Supergirl České titulky k epizodě Changing

České titulky k epizodě Changing

České titulky k epizodě Changing

Přinášíme vám české titulky k epizodě Changing. Titulky můžete stahovat v profilu epizody. Titulky si pro vás připravili standardně @Milenka, @Danyssimo a @Sylek1. Nezpomeňte epizodu ohodnotit a napsat nám vaše dojmy do diskuze. Přejeme příjemnou podívanou.

18 0
15.11.2016

Diskuze /6

sylek1

Psal jsem to i do diskuze, ale dám to i sem.

Jelikož děláme titulky pro Vás, tak nás zajímá Váš názor. Kdo aspoň trochu zná svět komiksů, Guardian mu nebude cizí, ale co ti ostatní? Co vy na to? Máme nechat český název „Strážce“ nebo zachovat „Guardian“?

Díky za Vaše názory.

#2 tom99 #4 Izar #5 lopee
15.11.2016 | 22:12:07
tom99

#1 sylek1: Jsem pro Guardiana :-)

webmaster
15.11.2016 | 23:37:58
AuroN

Určitě zachovat název Guardian. V překladech je třeba na to dávat pozor

16.11.2016 | 0:24:55
Izar

#1 sylek1: rozhodně nechat guardian, překlad názvů je něco hrozného, to už rovnou můžete překládat superholku, záblesk, zelený šíp, černého kanárka, zní to hrozně. Když si vzpomenu na Netoličkův překlad Halo, tak mě ještě popadají mrákoty, vrchní loďmistr, chrochti, něco by se prostě nemělo překládat, naštěstí mě stačí anglické titulky.

16.11.2016 | 1:43:18
lopee

#1 sylek1: Zachovat výraz ‚Guardian‘, ale jelikož čeština skloňuje, tak je pak třeba skloňovat. To se mimochodem týká i toho – někým nenáviděného – přechylování. Jenže když se to příjmení vyskytne ve větě, ze které není jasné, jestli je to Danvers, či jeho dcera, je lepší české titulky nedělat, protože pak je v tom více zmatků. Zvláště když se ve scéně vyskytují v danou chvíli oba. Ale nedělat překlady si snad nikdo nepřeje. Tímto za ně díky.

#6 sylek1
16.11.2016 | 7:20:16
sylek1

Díky za Vaše ohlasy. Já osobně jsem také za Guardiana, takže to dám vědět překladatelům a domluvím se s nimi, abychom to nepočešťovali. ;-)

#5 lopee: Se skloňováním samozřejmě počítáme a přechylování? To také děláme. Já osobně se řídím takovým nepsaným pravidlem, že pokud je v textu jméno opravdové a žijící postavy, tak se to nepřechyluje. Příklad: Adriana Lima, Jennifer Lopez, apod. Ale pokud to jsou smyšlené postavy, tak používám přechylování, Cat Grantová, Alex Danversová…

16.11.2016 | 7:57:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E07: Wake Up

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @matrix17

Titulky sedí na verzi:

…HDTV.x264-SVA

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Supergirl překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Zajímavosti

Winnovou matkou bude Mary Cooper z The Big Bang Theory

Winnovou matkou bude Mary Cooper z The Big Bang Theory

V průběhu třetí série se dočkáme epizody, kdy dostane pořádný prostor i Winn Schott. Kromě nakouknutí do jeho minulosti se setkáme i s jeho matkou. Zároveň se také můžeme těšit na Lyru Strayd, bláznivou bývalou přítelkyni Winna, která ho dostala do několika problémů.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny