The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Ciri z Cintry

Ciri z Cintry

Princezna pocházející z Cintry, jejíž moc pro ni představuje takovou hrozbu, že ji před ní může ochránit pouze zaklínač Geralt.

Sezóny 3
2019 - 2023

Cirilla Fiona Elen Riannon, jak je princezna známa celým jménem, se narodila v Cintře jako dcera Pavetty a rytíře Dunyho, který měl však jedno velké tajemství. Málokdo ví, že s její rodinou experimentovali elfové, aby vyšlechtili mocnou bytost, a tak po mnoha letech křížení vznikla Ciri. Je označována také jako Lvíče z Cintry nebo Zirael, případně jako Dítě překvapení kvůli zákonu, který uplatnil zaklínač Geralt.

Rodiče jí zemřeli, když byla malá, a tak se o její výchovu postarala královna Calanthé, její babička. Už od dětství viděli Ciri všichni jako neposlušnou princeznu, která se radši prala s ostatními dětmi, než aby se věnovala tanci a dalším aktivitám vhodným pro její postavení.

Ciri se nakonec ujali právě Geralt a čarodějka Yennefer, kteří ji po smrti babičky vychovávali a naučili ji i mnoho ze svých vlastních schopností a dovedností.

První série

S Ciri se setkáváme ve chvíli, kdy si hraje s dětmi z obyčejných rodin, ale byla následně odvedena do hradu, aby se účastnila slavnosti, která měla její rodině představit možné budoucí partnery pro Ciri. Zde byla Ciri donucena k tanci se šlechticem Martinem, zatímco se její babička dozvěděla o blížícím se Nilfgaardu.

Uplynuly dva dny a Ciri zůstala uzavřena na hradě, zatímco její prarodiče bojovali s útočníky z jihu. Calanthé se brzy nato vrátila z prohrané bitvy raněná, ale její manžel Eist bitvu nepřežil. Calanthé nechala následně Ciri odvézt ven z hradu a řekla ji, že musí najít Geralta z Rivie.

Rytíř Lazlo, který Ciri doprovázel, byl ale zabit a dívku se pokusil unést Cahir pracující pro Nilfgaard. Ciri se však ubránila svými schopnostmi, o nichž nevěděla, a unikla do lesa, kde si s pomocí bláta obarvila své nápadně šedé vlasy. Zde se seznámila také s chlapcem Darou, z něhož se postupem času vyklubal elf.

Ciri byla vždycky neposlušná princezna.

I když se Ciri pokusilo pomoci několik cizinců, byli napadeni Nilfgaarďany a dívka tak pokračovala na své cestě jen s Darou. Spolu s ním zamířila do Brokilonu, kde se seznámila s dryádami a uviděla zde také svou první vizi. Brzy ji tu vyhledal rodinný přítel Myšilov, který byl ale dopplerem Adonisem v přestrojení. Ciri na to časem přišla a její cesta s Darou i Adonisem se rozešla.

Ciri se následně seznámila s ženou jménem Zola, která ji nabídla přístřeší, ale princezna původně odmítla. Když byla napadena skupinou mužů, Ciri se ubránila a následně Zolinu nabídku přijala. V lese nedaleko jejího domu se konečně setkala s Geraltem, kterého poznala, i když se nikdy předtím neviděli.

Druhá série

Ciri spolu s Geraltem zjistili, že Yennefer údajně zemřela na Soddenském pahorku a poté se cestou na Kaer Morhen stavili u Geraltova starého přítele Nivellena. Toho sužovala kletba, kterou na něj uvalila kněžka z Řádu lvohlavého pavouka. Když u Nivellena přespávali, probudila Ciri bruxa Vereena, kterou prokletý muž miloval. Geralt si nakonec uvědomil pravdu a s bruxou se střetl. Upírka následně vyhrožovala smrtí Ciri, ale Nivellen ji zachránil, což jej zbavilo prokletí.

Ciri získala výcvik a málem se i stala zaklínačkou.

Dvojice následně dorazila na Kaer Morhen, kde se zaklínač Eskel proměnil v lešije a po jeho porážce byl Ciri konečně nabídnut výcvik. Výcvikovou dráhu Ciri opakovala několikrát a následně se s Geraltem střetli i s lešijkou, která změnila Eskela. Tu ale zničil ještě jiný netvor a po tomto boji Ciri pokračovala ve výcviku. Na hradiště mezitím dorazila Triss, která měla zaklínačům s Ciri vypomoct a Vesemir ke všemu uviděl možnost proměnit dívku v novou zaklínačku.

Této přeměně Geralt zabránil a vzal Ciri do svatyně Melitelé, kdy je cestou napadl černobog. Ve svatyni se Ciri dále učila, a to pod vedením Nenneke a Jarreho. Svatyni ale přepadl Rience a dívka uprchla s pomocí Yennefer, která se v ní také pohybovala. Dvojice se vydala do Cintry, ale napadli je Nilfgaarďané. Na poslední chvíli dorazil Geralt, zachránil je a odvezl na Kaer Morhen.

Zpátky na hradišti se Ciri dostala pod kontrolu pradávné Voleth Meir, která jí ukazovala iluze. S její pomocí vypustila na Kaer Morhen monstra, ale zaklínač s čarodějkou ji kontroly Voleth Meir zbavili a poslali ji zpátky do její říše, kam se chtěla celou dobu dostat. Geralt, Yennefer a Ciri se rozhodli od té doby zůstat pohromadě, protože to bylo jejich osudem.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kimberlly

Ja Ciri proste nemám rada. Ani v knihách…

30.7.2023 | 19:13:36
lego assassin

A proto koukám na zaklínače i když mě to nebaví a vím že je to kravina protože tuhle herečku chci do postele :D

28.7.2023 | 21:16:15
Excalibur

Vzhledově docela sedí, ale věkově někdy působí hodně divně.

21.12.2021 | 17:00:54
Michal_

V druhé sérii je výborná.

21.12.2021 | 0:37:55
Aklain

Tady ten výběr herečky není až takovej průser jako u čarodějek a v 2. sérii ukázala, že na to bude mít i herecky.

20.12.2021 | 23:32:40
Lolamoon

Tento výber herečky vzhľadovo veľmi dobrý. Prvej série však hrala len omáčku. Uvidí sa pri ďalšej sérii.

10.12.2021 | 23:28:04
deadpoolR

Celkově sympatická postava a herečka, ale na roli Ciri vypadá prostě staře.

17.7.2021 | 13:16:22
Edvin69

Špatná, velmi špatná a příliš stará. Falešná Ciri vypadála mnohem lépe a to tam byla jen na pár okamžiků. https://static.tvmaze.com/…3/582500.jpg

31.3.2021 | 14:01:42
Araya

Úplně nevím, chybí mi tu taky ten Brokylon a setkání s Geraltem jak tu někdo psal. No uvidíme jaká bude Falka :)

17.8.2020 | 12:47:54
CoRnDuCK

Obsazení se mi líbí a celkově je mi sympatická, ale také nedávám plný počet. Její linka mi přijde uspěchaná a zbytečná. Mohli si ji nechat až na druhou či třetí sérii.

18.7.2020 | 21:10:58
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama