Supergirl
73/100 - 130×

Supergirl

Supergirl je mladá dívka Kara Zor-El, která se narodila na planetě Krypton. Podobně jako její bratranec Superman, tak i ona spadla na Zemi, kde se jí ujala jiná rodina a to rodina Danverů, kteří se o ni začali starat a vychovali ji. Kara na sobě postupem času začala objevovat podivné schopnosti, které jsou totožné se schopnosti jejího bratrance Supermana.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | CBS, CW | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Melissa Benoist (Kara Danvers), David Harewood (J'onn J'onzz), Calista Flockhart (Cat Grant), Chyler Leigh (Alex Danvers), Mehcad Brooks (James Olsen), Jeremy Jordan (Winn Schott), David Harewood (Hank Henshaw), Laura Benanti (Alura Zor-El), Julie Gonzalo (Andrea Rojas), Laura Benanti (Astra), Grant Gustin (Barry Allen), Sam Witwer (Ben Lockwood), Tyler Hoechlin (Clark Kent), Helen Slater (Eliza Danvers), Andrea Brooks (Eve Teschmacher)

Američané si stěžují, že je epizoda s Benem Lockwoodem příliš rasistická

Američané si stěžují, že je epizoda s Benem Lockwoodem příliš rasistická

Poslední odvysílaná epizoda Man of Steel fanoušky pořádně zvedla ze židle. V dobrém i ve zlém. Někteří ji milují a považují ji za to nejlepší, co za dlouhou dobu viděli. Některým ovšem přišla úzkoprsá a rasistická. Proč se názory na tuto nevšední epizodu tak liší?

1 18
1.11.2018

Epizoda Man of Steel nám představila Bena Lockwooda, vysokoškolského učitele, kterého v životě potkala smůla. Zastával se mimozemšťanů, ale byl jedním z nich zraněn. Jeho otec přišel o továrnu kvůli Leně Luthor a následně kvůli invazi mimozemšťanů položil i život. Ben také přišel o svůj dům, který shořel po boji J'onna J'onzze a jednoho z nepřátel z Daxamu.

Benova nenávist rostla, až se z něj stal naprostý odpůrce mimozemšťanů, připojil se k sourozencům Gravesovým a stal se z něj agent Liberty. Celá epizoda nám ukázala důležité milníky v Benově životě, jeho přerod v záporáka a velice nápaditý flashback. Bohužel ne všude zabodovala. Zatímco u nás na Edně se díl stal jedním z nejlépe hodnocených za poslední dobu, Amerika už tak vřelá nebyla.


(Jaký bude Ben záporák? Foto: CW)

Již delší dobu můžeme pozorovat, že názory Američanů a třeba Evropanů se v posledních letech liší. Můžeme to sledovat například u předposledních Star Wars, názory na Epizodu VIII a její postavy jsou totiž tak rozdílné, že by si člověk myslel, že snad každý viděl jiný film. Nyní se nadává na Bena Lockwooda, že jde o novodobého nacistu, který v seriálu nemá co dělat.

Každá mince má pochopitelně dvě strany, takže se tu najdou i tací, kteří Bena vidí jako propracovaného záporáka, na kterém si tvůrci a stanice CW dali záležet. Bohužel v posledních dnech na internetu můžeme vidět na adresu Bena Lockwooda jen samou nenávist. Vybrali jsme pár velice ostrých příspěvků na Twitteru od lidí, kteří se nebojí říct vše na plno.

Diskuze /14

WolverineCzE

Souboj přesvedčovani lidi mezi Supergirl a Benem Lockwoodem

1.11.2018 | 18:22:37
Fifipek

No myslím, že nejlepší by bylo, kdyby se tvůrci nesnažili dělat ze Supergirl osvětový pořad a místo té své agitky to nechali na poli televizní zábavy…

1.11.2018 | 18:31:15
CoRnDuCK

Hloupí Američané :) je to z*sraný SUPERHRDINSKÝ seriál, ne POLITICKÝ seriál.

1.11.2018 | 19:37:42
czjohns

No, zase to nejhlasitější minimum diváků :D

1.11.2018 | 19:53:53
Lex Luthor

Američani pche. No to mají z toho, že do seriálu cpou aktuální problémy a nedělají z něj jen fikci, jak by to mělo být. Seriály jsou přece od toho abychom si při jejich sledování užili zábavu a odpočinuli si od každodenních starostí a ne od toho, aby nám je servírovali pod nos aktuální problémy ve světě. Od toho tu jsou zprávy a ne seriály.. Kdyby to tak pochopili i tvůrci seriálů.

#6 WolverineCzE
1.11.2018 | 19:57:41
WolverineCzE

#5 Lex Luthor: CW je zaruka kvalitniho odpadů

1.11.2018 | 20:42:46
nowas

V pilotní epizodě SG lítá po celém světě.. a ve třetím díle už je zase úzkoprsá Američanka.. nechápu jak se může ještě držet.. Legendy si drží stále svou kvalitu a sledovanost mají nižší než tohle.. to nikdy nepochopím :-(

#8 Dragon94
1.11.2018 | 22:05:02
Dragon94

#7 nowas: Vždyť SG má letos nejlepší námět ze všech seriálů a zrovna tebou zmiňované legendy mají za sebou zatím jen dvě odpadové epizody a jestli to tak půjde dál tak s nimi asi skončím.

2.11.2018 | 13:42:25
Venous4

naopak, podle me tam bylo malo rasismu

2.11.2018 | 21:27:55
stranghels23

No tak hele, me staci ze tam jsou superhrdinove,,, z cw dc universa ne. usim jedině arrowa protože tam tam serou vebdety, vraždy, zabijeni bitky atd,,, Ma radeji vice nevinné serialy cw dc (supergirl, legends a flash) a je mi jedno ze tam jsou nejake hejty vuci rasismu, hlavni je pro me teb superhrdinsky podtext ze hrdina vzdy udela co je spravne a ne jako arrow kde to bud povrazdi nebo pristrily ramena nebo nohy… Ne děkuji

4.11.2018 | 21:34:00
stranghels23

Sorry za překlepy, pisu na mobilu

4.11.2018 | 21:35:02
Jiri007

Jako rasismus mi to teda vubec nepřišlo, jen přetahovani mezi odpurci a přiznivci minozemšťanu, i běžni lide patří do jineho taboru.

5.11.2018 | 16:30:28
jhrspike

Rasismus tam nebyl žádný. Naopak postava Bena Lockwooda je skvělá. Jen Američané jsou opět úplně mimo realitu.

6.11.2018 | 0:01:21
Rysak

Přijde mi zvláštní, že si stěžují na rasismus záporáka… Vždyť je to záporák, tak může mít záporné vlastnosti. Chápu, kdyby se snažili z Hitlera udělat dobráka, ale na tom, že záporák je rasistickej problém nevidím.

7.11.2018 | 1:16:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S06E20: Kara

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @antty, @AdriB a @Azur58
Přečas: @CZEMarkus

Aktualizace postav

V průběhu celé čtvrté a páté sezóny budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte všechny ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Nicole Maines: Pokusím se svými čarovnými pohyby nekopírovat Scarlet Witch z WandaVision

Nicole Maines: Pokusím se svými čarovnými pohyby nekopírovat Scarlet Witch z WandaVision

Jelikož Melissa Benoist plní mateřské povinnosti, pozornost se upíná na postavy a herce, kteří se v minulosti z tak velkého zájmu radovat nemohli. Jednou z nich je například Nicole Maines, kterou v šesté řadě čekají velké věci. Herečka sledovala seriál WandaVision a všimla si něčeho zajímavého.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama