The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Vilgefortz z Roggeveenu

Vilgefortz z Roggeveenu

Prohnaný čaroděj s tajemným původem.

Sezóny 3
2019 - 2023

První série

S Vilgefortzem se poprvé setkáváme, když se vydává za Yennefer do Nazairu, aby ji požádal o pomoc. Podle něj Nilfgaard získává mágy na svou stranu a on spolu s Tissaiou chtěl, aby jej doprovodila na Arethusu a postavila se na stranu Severu. K překvapení Yennefer o tom Tissaia nevěděla a vyšlo najevo, že Vilgefortz akorát chtěl, aby se k nim přidala. Ostatní mágové jeho obavy nesdíleli, mysleli si, že jim Cintra bude stačit a dál pokračovat nebudou. Několik mágů se však rozhodlo, že půjdou do boje, a mezi nimi byl samozřejmě i Vilgefortz.

Na Soddenském pahorku se jich tak sešlo něco kolem šedesáti a bránili zde oblast, než dorazily spojené síly Temerie a Kaedwenu. Nilfgaard zaútočil v noci a mágů nakonec zůstalo stát pouze dvaadvacet. Na příkaz Yennefer se Vilgefortz přesunul portálem do Cahirovy lokace, kde pobil několik vojáků. Cahir ale čaroděje porazil a svrhl jej z kopce. Když přišel k vědomí, našel zraněného spojence, kterého místo záchrany zabil palcátem.

Druhá série

Spolu s Tissaiou byl jedním z mála, kteří byli na Soddenu schopni stát a zatímco on počítal padlé, Tissaia pátrala po Yennefer. Vilgefortz jí proto radši poradil, ať si přizná, že je pryč a jde dál. Mágové se nakonec vrátili do Arethusy, kde se starali o raněné. Mezi nimi byla kupříkladu Triss, která byla popálena. Ze Soddenu si mágové navíc přivezli cenného zajatce v podobě Cahira, jehož pak začali vyslýchat a mučit.

Vilgefortz následně pokračoval s Tissaiou v jejich politických hrách, kdy se snažili ukořistit pro sebe křesla patřící Stregoborovi a Artoriovi. Čaroděj si kvůli tomu přisvojil vítězství na Soddenu, byť jim bitvu vyhrála Yennefer. S Tissaiou jinak Vilgefortz udržoval milostný vztah, kdy je jednoho dne vyrušil Dijkstra se zprávou o narození elfského dítěte. Při jednání s Triss z ní chtěl vymámit informace o Ciri, jenže mladá čarodějka se nedala. Tissaia se na Vilgefortze následně naštvala, ale on se hájil tím, že pokud by dívka padla do špatných rukou, mohlo by to znamenat konec světa.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Rozpačitá postava. Snad nejmocnější čaroděj světa vykreslenej u Soddenu jako učedník. Hm.

21.12.2021 | 17:14:37
AzurovyAzure77

Herec dobrej, ale co předvedli scénáristi s jeho postavou u Soddenu je výsměch

3.11.2020 | 14:48:42
mar.st

No krása, tady máme chytrého, mladého a pohledného čaroděje, který není tak úplně tím, za koho se vydává.

doufejme, že to dokáže utáhnout jako jeden z hlavních záporáků

3.11.2020 | 12:54:02

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama