The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Sigismund Dijkstra

Sigismund Dijkstra

Hlava redanských špehů a pravá ruka krále Vizimira.

Sezóny 2
2021 - 2023

Jen málo lidí v Severních královstvích bylo tak prohnaných jako Dijkstra. Se svou sítí špehů věděl o všem, co se v království i sousedních zemích dělo a ke všemu měl dobrý vztah s čarodějkou Filippou, která mu pomáhala s jeho prací pro krále Redanie, kterým byl Vizimir II..

Druhá série

Nebýt Dijkstry, zemřel by král Vizimir rukama svých rádců. V momentě, kdy spolu jednali, navštívil Dijkstra krále, jednoho z nich otrávit a druhému probodl hrdlo. Krále následně informoval, že ostatní králové Severu vytvořili alianci, která byla založena na společné nenávisti vůči elfům. A vzhledem k tomu, že královna Calanthé zemřela při obraně Cintry, navrhl Dijkstra, že by se o tuto zem měli ucházet. Jako další krok vyslal do Cintry, kde se nyní srocovali elfové, vlastního špeha, jenž byl taktéž elf. Nebyl jim nikdo jiný než Dara, který se dříve střetl s princeznou Ciri.

Jeho špeh mu brzy poslal zprávu, že se elfům narodilo dítě, navíc Francesce, která byla čarodějkou. Dijkstra o tom následně dal vědět Bratrstvu, protože v něm viděl hrozbu. Ostatní čarodějové to viděli stejně, jelikož elfové spolupracovali s Nilfgaardem. Tissaia a Vilgefortz však nechtěli jednat na základě předsudků a nějakých zvěstí. Dijkstru to popíchlo a vytasil se s informací, že se vrátila Triss Ranuncul, o čemž čarodějové neměli ani tušení.

S králem následně projednával další kroky, protože si byli vědomi, že Ciri má na Cintru právoplatný nárok. Kdyby ji získali, stala by se Redanie nejmocnějším královstvím na Kontinentu. Vše navíc Dijkstra průběžně řešil i se sovou, jež byla ve skutečnosti Filippa, jedna z nejmocnějších čarodějek.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Blackhand47XD

Jedna z nejlépe udělaných postav v seriálu.

webmaster, grafik
29.3.2023 | 16:09:18

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama