The Mandalorian Jon Favreau vidí zázrak v tom, že o Baby Yodovi se nevědělo již měsíce před premiérou

Jon Favreau vidí zázrak v tom, že o Baby Yodovi se nevědělo již měsíce před premiérou

Jon Favreau vidí zázrak v tom, že o Baby Yodovi se nevědělo již měsíce před premiérou

S dobou internetu a rychlosti šíření informací je stále těžší a těžší něčím překvapit. I když si tvůrci vymyslí skvělou zápletku, stále je tu velké riziko, že část děje nějakým způsobem bude předem odhalena. O své by o tom mohl povídat Abrams s Epizodou IX, Favreaův případ to ale nebyl.

18 0
7.6.2020

Vzpomínáte si na úvodní epizodu seriálu The Mandalorian, kdy jsme se na konci dílu dozvěděli o Baby Yodovi? V podstatě se jedná o jednu z nejdůležitějších postav celého seriálu, kolem které se točí celý děj. Přesto jsme o ní nevěděli před premiérou vůbec nic. Tvůrcům se povedlo tohoto zeleného skřítka utajit a žádný novinář či insider nepřišel s informací o Dítěti měsíce předem.

A podle tvůrců je to veliký zázrak. Všichni na štábu sice podepisují speciální smlouvy, v posledních letech se i přesto informace dostávají ven a nikdo pomalu neví jak. Celý scénář Epizody IX se dostal na internet měsíce před premiérou, nyní se chystá druhá řada seriálu The Mandalorian a zažíváme něco podobného. Vždyť všechny ty utajované výskyty postav již víme z neoficiálních zdrojů a to do premiéry zbývají stále čtyři měsíce.


(Povyroste Baby Yoda ve druhé řadě? Foto: Disney+)

První řada měla ovšem své kouzlo a zřejmě se o show novináři nezajímali až tolik (nebo zkrátka zaměstnanci Lucasfilmu byli poslušnější a dbali na podepsané smlouvy). Jon Favreau obecně požaduje za zázrak, že nakonec utajování Baby Yody neprasklo ještě před premiérou. Údajně se totiž na natáčení pohybovaly i děti, které nejsou zrovna nejlepší v utajování tajemství.

Na place totiž měla své děti jedna z režisérek Bryce Dallas Howard. Ta je ovšem dokázala ukočírovat. Každý den jim totiž připomínala, že nesmí o Baby Yodovi říct ve škole ani slovo. A nakonec to vyšlo. Škoda jen, že takové štěstí již nemáme právě u zmíněné druhé řady, kdy víme, že se třeba objeví Ahsoka Tano, Rex, Boba Fett, Bo-Katan a další.

Je podle vás stále těžší a těžší dělat dobré příběhy, když je tu riziko, že se nějakým způsobem děj dostane mezi nás měsíce před premiérou?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /4

Nina317

Ja pevne dúfam, že Baby Yoda nepovyrastie :D už by nebol taký zlatý :D ale keď starý Yoda mal cez 800 rokov, keď zomrel :D tak silno pochybujem, že za pár mesiacov malý Yoda povyrastie, on bude krpatý ešte aj keď Mando umrie :D

#2 Svjatogor
7.6.2020 | 22:52:45
Svjatogor

#1 Nina317: Nebojím se. Zástupce plyšákového oddělení Disney šéfům poslal výsledky. ;-)

7.6.2020 | 23:29:45
LMDizajn

Čo som si ja všimol, tak pokiaľ je film dobrý, tak je menej týchto „leaks“ ale naopak, keď je film zlý, tak možno aj samy ľudia, čo na tom pracujú sú nespokojný s výsledkom, tak niečo pustia von, aby sa im to podarilo ešte zmeniť.

8.6.2020 | 9:13:49
Makavelina

„Je podle vás stále těžší a těžší dělat dobré příběhy, když je tu riziko, že se nějakým způsobem děj dostane mezi nás měsíce před premiérou?“ Je podle nás lepší dělat nové příběhy, které se prozradí předem, protože to přece nemusím číst, než recyklovat staré :) Těším se na nového Jodíčka!!!

9.6.2020 | 12:14:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E08: Chapter 8: Redemption

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Tvůrci seriálu nevylučují návrat Boby Fetta a bude mít Jon Favreau v celém Star Wars větší a větší slovo?

Tvůrci seriálu nevylučují návrat Boby Fetta a bude mít Jon Favreau v celém Star Wars větší a větší slovo?

Mandalorian je Mandalorian, ale na druhou stranu Boba je Boba. Novináři se tedy (zatím stále) na nejslavnějšího námezdního lovce ptají. Zatímco předtím jsme ohledně jeho návratu dostali jednoznačnou odpověď, nyní tu existuje naděje, že se Boba může někdy objevit.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Původ Baby Yody není tím nejdůležitějším na příběhu a zřejmě se ho v seriálu nikdy nedozvíme

Původ Baby Yody není tím nejdůležitějším na příběhu a zřejmě se ho v seriálu nikdy nedozvíme

Máme za sebou tři díly seriálu The Mandalorian. Zatímco by všichni měli řešit Mandaloriana a jeho druhy, tak se pozornost naopak upíná na Baby Yodu, který si pro sebe krade celý internet. Všechny zajímá jeho původ. Jenže toho se možná nikdy nedočkáme.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců