The Mandalorian Jon Favreau vidí zázrak v tom, že o Baby Yodovi se nevědělo již měsíce před premiérou

Jon Favreau vidí zázrak v tom, že o Baby Yodovi se nevědělo již měsíce před premiérou

Jon Favreau vidí zázrak v tom, že o Baby Yodovi se nevědělo již měsíce před premiérou

S dobou internetu a rychlosti šíření informací je stále těžší a těžší něčím překvapit. I když si tvůrci vymyslí skvělou zápletku, stále je tu velké riziko, že část děje nějakým způsobem bude předem odhalena. O své by o tom mohl povídat Abrams s Epizodou IX, Favreaův případ to ale nebyl.

20 0
7.6.2020

Vzpomínáte si na úvodní epizodu seriálu The Mandalorian, kdy jsme se na konci dílu dozvěděli o Baby Yodovi? V podstatě se jedná o jednu z nejdůležitějších postav celého seriálu, kolem které se točí celý děj. Přesto jsme o ní nevěděli před premiérou vůbec nic. Tvůrcům se povedlo tohoto zeleného skřítka utajit a žádný novinář či insider nepřišel s informací o Dítěti měsíce předem.

A podle tvůrců je to veliký zázrak. Všichni na štábu sice podepisují speciální smlouvy, v posledních letech se i přesto informace dostávají ven a nikdo pomalu neví jak. Celý scénář Epizody IX se dostal na internet měsíce před premiérou, nyní se chystá druhá řada seriálu The Mandalorian a zažíváme něco podobného. Vždyť všechny ty utajované výskyty postav již víme z neoficiálních zdrojů a to do premiéry zbývají stále čtyři měsíce.


(Povyroste Baby Yoda ve druhé řadě? Foto: Disney+)

První řada měla ovšem své kouzlo a zřejmě se o show novináři nezajímali až tolik (nebo zkrátka zaměstnanci Lucasfilmu byli poslušnější a dbali na podepsané smlouvy). Jon Favreau obecně požaduje za zázrak, že nakonec utajování Baby Yody neprasklo ještě před premiérou. Údajně se totiž na natáčení pohybovaly i děti, které nejsou zrovna nejlepší v utajování tajemství.

Na place totiž měla své děti jedna z režisérek Bryce Dallas Howard. Ta je ovšem dokázala ukočírovat. Každý den jim totiž připomínala, že nesmí o Baby Yodovi říct ve škole ani slovo. A nakonec to vyšlo. Škoda jen, že takové štěstí již nemáme právě u zmíněné druhé řady, kdy víme, že se třeba objeví Ahsoka Tano, Rex, Boba Fett, Bo-Katan a další.

Je podle vás stále těžší a těžší dělat dobré příběhy, když je tu riziko, že se nějakým způsobem děj dostane mezi nás měsíce před premiérou?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /4

Nina317

Ja pevne dúfam, že Baby Yoda nepovyrastie :D už by nebol taký zlatý :D ale keď starý Yoda mal cez 800 rokov, keď zomrel :D tak silno pochybujem, že za pár mesiacov malý Yoda povyrastie, on bude krpatý ešte aj keď Mando umrie :D

#2 Svjatogor
7.6.2020 | 22:52:45
Svjatogor

#1 Nina317: Nebojím se. Zástupce plyšákového oddělení Disney šéfům poslal výsledky. ;-)

7.6.2020 | 23:29:45
LMDizajn

Čo som si ja všimol, tak pokiaľ je film dobrý, tak je menej týchto „leaks“ ale naopak, keď je film zlý, tak možno aj samy ľudia, čo na tom pracujú sú nespokojný s výsledkom, tak niečo pustia von, aby sa im to podarilo ešte zmeniť.

8.6.2020 | 9:13:49
Makavelina

„Je podle vás stále těžší a těžší dělat dobré příběhy, když je tu riziko, že se nějakým způsobem děj dostane mezi nás měsíce před premiérou?“ Je podle nás lepší dělat nové příběhy, které se prozradí předem, protože to přece nemusím číst, než recyklovat staré :) Těším se na nového Jodíčka!!!

9.6.2020 | 12:14:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E08: Chapter 16: The Rescue

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců