The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Istredd

Istredd

Mladý čaroděj, který měl milostné pletky s Yennefer.

Sezóny 3
2019 - 2023

Istredd byl prvním člověkem, kterému kdy na Yennefer záleželo, kvůli čemuž s ním také začala trávit čas během svého studia na Arethuse. Istredd tou dobou studoval pod čarodějem Stregoborem a vždycky doufal, že se bude moci věnovat magickým vykopávkám, což se mu také podařilo. I když se s Yennefer rozešli v nedobrém, pořád k němu chovala nějakou úctu a nebála se za ním přijít si pro radu.

První série

Jednoho dne studoval Istredd ruiny pod Arethusou, když se před ním objevila Yennefer, která poprvé v životě použila své schopnosti. Istredd ji kvůli jejímu bezpečí poslal zpátky, ale i tak ji Tissaia našla a do školy přivedla. S Istreddem se Yen sešla až po čase. Istredd ji podporoval a říkal, že to nemá vzdávat a dokonce jí pomohl se čtením mysli. V podobných situacích se dvojice setkávala nadále, kdy Istredd svou kamarádku vždycky utěšoval a říkal jí, že budou spolu, ať se stane cokoliv.

Istredd následně získal Yeninu důvěru a navázal s ní milostný poměr. Získal tak také informace o jejím elfím původu, které předal svému mistru Stregoborovi. Tato fakta nakonec Stregobor využil k tomu, aby nezískala místo, které pro ni Tissaia připravila. Istredd naopak své vytoužené místo získal a brzy nato byl konfrontován Yennefer, která přišla na to, že ji zradil. Yen se ale nevzdala a nechala se přeměnit, čímž získala to, po čem toužila.

Yennefer navštívila Istredda po letech na nilfgaardských vykopávkách v Nazairu, kde se nacházely předměty z doby před Konjukcí sfér. Yen se zde Istredda zeptala, jak dlouho zde plánuje zůstat, jelikož mu chybí. Když jej chtěla políbit, odtáhl se s tím, že na tento moment sice čekal dlouho, ale i když se jí snažil být blízko, vždycky jej ignorovala. Než Yen úplně odešla, poznamenal, že je rád, že si při přeměně nechala alespoň své oči.

Istredd byl nucen spolupracovat s Geraltem.

Druhá série

Po Soddenu si Istredda předvolalo Bratrstvo, aby jim pověděl, zda během svým vykopávek v Nilfgaardu získal o nepříteli nějaké informace. Bohužel je musel zklamat, ale Yennefer později řekl, že lhal. Navíc jí poradil, ať nepřemýšlí nad útěkem, protože Stregobor na ni nasadil špehy. Istredd se následně vydal do Cintry, aby pomohl elfům, a nečekaně jej zde navštívil Geralt z Rivie, který se střetl s neznámým monstrem. Spolu došli k závěru, že monstra unikají z monolitu u Cintry, který je spojený s dávnou Konjunkcí sfér.

Istredd věděl, že mu Geralt neříká všechno, tak mu chtěl sám vyjít vstříc a pověděl, mu, že do Cintry přijel pátrat po Yennefer. Najednou uslyšeli volání Ciri o pomoc a monolit se opět otevřel. Istredd následně Geralta přenesl portálem a začal uvažovat, zda monolit nebyl tím, co Calanthé celou dobu chránila. Jeho vlastní pátrání ho následně zavedlo ke Codringherovi a Fenn a zde se dozvěděl, že je Ciri naživu. Došlo mu následně, ze které krve Ciri pochází, a když jej cestou lesem zajali elfové, o tuto informaci se s nimi podělil.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Michal_

Tohle není seveřan.

21.12.2021 | 0:45:38
Lolamoon

Nič mnoc, Zlý kasting.

10.12.2021 | 23:37:06
deadpoolR

Docela sympaťák.

17.7.2021 | 13:44:41
DC Expert

V knihách si to rozdával s Yen a Yen měla dva chlapy

21.2.2020 | 9:43:44
AzurovyAzure77

Zezačátku jsem ho nemusel, ale nakonec mi ani tak nevadil, jediná smůla je že měl strašně nudné dialogy

20.2.2020 | 19:19:35
surky3

Moc jsem si ho neoblíbil, ale je fakt, že proti němu asi nic moc nemám.

19.2.2020 | 17:43:52
mar.st

Jedna z mála zlepšení ohledně knížek, velmi se mi postava líbila

19.2.2020 | 17:00:49
Xavik

V knihách měl málo prostoru a navíc byl dost nudnej, tady je to už mnohem lepší.

admin
18.2.2020 | 13:26:31

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama