The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Zaklínač a jeho svět

Zaklínač a jeho svět

Atlas, který se zaměřuje jak na knižní události, tak i na ty herní. Známí hrdinové z tohoto světa nás provedou historií svého světa, zatímco nám představí jeho magii, monstra a další faktory.

11.1.2021

Základní informace

Původní název: Wiedźmin. Kompendium o świecie gier
Český název: Zaklínač a jeho svět
Autor: Marcin Batylda
Rok vydání: 2015
Rok vydání v Česku: 2015
Země vydání: Polsko
Počet stran: 184
Český vydavatel: Crew, Fantom Print
Překladatel: Jakub Mařík
Vypravěči: Marigold, Borch Tři Kavky, Vesemir, Yennefer z Vengerbergu, Geralt z Rivie, …

Zaklínači a jeho světě

Zaklínač a jeho svět představuje atlas, který není nijak zařazen do příběhu knižního či herního Zaklínače, nicméně je doporučené si ho přečíst až po přečtení všech osmi knih a odehrání trilogie o zaklínači Geraltovi, protože prozrazuje klíčové příběhové události. Atlas má celkem pět kapitol, přičemž samotný text je doplněn o bohatou ilustraci a různé citáty.

Kapitola první: Svět a jeho obyvatelé

Atlas nemůže začít ničím jiným než historií samotného světa. Díky Borchovi Tři Kavky se dozvídáme o původních obyvatelích světa, příchodu lidí a následných válkách. Nechybí ani zaměření na konkrétní Severní království, císařství na jihu a nelidské državy.

Kapitola druhá: Zaklínači

Kdo jiný by měl vyprávět o zaklínačích než moudrost sama, Vesemir? Ten popisuje, proč zaklínači vlastně vznikli, jak se lidé vůbec mohou stát zaklínači, jaké jsou jejich schopnosti, čím jsou výjimeční a jak na ně nahlíží ostatní lidé.

Kapitola třetí: Magie a náboženství na kontinentu

Magie i náboženství jsou pevnou součástí zaklínačova světa, a proto o nich něco málo pověděla Yennefer. Ta se zaměřila na popsání základních elementů magie a na to, kdo magii může ovládnout. O něco méně detailněji popsala i různá náboženství, u kterých se zaměřila především na ta rozšířenější.

Kapitola čtvrtá: Stvůry Severních království

Zaklínači by neexistovali, kdyby na světě nebyly různé stvůry. Samotný Geralt popisuje jejich rozčlenění, přičemž pochopitelně nezmíní všechna monstra. Zmínka tu proto padne o nekrofázích, upírech, spektrech, hybridech, prokletých, drakovitých, hmyzovitých, magických stvořeních, zlobrovitých a reliktech.

Kapitola pátá: Příběh Geralta z Rivie

Finální kapitoly se ujal Marigold, Geraltův nejlepší přítel, který nejdříve popsal příběh z knih, který zažil on sám. Následně se zaměřil na příběh z her, kde skončil závěrem hry Zaklínač 3: Divoký hon.

Nezapomeňte atlas Zaklínač a jeho svět ohodnotit, pokud jste jej četli.

Foto: Crew, Fantom Print

Diskuze /1

koves

Navzdory tomu, že původní originál je výjimečný, je toto podání poněkud velmi příjemné. Vezmeme-li v úvahu kdy se původní seriál natáčel a jaké měli v té době podmínky, je nyní velmi těžké se vyrovnat a být lepší než originál. Na to v jaké době bylo původní dílo natáčené, je velice napřed. V porovnání jiných filmů či seriálů je laťka velice vysoko. Ačkoliv jsem byla z kraje velice skeptická, nevydržela jsem to a opravdu jsem se na celou sérii v originále podívala. Navzdory mému očekávání jsem byla pozitivně překvapená. Něco bych asi viděla jinak, ale nad očekávání velmi dobré, tedy za 2. Málokdy někam píšu dojmy. Hodně lidí si myslí, že jsem zaostalá, ale vnímám především prezentaci celkově jako takovou a pak také efekty. Když je to přehnané je pro mě zbytečné se vyjadřovat. Teď se těším na druhou sezónu. Poláci jsou celkem specifický materiál, ale mám ráda výzvy a tohle mě velice zaujalo.

18.3.2021 | 22:20:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama