The Mandalorian Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

32 1
9.12.2020

Velkoadmirála Thrawna jsme prozatím viděli v animovaném seriálu Star Wars: Rebels, nicméně postava má bohatou historii již od začátku 90. let, kdy mu ve svých knihách (obecně známých jako Thrawnova trilogie) vdechl život Timothy Zahn. Thrawna jsme naposledy viděli ve finále čtvrté řady Rebels, kde zmizel neznámo kam společně s Ezrou Bridgerem.

Díky epizodě The Jedi víme, že po těchto dvou pátrá Ahsoka Tano. Již v minulosti se šuškalo o tom, že Ahsoka dostane svůj vlastní seriál, kde by se tato tématika mohla blíže prozkoumat, nicméně oficiálně potvrzené nic není. Na druhou stranu již v příštích dnech má Disney odhalit další směřování světa Star Wars právě na stanici Disney+.


(Na hraný debut této postavy se čeká již dlouho. Foto: Disney+)

Konečně by tak mohly být potvrzeny (či naopak vyvráceny) spekulace z předchozích týdnů. Hojně se totiž mluvilo o seriálech o zmíněné Ahsoce, Bobovi Fettovi a Caře Dune. Opomíjenou postavou je ovšem velkoadmirál Thrawn, který by se sám o sobě nabízel ve spin-offu o Ahsoce Tano. Nicméně určité zprávy hlásí, že Thrawn dostane prostor v našem Mandalorianovi, kde by mohl převzít štafetu po Gideonovi.

Ten je stále jedním z největších záporáků celého seriálu, ale tvůrci si dost možná chtějí připravit někoho nového, kdo se postupem času přihlásí o slovo. A dle dalších zpráv právě probíhá casting na postavu Thrawna. O kom studio vážně uvažuje? Má prý vyhlédnutého herce Larse Mikkelsena, který Thrawna daboval již ve zmíněném seriálu Rebels.

(Lars Mikkelsen se na Thrawna hodí, nemyslíte? Foto: BBC)

Jednalo by se tak o další obsazení herce, který postavu již v minulosti daboval (stejně jako v případě Katee Sackhoff a její Bo-Katan Kryze). Mikkelsen má tu výhodu, že je spíše hercem než dabérem (na rozdíl od Ashley Eckstein), takže s věrohodným ztvárněním Thrawna by zde nemusel být problém. Připomínáme, že vše jsou pouze zvěsti, nicméně v minulosti právě tyto zákulisní štěky byly nakonec pravdivé.

Gideon je již potvrzen pro řadu třetí. Jelikož náš seriál se může chlubit velkou popularitou, zřejmě tu s námi ještě nějaký čas bude. A Gideon stoprocentně nebude jediným hlavním záporákem, na kterého se seriál bude soustředit. Předání štafety někomu ještě horšímu by dávalo perfektní smysl. A Thrawn by byl zajisté velice důstojnou náhradou.

Chtěli byste Thrawna vidět v našem seriálu? A měl by si ho zahrát Lars Mikkelsen?

Zdroj: Small-Screen.co.uk

Diskuze /22

zabijakptak

Probíhá casting? To snad néé.. já doufal, že se ho dočkáme už v této sérii. :(

9.12.2020 | 18:06:07
dovahkiin

Vždy jsem měl problém u Thrawna přemýšlet jako o „záporákovi“, byl sice na straně Impéria, ale byl to především pragmatik, který chránil Chisské impérium, potažmo většinu známé galaxie před jinými hrozbami, sjednocená galaxie by lépe obstála proti Vongům. Neprováděl ani žádná zvěrstva, vždy minimální ztráty na obou stranách při jeho vítězství. Jen škoda že současný kánon ho v tomhle už dost změnil.

#4 the Grand Inquisitor #22 MiqueEala
9.12.2020 | 18:52:56
James_Terrano

Mě by se líbilo, kdyby se ukázalo, že Gideon není ten hlavní záporák v tomto seriálu, ale ve skutečnosti pracuje právě pro Thrawna…

9.12.2020 | 18:59:08
the Grand Inquisitor

#2 dovahkiin: Prvně jsem četl: sjednocená galaxie by lépe obstála proti vogonům. :-)

9.12.2020 | 19:13:32
the Grand Inquisitor

„Předání štafety někomu ještě horšímu by dávalo perfektní smysl.“ – no, no, no vždyť Thrawn není zlý. Je sice na straně impéria, ale je to hrdina. Zcela souhlasím s dovahkiin.

#11 Edvin
9.12.2020 | 19:15:53
dvl

Mikkelsen by bol dobrá voľba. Som zvedavý, ako by ho namaskovali.

9.12.2020 | 19:45:10
dvl

Mikkelsen by bol dobrá voľba. Som zvedavý, ako by ho namaskovali.

9.12.2020 | 19:48:42
Fat Tony

A čo Benedikt Cumberbatch? :)

9.12.2020 | 19:51:22
Lex Luthor

Super Mandalorian by mohl být v dalších sériích o Bobovi a jiných Mandalorianech ne jen o našem Mandovi, nebo by Boba mohl po Mandovi převzít štafetu jestli Mando zemře, nebo odejde s Baby Yodou neznámo kam

9.12.2020 | 22:01:55
Vaio

Umím si tam představit Jasona Isaacse

#14 Fat Tony
9.12.2020 | 22:17:51
Edvin

#5 the Grand Inquisitor: Tady je ale problém v tom, že Impérium jako takové už se rozpadlo a zůstaly jen frakce soustředěné okolo samostatných vůdců. To je hlavní důvod proč mi tam Thrawn moc nesedí. On není typ člověka, který by bojoval předem prohraný boj. Jediná myslitelná varianta je, že by se snažil o posbírání všech jeho zbytků a následnou reorganizaci, jenž by vedla ke vzniku nového impéria. Rebels (seriál jako takový se mi vůbec nelíbíl a pustil jsem si jen setřih všech bojů se světelnými tyčinkami [kterého idiota napadlo dělat meče tak tenké?!] a všechny scény s Thrawnem) ho vůbec nepředstavili v nijak lichotivém světle a bojím se, že v mandalorianovi z něj udělají dalšího generického egomaniaka posledného mocí. To už by bylo doslova kopání do mrtvoly :-(

#13 MiqueEala #17 Bronvin
9.12.2020 | 22:52:46
RagnarokCzD

Napadá mě pár lepších xichtů … ale třeba to nebude takovej průser jako Ahsoka, když nemá mít na hlavě žádný protézy. :D

#15 Beranir
9.12.2020 | 23:50:29
MiqueEala

#11 Edvin: Kdyby jen světelnými tyčinkami :D vždyť ti Inkvizitoři se tam sami přesekávali :D http://gph.is/1TDTcUQ

#16 Edvin
10.12.2020 | 2:26:20
Fat Tony

#10 Vaio: To ano, Isaacs by bol super volba :)

10.12.2020 | 6:45:24
Beranir

#12 RagnarokCzD: já ti nevím Ashoka se podle mě celkem povedla, samozřejmě že ten posun z animace do skutečnýho světa nikdy není stoprocentní a museli se upravit lekku kvůli určitým důvodům, ale jinak za mě celkem pohoda.

10.12.2020 | 10:04:51
Edvin

#13 MiqueEala: Heh, toho jsem si nevšimnul :D Hádám, že světelné meče mají v různích generacích různou účinost.

V epizodě 1–6 normálně lidi přesekávali. V seriálech fungují spíše jako rapír, takže můžeš bodnout, ale nemůžeš přeseknout. V nové trilogii pak zase fungují jako rezavé meče, jenž dělají jen škrábance (Fin dostane šupu přes záda a měl by být na dvě půlky, ale skončí jen se škrábancem).

#20 MiqueEala
10.12.2020 | 10:57:38
Bronvin

#11 Edvin: „Kterého idiota napadlo dělat meče tak tenké?!“ Tak to ti můžu říct naprosto přesně. Ten idiot se jmenuje George Lucas ;). Rebelové se v tomhle hodně inspirovali původní trilogií.

#18 Edvin
10.12.2020 | 16:34:26
Edvin

#17 Bronvin: A na to jsi přišel jak? Dokonce ani v prvním filmu nemají takové laserove ukazovátka: https://www.youtube.com/watch?…

10.12.2020 | 19:43:35
Sctyri

Nepopírám Giancarlo Espositovi kvality, charisma a všechno, ale je to strašně profláklej xicht na poli záporácký seriálový scény a nepotřebuju ho mít v každém seriálu jako záporáka. Ještě pak ve dvou oblíbených co běží současně! To už mi pak splývá a je to divný :( Nebude mi vadit, když předá štafetu

10.12.2020 | 19:54:08
MiqueEala

#16 Edvin: V nové trilogii musí být kyber krystaly už fakt unavené :D

10.12.2020 | 22:44:35
percival2

Co zapadne … ale … bude nakonec modrej? :-D

8.1.2021 | 19:26:02
MiqueEala

#2 dovahkiin: S těmi zvěrstvy to není tak úplně pravda. Jednu rasu, kterou nedokázal dobýt, kompletně vyvraždil. A taky pokračoval v ničení ekosystému planety Noghriů, aby je měl pod kontrolou.

8.7.2021 | 16:51:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S00E10: Disney Gallery: Making of the Season 2 Finale

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců