objevil a to v samotném závěru seriálu Star Wars: Rebels, kde postavu nadaboval Jim Cummings, Gilada si v hraném podání zahrál Xander Berkeley (24). Dalším důležitým členem je nepochybně velkoadmirál Thrawn, o kterém se sice šušká, že již brzy bude opět mezi ostatními imperiály, ale v tuto chvíli nikdo přesně neví, kde přesně je. O tom nicméně bude pojednávat seriál Ahsoka.

V dané scéně se Stínovou radou vidíme i jiné imperiály, bohužel neznáme jejich jména a závěrečné titulky nám v odhalení taktéž nepomohli. Nicméně ostatní členy si zahráli Jonny Coyne, Jodi Long, Hemky Madera, Ron Bottitta, Marco Khan a Imelda Corcoran. Dá se očekávat, že tyto postavy ještě uvidíme a zjistíme, co jsou zač. A třeba se jich dočkáme ve filmu od Dave Filoniho, který se koneckonců bude zabývat bojem s pozůstatkem imperiálních jednotek.

Zdroj: ComicBook.com, ScreenArt.com

Diskuze /5

LALI1987

seriál začal prvou časťou cca 5 rokov od epizódy 6, potom bol grogu cca 2 roky u lukea na tréningu, takže už by to malo byť dejovo aspoň 8 rokov od epizódy 6, ak sa nemýlim, možno aj pomaly 9 rokov… a epizóda 6 bola strašná sračka, to tvrdí kopa recenzentov, celá lizzo a debilné cameá ma skoro odradili vôbec dokončiť túto sériu…

13.4.2023 | 17:09:34
Zilwicky

Ten ich rozhovor (shadow council) mi prišiel ako keby to napísali 15 ročný :D Alebo je to možne len tým podaním, niektorí z tých generálov strašne afektovali.
A už som sa tešil ze aspon dostaneme IG-11 naspäť a namiesto toho sú z neho chodúle, ma porazí :D

13.4.2023 | 18:01:39
Robot_Bender

@tom99 Malinko vlažnějších epizodách? Chtělo by to trochu nadhled :)

#4 Sctyri #5 Levascue
13.4.2023 | 18:02:04
Sctyri

#3 Robot_Bender: Samy o sobě sou nudný a hloupý a solidní finále, který cosi pojí dohromady na tom nic nezmění, že samy o sobě jsou slabý. 3 řada je těžkej průměr…

16.4.2023 | 12:24:25
Levascue

#3 Robot_Bender: Nebo by to naopak možná chtělo trošku soudnosti, sundat růžové brýle a nesubjektivně zhodnotit. Řekl bych, že „malinko vlažnější“ je ještě mírné označení toho, co jsme opravdu dostali ;)

19.4.2023 | 8:13:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Uvidíme ve finále třetí řady Pedra Pascala?

Uvidíme ve finále třetí řady Pedra Pascala?

Pedro Pascal je spíše dabér Mandaloriana než jeho herec. Tato role mu nesmírně sedí a vyhovuje, přesto si každou řadu udělal čas a ukázal nám svou tvář, aby fanoušci byli ubezpečení, že pod helmou je stále on. Ve třetí řadě jsme ale ještě Pascala neviděli, tak dočkáme se ho teď?

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Co je zač Stínová rada Impéria?

Co je zač Stínová rada Impéria?

Můžete si o minulých epizodách říkat, co chcete, ale závěrečné dvě epizody Mandaloriana stojí v každé řadě za to. I nyní jsme se dočkali pořádného nářezu a viděli jsme až do kuchyně samotného Impéria. Seriál se vyšvihl se skvělou scénou, ze které jde mráz po zádech.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama