Supergirl Sledovanost Supergirl jde rapidně dolů, blíží se konec seriálu?

Sledovanost Supergirl jde rapidně dolů, blíží se konec seriálu?

Sledovanost Supergirl jde rapidně dolů, blíží se konec seriálu?

Máme za sebou tři epizody páté řady a nutno podotknout, že po letní pauze se k televizním obrazovkám příliš diváků nevrátilo. Výsledky jsou zatím strašidelné, nicméně klesající trend můžeme sledovat již od konce čtvrté řady. Máme se ovšem bát o budoucnost celého seriálu?

13 6
27.10.2019

Supergirl se nedávno vrátila na televizní obrazovky se svou pátou sérií, ale výsledky bohužel nejsou nijak oslnivé. Pouze premiérový díl páté řady Event Horizon se dokázal vyškrábat nad milion diváků, zbylé dva díly padly pod milion, což už upřímně nevěstí nic dobrého. Zatím poslední epizoda s názvem Blurred Lines si dokonce sáhla na historické dno.

Sledovanost ve výši 920 tisíc diváků a rating 0.2 jsou už opravdu strašidelné. Zvlášť když tato situace nastala již na začátku řady a prakticky celou sezónu máme před sebou. Dá se očekávat, že sledovanost a ratingy půjdou ještě dolů a pomalu se můžeme bát o budoucnost celého seriálu. Již delší dobu se proslýchá, že se celý Arrow vesmír začíná rozpadat, tak uvidíme, zda Supergirl ještě nějaký ten pátek vydrží.


(Rozloučím se již brzo se Supergirl? Foto: CW)

Světlé to není ani s kvalitou seriálu. Poslední tři epizody si neodnesly kdovíjaké hodnocení, což samozřejmě sledovanosti nepomáhá. Kolísavý vývoj kvality sice sledujeme již od konce třetí řady a po celou čtvrtou řadu, ale to se sledovanost ještě tak nějak držela. Supergirl tak může s nadějí vyhlížet crossover, který by mohl na nějaký čas přilákat nové diváky.

Co se týká budoucnosti, tam to úplně světle nevypadá. Možná to na další řadu bude stačit, ale nejspíše bychom se dočkali jen zkrácené sezóny. Na druhou stranu by to seriálu mohlo jen prospět. Co si budeme povídat, některé epizody se již vlečou a hlavní zápletka je stejně rozprostřena do pár epizod. Zkrácení by tedy mohlo Supergirl jen pomoci, ale to možná předbíháme.

Co říkáte na sledovanost? Měla by stanice CW seriál ukončit? Nebo byste uvítali zkrácenou řadu?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /28

Cocafull

Vůbec se nedivím, cely Arrowerse opravdu umíra. Arrow už končí, kvalita Flasha je od čtvrté serie údesná a poslední serie Legend byl oproti prvnim dvěma sezonám naprostý odpad.

27.10.2019 | 18:10:17
Cocafull

Ještě doplnění: Arrowerse trpí na tom, že se drží formátů 24 epizod. Kdyby přešli na kratší formaty 8 až 13 epizod tak věřím, že kvalita bude úplně jinde. Popřípadě přejít na 3 kapitoly za serii ve stylu Agents of Shield.

27.10.2019 | 18:11:41
bloody_maniac

jako je pravda, že kvalita těchto seriálu je už opravdu chudá, ale taky bych neřekla, že je na tom Supergirl nejhůř, když se mi zrovna 5 série fakt dost líbí…zatím se mi nejmíň líbil Flash :/

27.10.2019 | 18:29:31
Stardos

Pokud jsou zvěsti o seriálu pro Supermana a Martiana Manhuntera pravdivé, Supergirl by mohla dojet buď sedmiletý kontrakt nebo skončit po šesté

27.10.2019 | 18:30:59
johnsmith182

24 je normální počet pro televizi, seriály mají vyplňovat určité období. Lidi nekoukají na televizi obecně, sledovanost nehraje roli, dneska se kouká na jiný hodnoty. Všech 6 seriálů je pořád výborných, kdo má rád komiksy tak si to užije.

#6 Flanelek
27.10.2019 | 18:33:39
Flanelek

#5 johnsmith182: Asi sledujeme jinou verzi Arrowverse. A v USA stojí serialy a filmy z 80 procent na sledovanosti takže. Komiksy miluju, ale Flash, Supergirl a zejména Batwoman jdou naprosto do kytek.

#22 Uschi
27.10.2019 | 18:43:54
Bizzy

Jako Supergirl moc nesleduji spíš vůbec, ale celkově arrowerse jde tak nějak ke dnu. Jedině snad musím pochválit u Arrowa, kdy snad ty poslední 2 série, když nepočítám tu 8 se ta kvalita rozhodně zvedla směrem nahoru a i ta osmá i když je samozřejmě poslední má myslím našlápnuto hodně dobře a to bude asi tím že to prostě směřují k tomu Crisis. Ale flash jak ze začátku jsem si ho nemohl vynachválit, tak teď je to skutečně hodně slabé. Furt ty samé dialogy hlavně mezi Berry a Iris kde si ze začátku vždycky řeknou jak už nikdy nesmí nikomu lhát a jak musí všechno všem říct hned, takže žádná tajemství a další díl se řeší to samé znova. Jedině + je tam snad Killer Frost a když se objeví Wells. Legendy je těžké hodnotit, protože jsem je bral takovou oddychovku od těch ostatních a vždycky jsem se nesmírně bavil, i když to místama bylo hodně mimo a nelogické. U Legend pro mě snad nejhorší 2. série, protože tu Hawkegirl tu jsem nemohl vystát. To byla nejhorší postava snad v celkem universu.

27.10.2019 | 18:55:44
EdnaMichael

CW má problém :D že tam cpe všechno možný a sluníčkarsky hovadiny :D transgender homosexualitu atd.. obcas tam az moc resi takovydle kraviny proto takovy upadek..

#9 Stardos
27.10.2019 | 18:56:03
Stardos

#8 EdnaMichael: dohromady tu transgendernitu zmínili čtyřikrát a neřešili to. Homosexualitu berou jako heterosexualitu. Tohle jsou zase až moc přehnaně antiSJ názory

#21 filozof
27.10.2019 | 19:23:04
FValek

Já se upřímně taky nedivím, dám na ty díly koukám se zpožděním pár dní, protože se mi do toho ani nechce a půlku dílu proskáču, protože to je nuda a kecání o ničem :/

27.10.2019 | 19:24:40
Norbit882

Hlavně nevím, proč zrovna věci od DC mají pravidlo, že dobrý věci chtějí natočit Ti největší kokoti pod sluncem. Kdyby se toho chytnul někdo, kdo nemá inteligenční potenciál medvídka Pú, tak by to mohly být parádní seriály. Ale ne. Na CW se hrnou jenom tupá zvířata, co musí rvát problémy reálnýho světa do seriálů, který mají sloužit k tomu aby člověk od reality unikl. Takový režiséry a scénáristy zbičovat a to byste koukali jak by to najednou šlo.

#14 Cocafull
27.10.2019 | 19:38:06
Nina317

Mali by to skrátiť na 10 epizód, aspoň by sa zvýšil rozpočet a efekty by boli kvalitnejšie. A rozhodne vyškrtnúť Olsena a J'onn J'onzza zbytočné postavy ich dejové linky sú nezaujímavé. Lebo keď to pôjde takto ďalej dávam Supergirl ešte 6. sériu a tá bude konečná.

27.10.2019 | 19:39:56
Brett

Nová doba! Méně epizod je moderní a osvědčený trend. ;-)

redaktor
27.10.2019 | 20:17:26
Cocafull

#11 Norbit882: Souhlasím, že CW tento problém má, ale ne celkové DC. Takový Pennyworth, Titans, Doom Patrol či Gotham jsou úplně jinde než Arrowerse

27.10.2019 | 20:42:22
Praimfaya

Akurát, keď ma táto séria baví asi najviac :D

28.10.2019 | 0:10:01
WolverineCzE

Měli to zktratit na 10–16epizod a zničit politiku v serialu a řešit komiksy a odstranit propagandy naivní Arrowverse stojí za nic kromě Arrow kde neřešili tolik SJW jak v SG,The Flash,LoT pohádkovy a jinak Pennyworth je zklámaní bez batmana a navíc jen 3 znamý jmena žadný joker atd radší Gotham spin off po konci AoS je fail od 5.serié je to kravina z CW je koukatelný jen Riverdale,Arrow,Su­pernatural a iZombie už zrušili.Radší aby ty dělali seriály dc universe s znamými postavy

28.10.2019 | 7:49:03
betusa

Možno si poškodili tým že Lenu dali ako zaporačku....­.zatiaľ som videla len jednu časť z 5serie no uvidíme či sa to rozbehne

28.10.2019 | 9:25:12
google147

Jako někdo kdo tak nějak nechápal do konce předchozích sérií, že to schytává až takovou kritiku, může klidně napsat, že se nedivím, protože jsem si uvědomil jak mě ty postavy hrozně serou a to ve všech Arrowerse seriálech (s vyjímkou LoT).

Problém je, že tvůrci s těma postava zacházejí jak s hadrama a ty postavy se pak chovají podle potřeby scénáře a na vývoj se nehledí. Zápletky vždycky zničí tím, že nám chtějí namluvit, že ty postavy jsou strašné cool a dávají jim tam cool pózí atd. Chtějí nám namluvit, že seriály mají siné ženské postavy, ale už to nedokáží prodat. Barry a Oliver si nechají od svých drahý poloviček věčně srát na hlavu a to i s věcma, do kterých dámy nemají co mluvit. Záporáci mají vždycky hromadu potenciálu, ale oni ho zadupou blbostma. Lena je momentálně za dobrou blbku – jako chápu je naštvaná, že jí to Kara neřekla, ale takovýhle extrémní chování? Barry a jeho tým většinu času jenom skuhrají nebo brečí. V romantice tlačí tak pilu, že mezi těma postava pak je prd chemie – Barry a Iris nemají snad žádnu (to i s Joem má tu chemii větší), Oliver a Felicity jsou zase přehnaný drámo, kde Oliver vypouští s pusy občas perly, Kara pro jistou nemá nikoho, protože se dost složitě dělá z každýho chlapa holka vztahu jako z Mon-Ela. Prostě to už unavuje a to tlačení menšin atd. Jediná Caitlin/Killer Frost je postava, kterou nijakým způsobem nezmrvili.

Člověk pak s láskou vzpomína na Smallville, kde ty postavy prodělávají vývoj, který je uvěřitelný a hlavně zajímavý. Kde Clarkovi činy mají nejakou reakci a z něho vyzařuje ta aura naděje v lepší zítřky. Kde ženské postavy jsou silné a stačí k tomu jeden jediný rozhovor, aby tomu člověk uvěřil a není k tomu potřeba násilně cool scéna. Kde romance mezi Clarkem a Lois je uvěřitelná a postavy zůstávají věrné a nemusí je násilně lámat do podoby, která k nim nepatří, kde člověk cítí že mezi nima jsou hluboký city a díky tomu jsou jejich scény uvěřitelný (nehledě na perfektní vývoj) a hlavně mají bezkonkurenční chemii – v Arrowersu jim žádná dvojice nešahá ani po paty. Záporáci byli ukázkový – Lionela ze 2. nebo 3.série by v Arrowersu nerozdejchali. Dneska by bohužel takový seriál nešel natočit – mezi hlavní postavy se počítala jenom jedna tmavé pleti a ještě jí nekompromisné po 3.sérii vystřihli a všechny hlavní postavy byly hetero.

#20 WolverineCzE
28.10.2019 | 11:02:10
dbar

BLÍŽÍ SE KONEC SERIÁLU? Doufám, že jo. Příběh nebaví. Postavy otravné.

28.10.2019 | 11:31:30
WolverineCzE

#18 google147: hl problem že CW se cpe do seriálu který potřebují vetší budget na cgi

28.10.2019 | 15:21:36
filozof

#9 Stardos: Jen čtyříkrát? :D Proč lžeš?

28.10.2019 | 18:31:33
Uschi

#6 Flanelek: Tak Batwoman je absolutní propadák :D

29.10.2019 | 11:38:24
Vervyk

Já se upřímně nedivím s Lenou udělali proste chybu ani je nasrana ale to co tam předvádí mám chuť to proste vypnout joo to ať tam raci dani Chrise tahle rada me bavila nejvíc

29.10.2019 | 13:00:49
František Lukeš

Pomohla by možná temější stránka seriálu…občas to vypadá jako telenovela..

29.10.2019 | 18:13:30
DC Expert

Ale jako přivítal bych dobré zakončení kdyby Karu někdo zabil třeba Darkside! V téhle době už vítězí antihrdinové. Marvel už to ví také budou mít filmy doctor doom a silver surfer.Venom a Joker měli úspěch. pokud CW nepříjde s nějakým antihrdinou který bude mít svůj seriál tak je čekají krušné časy. Ale black Lightwing je horší než supergirl. Vidět super hrdinu jak sabotuje svůj seriál a jenom tam chodí a jenom uvidíte že hlavní záporák něco málo udělá a to je všechno! Black lightwing byl nejhorší z celého CW ta druhá série 6 epizod bylo úplně o ničem.

31.10.2019 | 8:42:55
Monoceros

Batwoman není propadák. Dělat závěry o seriálu kde se teprve postavy vyvíjí a utváří se celkový příběh je naprostá kravina. Ale je mi jasné že Batwoman lidi zavrhli už prostě z principu důvody tu myslím nemusím popisovat. Ještě ani seriál nezačal a už se začalo dávat nízký hodnocení. Podobný názory mě vždycky dokáží vytočit … až to bude mít 8 otravných sezon jako jiné seriály z tohoto těsta tak možná, do té doby nemá smysl dělat závěry. Mimochodem Kate Kane jako Batwoman je naprosto skvělá. Ale hold Christian Bale to není.

#27 DC Expert
31.10.2019 | 18:42:31
DC Expert

#26 Monoceros: Mě se batwoman také líbí a ta má úspěch ono jak se jedná o Gotham tak je to kvalitní příběh a hlavní hrdinku Kate Kane jsem si oblíbil.

9.11.2019 | 19:59:31
easyyy

Jedinej důvod proč jsem sem tam zkouknul 2–3 díly ze série byla Melissa a její obleček.Jelikož jí v týhle sérii kostým pěkně domrvili, asi to tak mělo víc lidí :)

10.11.2019 | 2:08:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S05E16: Alex in Wonderland

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @antty, @dannymoro58, @AdriB, @KAITLYNN2812 a @„Tomaseqq“, @Azur58
Přečas: @CZEMarkus

Aktualizace postav

V průběhu celé čtvrté a páté sezóny budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte všechny ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Seriálový Superman by se rád utkal s Lexem Luthorem, ale bohužel to nevyjde

Seriálový Superman by se rád utkal s Lexem Luthorem, ale bohužel to nevyjde

Již za pár dní nás čeká finále čtvrté sezóny a aktuálně se k seriálu vyjadřují bývalé hvězdy show. Nyní došlo na Tylera Hoechlina, kterého samozřejmě mrzí, že se již v seriálu jako Superman neobjevuje, protože podle něj by bylo skvělé vidět souboj Supermana s Lexem Luthorem.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny