The Mandalorian
93/100 - 200×

The Mandalorian

Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

USA | 2019 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | Disney+ | 40 minut
žánr
Akční, Fantasy, Sci-fi
hrají
Pedro Pascal (Din Djarin), Nick Nolte (Kuiil), Carl Weathers (Greef Karga), Gina Carano (Cara Dune), Giancarlo Esposito (Gideon), Taika Waititi (IG-11), Werner Herzog (Klient), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Amy Sedaris (Peli Motto), Katee Sackhoff (Bo-Katan Kryze), Emily Swallow (Zbrojařka), Omid Abtahi (Penn Pershing), Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Temuera Morrison (Boba Fett)

Grogu a jeho úloha stále poroste, jak to bude s jeho účastí ve filmech?

Grogu a jeho úloha stále poroste, jak to bude s jeho účastí ve filmech?

Grogu je asi největším hitem a trumfem studia Disney. Tuto postavu má každičký rád. A dokonce i po malém úprku postavy z konce druhé řady, tak postava je zpět a znovu se podílí na všech dobrodružstvích společně s Dinem Djarinem. A tentokrát jeho úloha ještě v čase poroste.

14 3
17.2.2023

Asi si všichni vzpomínáme na pár takových momentů v první a ve druhé řadě, kdy Din Djarin Grogu někomu svěřil na hlídání, aby se vydal na nebezpečnou misi. Těchto momentů by obecně mělo ubývat, neboť Grogu se vyvíjí a jeho úloha v celém příběhu je nezpochybnitelná. Režisér Rick Famuyiwa sám v nedávném rozhovoru potvrdil, že Grogu je čím dál tím více důležitější postavou.

Stárne, vyvíjí se a jeho vztah s Mandem se prohlubuje. Navíc i Mando začne na svého malého parťáka více spoléhat, neboť i on tuší, že ho může dostat z leckterých potíží. Dobrá zpráva tedy je, že tato dvojice bude nadále pospolu a Grogu bude přímo součástí Mandových misí a nebude neustále hlídaný u Peli Motto či u někoho jiného. Studio Lucasfilm si ale dobře uvědomuje potenciál dané postavy a snaží se ji tedy posunout zase o kus dál.

(Grogu a jeho úloha stále poroste, jak to bude s jeho účastí ve filmech? Foto: Disney+)

Stále čím dál větší počet fanoušků by si Dítě přálo vidět i na stříbrném plátně. Tvůrce seriálu Jon Favreau narovinu řekl, že takhle daleko ještě nejsou a tento plán se nestane v dohledné budoucnosti. Televizní seriál a film je zkrátka jiné médium a je nutné to respektovat. Aby postavy skákaly z jednoho média do druhého, musí pro to být ten správný důvod.

Navíc vše je o načasování a muselo by se vše patřičně naplánovat. Favreau nicméně řekl, že Marvel Studios dokázalo najít správný balanc, jak sjednotit natáčecí časy a strategii vypouštění jednotlivých filmů a seriálů naráz. Takhle daleko ale Lucasfilm není, neboť se zdá, že Favreau aktuálně pracuje pouze na seriálové tvorbě, zatímco ta filmová je v tuto chvíli zcela v rukou jiných lidí.

Na nějaké velké cross-overy postav napříč médii si tedy budeme muset počkat. Není to rozhodně otázka (a vlastně i plán) na dalších pár let. Co už je ale daleko více reálnější, je možný cross-over napříč jinými seriály. S tím se vlastně i počítá a zřejmě se ještě něčeho takového dočkáme i letos. Kromě třetí řady Mandaloriana se totiž můžeme těšit i na seriál Ahsoka a novinku Star Wars: Skeleton Crew.

Měl by Grogu zůstat jen v seriálech, nebo byste uvítali jeho účast i ve filmech?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /7

AuroN

No, tak každý tu postavu opravdu rád nemá.

17.2.2023 | 8:49:28
methoz

Ne, nepotřebuju ho v žádném filmu. Ale trilogii s Mandaloriany od Favreaua bych uvítal. Bez Rey…

17.2.2023 | 9:35:06
Pikapoop

Jelikož je mrňavej, museli bychom se přesunout asi o cca 200 let dopředu, do jeho dospělosti, což neočekávám

17.2.2023 | 11:12:02
dovahkiin

Doufám že tam bude víc scén kdy grogu něco sežere, pokaždý je to ještě vtipnější.

17.2.2023 | 15:01:58
Tony-Z

Bylo super, když měli odvahu nechat ho ze seriálu odejít s Lukem, bylo špatný, když ji ztratili a v Boba Fetovi ho vrátili zpět. Postava mi nijak nevadila, ale víc jsem si užíval právě epizody bez něj a tahle zpráva mi radost nedělá.

17.2.2023 | 19:18:05
Jack1947

Bylo by to dost nefér Yoda by vydal na minimálně jeden film tak proč mít film s tímhle…

18.2.2023 | 5:52:39
shraddha

Seriál se ale jmenuje Mandalorian. Nikoliv Grogu nebo Baby Yoda. Pro mě za mě, ať udělají nějaký film Star Wars: Grogu zasahuje, určitě to bude lepší, než epizody 7–9.

18.2.2023 | 12:07:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Novinky

Zažívá nevídaný úspěch s Ant-Manem, nyní přesedlá na Mandaloriana: O'Brian popisuje svůj úspěch

Zažívá nevídaný úspěch s Ant-Manem, nyní přesedlá na Mandaloriana: O'Brian popisuje svůj úspěch

Občas herci čekají na velké projekty, které jim konečně přinesou slávu a šanci na lepší uchycení ve filmovém světě. Někdy se ovšem stane, že se vaše dva projekty míjejí. Katy M. O'Brian sotva skončila marketingové povinnosti pro Ant-Mana, vrhá se na Mandaloriana.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Třetí epizoda s názvem The Convert opět vzbuzuje vlnu kontroverze

Třetí epizoda s názvem The Convert opět vzbuzuje vlnu kontroverze

Asi málokdo čekal, že již třetí epizoda třetí řady nás zavede zcela k cizím postavám a Din Djarin bude na druhé koleji. Seriál The Mandalorian buduje širší svět. Stejně jako si Djarin ukrojil dvě epizody od Boby Fetta, stejný jev nastal i zde. Tentokrát ale s jinou postavou.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama